سوالاتی در مورد مفتی های ساکن در دارالحرب و جوابهائی که ممکنه همه ما تو ذهنمان برایش داشته باشیم

سوالاتی در مورد مفتی های ساکن در دارالحرب و جوابهائی که ممکنه همه ما تو ذهنمان برایش داشته باشیم

به قلم: ابوخالد الکوردی

نه سواره ازپیاده خبرداردنه سیرازگرسنه؛ چرا کسانی چون ابوقتاده فلسطینی یا هانی السباعی یا ابوبصیر طرطوسی و مقدسی و طارق عبدالحلیم وغیره در دارالحرب ها ساکن هستند اما به میدانهای جهاد نمی روند مگر رسول الله صلی الله علیه وسلم از کسانی که در میان مشرکین و سکولاریستها ساکن هستند اعلام برائت نکرده است؟ اینها شهروند کشورهائی مثل انگلیس و کانادا و اردن هستند که هواپیماهایشان روی سرمردم افغانستان و عراق و شام سلاحهای ممنوعه آزمایش می کنند. اینها چه عذر برای جهاد نکردن دارند؟ مگر اینها از رسول الله صلی الله علیه و سلم و آنهمه صحابه خونشان رنگین تر است؟ اینهائی که این همه جهادجهاد میکنن تاحالا چند بارصدای گلوله به گوششان خورده؟ کی جلو این مفتی های ساکن در دارالحرب را گرفته که به میدانهای جنگ بیایند، یا نه بدون محرم نمی توانند سفرکنند؟ مگر خونشان ازخون مارنگینتره یا جانشان عزیزتراست؟

ج: من بر این باروم که این اشخاصی که شما ازشون اسم بردی نه به عنوان یه سرباز و نه به عنوان یه فرمانده ی گروه ۱۰ نفری هم، اصلا تنظیمات و سازماندهی تو یه جماعت و یا میدانهای جنگ رو تجربه نکردن، حالا که بدون هیچ تخصصی در مقام مفتی جهاد و فرمانده ی کل جهاد نقش بازی می کنن، هم به مسلمین و وحدت آگاهانه، هدفمند و حرکتی آنها در مبارزه با کفار اشغالگر خارجی و مرتدین محلی صدمه می زنن هم به تموم موجودات از انسان و حیوان گرفته تا گیاه و هر آنچه تو محیط زیسته.

من می تونم بخشی از عمل بعضی از اونا رو به همون سخن رسول الله صلی الله علیه وسلم در مورد لقاح درختان خرما تشبیه کنم که باعث کم ثمر شدن اون درختا شد. چرا؟ چون رسول الله صلی الله علیه وسلم در این زمینه ی کشاورزی فقه و تخصص لازم رو نداشت و رای ایشون باعث صدمه زدن به کشاورزان مدینه شد .

کسی چون ابوبصیر طرطوسی ساکن انگلیس آشکارا جهاد عراق و سوریه رو با همین فتواهاش به قتلگاه و کشتار مسلمین به دست همدیگه تبدیل کرد . ابوقتاده فلسطینی هم که تجربیات تلخی رو واسه ی همه ی مسلمین به بار آورده که قبلا تو انگلیس و الان تو حیات خلوت اسرائیل و مرکز جاسوسی آمریکا تو اردن آزادانه فتوا صادر می کنه، کارنامه ی سیاهی تو الجزائر و شام داره، کتاب” التجربة الجزائرية” أبو مصعب السوري فجایع زیادی رو بازگو می کنه که امثال ابوقتاده به بار اوردن.

الان هم متأسفانه به دلیل فتواهای نامتعادل و غیر شرعی ابوقتاده و ابوبصیر طرطوسی و امثالهم در مورد شیعه و بعضی از گروههای جهادی اهل سنت، این اشخاص نامتعادل و نامیزان مورد پذیرش عده ای از مهاجرین اهل سنت شام هم قرار گرفته ان، و چنانچه دست از این اشخاص آلوده بر ندارن از همین الان باید منتظر تکرار تجربیات الجزائر و  چچن و افغانستان و عراق و شام و یمن تو سرزمینهای مسلمین و حتی سرزمین خودمون بشیم .

اما اینکه چرا اونا از دور فقط جهاد جهاد میکنن و فتوا بسته بندی و صادر می کنن، به نظر بنده اینا یا اصلا خواهان شرکت تو میدانهای جهاد نیستن یا توان موندن تو میدانهای جهاد رو ندارن، این افراد مرد سخن هستن نه مرد عمل. حاضرن سالها ذلیلانه تو زندان یا تحت قوانین کفری سکولاریستها و طاغوتها هم بمونن اما تو یه دعوای خیابونی با کفار هم شرکت نکنن حالا چه رسد به میدانهای پر از عزت جنگ و قتال، البته عده ای از بزرگواران جهاد هم هستن که سابقه ی درخشانی تو میدانها ی عمل و جهاد داشته ان و الان جبرا در تبعید به سر میبرن و به دلایل زیادی توان خروج از این تبعیدگاه رو ندارن با این وجود با زبان و یا مال به جهادشون ادامه میدن .

دیدگاهتان را بنویسید