قطعنامه همایش سرتاسری جامعه روحانیت رسمی افغانستان در محکومیت جنایات حکومت دست نشانده کابل

قطعنامه همایش سرتاسری جامعه روحانیت رسمی افغانستان در محکومیت جنایات حکومت دست نشانده کابل

به قلم: ابوهاجر کندزی

جمعی از علمای رسمی افغانستان که از میدانهای جهاد مبارزه با کفار اشفالگر خارجی به رهبری آمریکا و ناتو کناره گیری کرده اند و در منازل خود نشسته اند و مدت ۱۸ سال است که با چشم سر خود جنایات وحشیانه ی کفار در حق ملت ستمدیده ی افغانستان را می بینند و تکانی نمی خورند بر اثر فشار افکار عمومی مردم مسلمان افغانستان مجبور شده اند که بیاینه ای هر چند نمایشی در محکومیت حکومتشان ارائه دهند .  این  دسته از مولوی هایی که تحت نظارت این حکومت ستمگر و جنایتکار و اربابان کافر خارجی آن زندگی ذلت باری را ادامه می دهند خیال می کنند که با محکوم نمودن نمایشی از این جنایات دل جنایتکاران می سوزد و ظاهار پشیمانی می کنند و با این محکومیت  اشغالگران کافر خارجی دمشان رو روی کولشان می گذارند و از سرزمین اسلامی افغانستان خارج می شوند . متن بیانیه ی انها به این قرار است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین، و الصلاة و السلام على إمام الأنبياء و المرسلين سيدنا محمد و على آله و أصحابه أجمعين..أما بعد:

به دعوت جامعه روحانيت افغانستان ،جمع غفیری از علماء، مدرسین، مشایخ و شخصیت های علمی از سرتاسر کشور ، در همایش با شکوهی اشتراک کردند که در دارالعلوم عالی هرات بروز های ۲۷ و ۲۸ حمل سال ۱۳۹۷ هجری شمسی دایر شده بود.

درین همایش بزرگ و تاریخی ، علمای افغانستان، اوضاع کشور عزیز ما را به بحث و تحلیل گرفته و نگرانی شان را از وخامت روز افزون اوضاع افغانستان، استمرار جنگ، ازدیاد قتل و خونریزی با حضور نا مشروع نیروهای نظامی خارجی، حمله بر مساجد و مدارس دینی، فقر، بیکاری، فساد اداری و مفاسد اخلاقی ابراز کردند .

در پایان جلسات همایش،علمای کشور با اصدار این قطعنامه نکات ذیل را اعلان می کنند:

۱- علمای افغانستان حمله نظامی بر محافل دستار بندی و مدارس دینی، بویژه قتل و کشتار علماء ،طلاب علم و مردم ملکی در ولایت فراه و دشت ارچی ولایت کندز و سایر مناطق کشور را بشدت محکوم و تقبیح نموده و این عمل وحشیانه را جنایت بزرگ و از نظر شرع قابل مجازات می دانند.

۲- هیئت حقیقت یاب متشکل از نمایندگان علمای سرتاسر کشور با حضور در محل واقعه، بعد از تحقیق و بررسی همه جانبه به این نتیجه رسیده است که؛ در محفل دستار بندی ولایت فراه و دشت ارچی ولایت کندز – بر خلاف ادعای دروغین سخنگویان حکومت- هیچ فعالیت نظامی وجود نداشته و قربانیان حمله اعم از شهداء و مجروحین افراد ملکی می باشند،بنابرین حکومت مسوول حمله نظامی بر تجمع ملکی است.

۳- خواست علمای کشور اینست تا ؛ حکومت باید با اعلان معذرت،عاملان این جنایت آشکار را بدون تأخیر محاکمه و مجازات کرده و رضائیت بازماندگان شهداء و مجروحین واقعه را حاصل نماید.

۴- علمای افغانستان حکومت و همه جهت های مسلح را از حمله بر مردم و تجمعات ملکی جدا برحذر داشته و تاکید می کنند که ؛ در صورت تکرار حملات و تاخیر در تنفیذ مطالبات فوق ، گامهای عملی و قاطع برخواهند داشت‌.

۵- مساجد، مدارس ، نهاد های اسلامی و مراکز دینی از هرگونه تعرض مصئون بوده و حرمت شکنی و توهین بر آنها،عمل دین ستیزانه است که واکنش جدی و عملی علماء،مشایخ و ملت مسلمان افغانستان را در قبال خواهد شد.

۶- جامعه روحانیت افغانستان ترور های هدفمند وزنجیره ای علمای کشور توسط دستان مرموز را محکوم نموده و اعلان می کند که، بعد ازین علماء وملت غیور افغانستان در برابر این جنایات سکوت نکرده و حساب قطره قطره خون شهداء را از جانیان خواهند گرفت.

۷- حضور نیروهای نظامی خارجی در افغانستان عامل اصلی تداوم جنگ ،خونریزی، بی ثباتی ،نا امنی، فقر اقتصادی و مانع توسعه و ترقی در کشور است.

علمای افغانستان خواهان خروج بی قید و شرط نیروهای بیرونی از افغانستان و قطع جنگ و مصالحه بین الافغانی می باشند.

۸- پدیده شوم نژاد پرستی و تعصبات جاهلی قومی،زبانی ، سمتی وغیره از نظر اسلام حرام و مردود بوده و سبب وقوع مظالم و بی عدالتی و مانع تامین عدالت و توسعه و ترقی و تعالی کشور است.

کسانی که به این عصبیتها دامن می زنند شرعا مفسد ،گنهکار و مستحق مجازات اند.

۹- فقر اقتصادی، بیکاری، بی عدالتی، نا امنی، فساد اداری و مفاسد اخلاقی مشکلات بزرگی اند که مردم افغانستان از آن بشدت رنج می برند.

علمای کشور خواهان مبارزه جدی و همه جانبه علیه این مفاسد می باشند.

۱۰- در صورت تاخیر در تنفیذ مطالبات فوق ، جامعه روحانیت افغانستان متشکل از علمای ربانی،سادات، مشایخ و صلحاء گامهای عملی و قاطع برخواهند داشت و در مورد تحریم انتخابات آتی تصمیم خواهد گرفت.

و صلی الله تعالی علی خیر خلقه محمد و علی آله و صحبه اجمعین و آخر دعوانا أن الحمد لله رب العالمين.

هرات اول شعبان المعظم ۱۴۳۹ هجری قمری مطابق ۲۸ حمل ۱۳۹۷ هجری شمسی موافق ۱۷ اپریل۲۰۱۸م

 

جامعه روحانیت افغانستان

 

دوستان گرامی : متوجه شدید که این علمای درباری و رسمی آخرین تهدیدشان چه بود؟  متوجه شدید در برابر جنایات کفار اشغالگر خارجی و جنایات نوکران محلی آنها آخرین کاری که می خواهند انجام بدهند چه بود؟ بله، اخرین تهدید و کاری که می خواهند انجام بدهند تحریم انتخابات کفری اشغالگران سکولار خارجی بود.

آیا اینها وارثان رسول الله صلی الله علیه وسلم هستند یا وارثان بلعم باعورا و «دعاه علی ابواب جهنم» و «ائمة المضلین» و علمای سوئی هستند که رسول الله صلی الله علیه وسلم غیر از دجال بیشتر از شر اینها بر امتش می ترسید . لَغَيْرُ الدَّجَّالِ أَخْوَفُنِي عَلَى أُمَّتِي قيل : من ؟ قَالَ :   أَئِمَّةً مُضِلِّينَ

 

دیدگاهتان را بنویسید