اعلامیه طالبان در مورد آغاز عملیات جهادی الخندق

اعلامیه طالبان در مورد آغاز عملیات جهادی الخندق

ارائه دهنده: ابوعبدالله الافغانی

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلَمَّا رَأَى الْمُؤْمِنُونَ الْأَحْزَابَ قَالُوا هَٰذَا مَا وَعَدَنَا اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَصَدَقَ اللَّهُ وَرَسُولُهُ ۚ وَمَا زَادَهُمْ إِلَّا إِيمَانًا وَتَسْلِيمًا ( الاحزاب : ۲۲ )

ترجمه: و چون دیدند مسلمانان ( راستین ) لشکر متهاجمین را، گفتند این همانست که وعده داده بود ما را خدا و پیامبر او، راست گفته است خدا و رسول او، ( این واقعه ) نیفزود مگر ایمان و تسلیمی آن ها را ( به خدا و رسول خدا).

شما می دانید که بعضی مناطق کشور ما هنوز هم تحت اشغال کفری امریکایی های اشغالگر و همکاران ائتلافی آنان قرار دارد.

البته، وضعیت این قدر فرق کرده که هدف حملات زمینی و هوایی در سالهای پیشین اشغال، مجاهدین، مردم ملکی و مناطق ده نشین بودند، اما اکنون مساجد، مدارس، آموزگاران و دانش آموزان معصوم نیز آماج قرار می گیرند، بمباران مدرسهء دینی در دشت ارچی قندز شاهد این واقعیت است.

امارت اسلامی افغانستان به حیث نیروی پاسدار از ارزشهای دین اسلام، تمامیت ارضی و منافع علیای کشور، ادامهء مقاومت مشروع جهادی در برابر اشغالگران و همکاران داخلی و خارجی آنان را ضرورت شرعی، اخلاقی و دفاعی می داند و برای ترتیب و انسجام فعالیت های نظامی به اساس وجوهات ذیل عملیات جهادی خود را به نام (الخندق) آغاز می کند:

۱ : زمین و فضای کشور ما در کنترول اشغالگران قرار دارد و اشغالگران هر لحظه مقدسات و مردم ناتوان ملکی ما را هدف حملات خود قرار می دهند، عالمان دین، حافظان قرآن، بزرگان قومی و عامهء افغان ها را بسیار بی رحمانه به شهادت می رسانند، شهرک ها، اماکن مقدسه، مراکز صحی، فصل ها و باغ های مردم را از بین می برند، هزاران تن هم وطنان ما را در زندان ها انداخته اند، مقامات رژیم از جلوگیری این وحشت اشغالگران کاملا ناتوان هستند، بلکه در بسیاری موارد جنایات اشغالگران را ایشان به دوش می گیرند و عملا با آن ها در جنایات شریک هستند.

۲ : بر علاوه از تداوم اشغال، به اساس استراتژی جنگی ترامپ از حدود ۹ ماه به این سو وحشت کم سابقه ای بر افغان های مظلوم در قریه ها و روستاها به راه انداخته شده است و از روی این استراتژی هزاران تن عساکر اضافی خارجی به افغانستان آورده شده اند و برای آن ها تجهیزات تازهء جنگی و اختیارات بیشتر نظامی برای کشتار و شکنجهء افغان ها داده شده است.

۳: موجودیت پیمان جنگی رژیم مزدور کابل با امریکایی های اشغالگر که زیر چتر آن پایگاه های متعدد امریکایی برای داغ داشتن آتش جنگ در کشور ایجاد شده است، از عواملی است که امریکایی ها از روی آن هر نوع امکانات صلح را سبوتاژ و بر تشدید و گسترش جنگ در افغانستان اصرار می کنند و به موقف امارت اسلامی در رابطه به مذاکرات جواب منفی می دهند.

۴: بر علاوه از نا امنی روز افزون در ساحات زیر کنترول امریکا و رژیم کابل، فعالیت تعداد زیادی مراکز مخفی و علنی فحشاء، شراب نوشی، فلم های مبتذل، دعوت به ادیان باطله و دیگر کارهای غیر مشروع.

مقامات ناتوان و فاسد رژیم با وصف این همه عزائم جنگی، فکری و بی حیایی اربابان امریکایی شان، در داخل و خارج از کشور به بهانهء صلح برای سرکوبی مقاومت افغان ها و بالاخره برای تسلیمی مجاهدین تلاش می کنند، نه برای پایان جنگ و آوردن صلح دائمی و واقعی در کشور.

هدف از همه تلاش های رژیم اینست که اذهان عامه را از اشغال کشور به سوی دیگری مبذول بدارند، زیرا امریکایی ها ارادهء پایان جنگ را ندارند، بلکه می خواهند جنگ به حدی داغ گردد که شعله های آن افغانستان و همه منطقه را احاطه بکند و برای آن ها فرصت مداخلهء بیشتر مساعد شود.

بناءً ارشادات اسلامی و نصوص صریح قرآنی مسلمان ها را برای دفع تجاوز دشمنان کافر به عمل بالمثل امر و مکلف می کند، خداوند تعالی می فرماید:

فَمَنِ اعْتَدَىٰ عَلَيْكُمْ فَاعْتَدُوا عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَىٰ عَلَيْكُمْ ۚ وَاتَّقُوا اللَّهَ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ ( البقرة ۱۹۴ )

ترجمه : پس ( اگر ) کسی تجاوز بکند بر شما، پس شما ( همچنان ) تجاوز بکنید بر او، و بترسید از خدا و بدانید که هر آیینه خدا با پرهیزگاران است.

امارت اسلامی افغانستان برای تعمیل این فرمان قرآنی و برای دفاع از ارزشهای اسلامی و حقوق پامال شدهء کشور و ملت خود عملیات امساله اش را به نصرت خداوند تعالی و پشتیبانی ملت مسلمان خود به نام عملیات جهادی (الخندق) آغاز می کند.

امارت اسلامی افغانستان عملیات جهادی امسال را تفاؤلاً به الخندق نام گذاشته است، زیرا وضعیت جهادی کنونی ما کاملا مشابه وضعیت مسلمان های صدر اسلام است، گروه های مخالف اسلام در سال پنجم هجرت ( پس ازینکه در میدان بدر با شکست بزرگ مواجه شدند ) به نام های مختلف گردهم آمدند و تصمیم گرفتند که برای از بین بردن حاکمیت اسلامی در مدینه منوره جنگ و زورآزمایی کنند، اما خداوند تعالی نتیجهء تهاجم بزرگ مشرکین راکه به نام غزوة الاحزاب یا غزوة الخندق یاد می شود بر عکس خواسته های کفار گردانید و معرکهء الخندق به جای که جنگ اخیر برای محو مسلمانان گردد در حالی با شکست فاحش کفار به پایان رسید که پس ازان کفار هیچگاه جرات نتوانستند بر مدینه منوره حمله بکنند، و درین مورد رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود: ازین پس ما بر آن ها حمله می کنیم، دیگر آن ها بر ما حمله نمی کنند، همان بود که فتوحات پیهم مسلمان ها آغاز شد و کفار با شکست های متواتر رو به رو شدند.

عملیات جهادی الخندق که از سوی کدرهای مسلکی، ماهر و مجرب کمیسیون نظامی امارت اسلامی پلان و طرح ریزی شده است در مقابل استراتژی جنگی کنونی اشغالگران به حملات متقابل چریکی، هجومی، نفوذی و دیگر تکتیک های یچیده عیار است و بر سرکوبی، قلع و قمع و زنده گرفتن امریکایی های اشغالگر و همکاران آن ها تمرکز دارد.

امریکایی ها و ایجنتان استخباراتی آن ها هدف اولین آن و همکاران داخلی ان ها به حیث هدف ثانوی آماج قرار می گیرد و نیز حرکات به راه انداخته شدهء آن ها را در نطفه خنثی می کند، ان شاء الله تعالی.

عملیات مذکور به نصرت خداوند بزرگ به روز چهار شنبه ( تاریخ ۹ شعبان و ۵ ثور سال جاری ۱۴۳۹هـ ق و۱۳۹۷ هـ ش) در سراسر کشور با نعره های کفر شکن الله اکبر آغاز و به راه انداخته می شود.

همزمان با آغاز عملیات مذکور توجه مجاهدین را نکات ذل می خواهیم مبذول داریم:

اینکه جهاد ما خاص برای رضای الله تعالی و یگانه هدف آن بلندی کلمهء الله و حاکمیت نظام اسلامی است، پس باید هر عمل جهادی ما در چوکات شریعت در روشنی لوائح و هدایات امارت اسلام باشد.

اینکه مجاهدین به اساس فرمان الهی (اشداء علی الکفار رحماء بینهم) بر مسلمان ها رحم دلی و بر دشمن سختی داشته باشند، بناء باید در جریان عملیات جهادی الخندق به مصئونیت جانی و مالی مردم ملکی توجه خاص صورت بگیرد و در آماج قرار دادن اهداف از احتیاط کامل کار گرفته شود.

از ملت مجاهد خود امیدواریم که بازهم از برادران مجاهد خود به شدت پشتیبانی نموده در کامیابی عملیات الخندق سهم کامل بگیرد و نیز از قطارها و مراکز دشمن فاصله داشته باشند تا در هنگام عملیات متضرر نشوند.

برادران مجاهد باید درهرعمل جهادی شان اخلاص، للهیت، تواضع، توکل، اطاعت، مشوره و استخاره را به شدت رعایت بکنند و به نیت زنده نمودن سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم در روند عملیات الخندق این دعاء ماثوره را ورد جهادی خود بگردانند، کدامی را که رسول الله صلی الله علی وسلم در وقت غزوة الاحزاب بسیار می خواند: اللَّهُمَّ مُنْزِلَ الْكِتَابِ سَرِيعَ الْحِسَابِ وَمُجْرِيَ السَّحَابِ وَهَازِمَ الْأَحْزَابِ اهْزِمْهُمْ وَانْصُرْنَا عَلَيْهِمْ.
والسلام
امارت اسلامی افغانستان
۹/۸/۱۴۳۹ ه ق
۵/۲/۱۳۹۷ ه ش – ۲۵/۴/۲۰۱۸م

اعلامیه امارت اسلامی در مورد آغاز عملیات جهادی الخندق

دیدگاهتان را بنویسید