تحالفها و وحدتهای بی درو پیکر در شام نشانی از بی دروپیکر بودن منهج

تحالفها و وحدتهای بی درو پیکر در شام نشانی از بی دروپیکر بودن منهج

به قلم: ابوخالد کوردستانی

ما از زمانی که اولین جرقه های جنگ مسلحانه در سوریه بر علیه حکومت مرکزی آن کشور توسط نزدیک به ۸۰۰ گروه مسلح موجود در میان اهل سنت زده شد شاهد پیمانها و تحالفهای مختلفی میان این گروهها بوده ایم که گاه باعث سرگردانی ناظرین از تشخیص منهج این گروهها شده است .

این گروهها گاه با مزدوران کمونیست حزب کارگران اوجالان پ.ک.ک بر علیه سایر گروههای اهل سنت متحد می شدند و گاه با مزدوران سکولار ارتش آزاد بر علیه سایر برادران مسلمانشان متحد می شدند و گاه با حکومت سکولار و طاغوتی ترکیه بر علیه همان گروههای اهل سنتی متحد می شدند که قبلا با آنها هم پیمان بودند و گاه هیئت و اتاق عملیات مشترک و جبهه و… را با گروههایی تشکیل داده اند که پس از چندی علیه همین متحدین و هم پیمانان خود اعلام جنگ کرده اند، و  این دور بی فایده به همین شکل تا ضعیف شدن تدریجی همه ی گروهها ی مسلح تا الان ادامه داشته و هیچ نتیجه ای غیر از نابودی بیشتر و قربانی بیشتر و فساد بیشتر و دلسردی بیشتر در بر نداشته است .

این نشان از فساد ریشه ای و منهجی این گروههای مختلف و متضاد است، و نشان می دهد منهج و برنامه ی مشترکی بین آنها وجود ندارد که باعث اتحاد آنها شود، و تنها چیزی که محرک ادامه ی کشت و کشتار آنها توسط همدیگر و به کشتن دادن هزاران زن و بچه و پیرو جوان و پایمال شدن آنهمه ناموس و سرزمین مسلمین شده است تنها منافع مادی خود و اربابان خارجی آنها و هواهای نفسانی است که رهبریت اسلحه ی آنها را بر عهده دارد نه قانون شریعت الله و منهج صحیح اسلامی. چون منهج صحیح اسلامی هرگز اینهمه فساد به بار نمی آورد .

2 دیدگاه دربارهٔ «تحالفها و وحدتهای بی درو پیکر در شام نشانی از بی دروپیکر بودن منهج»

 1. والله این نوع ادبیات دقیق ادبیات روافض مشرک هست .
  یعنی قسم میخورم نویسنده این مقاله رافضی هست .
  از نوع ادبیاتش کاملا معلونه سماس برای الله که نقاب روافض را کنار ضد .
  این طائفه ی مشرک اینقدر بغض و کینه نسبت به اهل سنت دارند که حتی در نوشته هایی که میخواهند ادای اهل سنت را در بیاورند هم نمیتوانند.

  پاسخ
  • قسم نخور بچه . همه ابوخالد کوردستانی رو می شناسن این یکی از مناصرین دوله هست. آبروت میره بچه ؟
   بعد: نگاه کن ادبیات خودت به چی میخوره؟ انگار یه انسان نامیزانی اونو نوشته که تعادل روحی روانی نداره .
   شما غلات زنجیری ربطی به اهل سنت ندارید. شما اصلا چیزی از اهل سنت نمی دانید .
   تو فقط بهم بگو مشرکین در قران و سنت صحیح و رای ائمه ی اهل سنت چه کسانی هستن تا مشخص بشه چقدر به اهل سنت نزدیکی . جواب بده و الکی طفره نرو

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید