ترکیب فکری مسلحین مخالف حکومت مرکزی سوریه و سرانجام هریک از آنها

ترکیب فکری مسلحین مخالف حکومت مرکزی سوریه و سرانجام هریک از آنها

ارائه دهنده: ابوعبدالله البلوشی

🌿بعد از اینکه اعتاراضات مردمی در سوریه آغاز گشته و جنگ مسلحانه شروع شد ؛ از هر صنف و فکری به آنجا هجرت کردند، لذا در شام تلاقی افکار رخ داد و تصادم بین تئوری ها و مدارس پیش آمد ! اخوانی و سروری و مدخلی و جامی و سلفی جهادی (نجدی و غیر نجدی) و سلفی علمی و حتی علمانی ها و وطن‌پرست‌ها همه و همه با هم دیدار کرده و به هم برخورد کردند.

🔸جماعاتی حاوی نهج سلفیت جامی بودند و برخی نیز همچون احرارالشام و عبدالله المحیسنی و امثالشان سلفیت سروری، و احزابی نیز همچون جیش الإسلام (فصيل علوش) سلفی مدخلی بودند، گروه هایی نیز همچون فیلق الشام اخوانی تشریف داشتند ! جیش الحر و بسیاری از کتائبش نیز سکولاریست و دمکرات بودند و علنا وطن و حدود خود را می پرستیدند و تماما بر روی تربیت نظام بعثی رشد یافته بودند‌.

🔸در این میان جماعات و دسته هایی نیز سلفی علمی بودند، نفراتی همچون عبدالرزاق المهدی که فقط سلفی علمی بودند، یعنی فقط در مطالعه و درس و علم سلفیت را می شناختند، ولی در تعامل با مفاهیم جهاد و توحید و تطبیق شریعت و طاغوت و جند طواغیت و اعاده‌ی خلافت راشدة و .. چیزی از سلفیت نمی شناختند و بویی نیز از آن نبرده بودند.

🔹اطرافی نیز سلفی جهادی بودند لکن با اختلافات یسیر در تاصیل، در شروع کار و ابتدای مسیر شامی هیچ اختلافی بین این اطراف دیده نمی شد ولی با مرور زمان و گستره‌ی تطبیق در واقع اختلافات بسیار گشت و تفاوت بین این اطراف نیز به وضوح دیده شد و کشتار آشکاری در میان شان به وقوع پیوست.

🌿در ساحه‌ی شام تمامی این افکار و مدارس و مناهج از یک طرف، و تلاش طواغیت شرق و غرب و دسیسه ها و مکر و حیله هایشان نیز از طرف دیگر با هم مقابله می کردند ! طواغیت سکولار و حکام دست نشانده طبق سنت همیشگی خود در پی اختراق و خرید جماعات بودند و هر یک از این جناح ها را به طوری مایل به خود و یا مشغول ساختند تا بلکه آرامش صهیونیستهای سکولار در اسرائیل به هم نخورد !

🌿طواغیت با مکر شبانه روزی خود در صدد متوقف ساختن شعله های جهاد شام بودند لذا از هیچ سعی و تلاشی در راستای حذف جماعات و منحرف ساختن آنان دریغ نکردند بلکه میلیاردها دلار از اموال خود صرف نمودند تا موج جهاد به مرز اسرائیل نرسد و بلکه تمام نوکران خود از بین طواغیت خلیج و منطقه را نیز به کار بستند تا هر برنامه و دسیسه ای که دارند علیه این جماعات به کار گیرند !

🌿آنها جماعت های اخوانی و سروری و مدخلی و جامی را فقط به خاطر اینکه طواغیت را مسلمان می دانستند ، جذب کرده و سپس فریب داده و از طواغیت خلیج و منطقه برای آنها ولیّ نعمت ساختند و آنها را مدیون حمایت های پناهندگی و کمک های مالی و استخباراتی کردند و با نشاندن آنها در سفره‌ی حکامِ منطقه آنها را نمک‌گیر و ممنون همین طواغیت نمودند !

🔹و از این طریق به مرور زمان از این فصائل، پیاده نظامی برای همین حکام طاغوت درست کرده و آنها را بعد از اینکه مستقل بودند، وابسته و عمیل نموده و آنها را همچون مهره‌ای هرکجا که خواستند فرستادند و هر آنچه که از آنان خواستند را محقق نمودند ! بدون اینکه لبِ اعتراض علیه اوامر داعمین و حامیان تر کنند !

🌿این چنین از این فصائل بندگانی برای منهج خود و موافقانی برای دین خود ساخته و آنها را در برنامه ها و نقشه ها و اتاق های عملیات جنگی خود وارد ساخته و با آنها علیه موحدین تنسیق و تعاون و همکاری کردند و در هر منطقه ای که شرع خدا را در آنجا تعطیل می کردند، شرع طواغیت سکولار را به جایش پیاده می نمودند !

🔹و بلکه فراتر از آن، طواغیت این فصائل و قادات و امرایشان را به اتاق های معاینه و فحص نیز داخل کرده و در آن دست‌کش به دست به دقت آنان را معاینه کرده و از آنان جماعاتی تحت عنوان “مفحوصین” ساختند تا بلکه بازدهی مطلوب و بیشتری داشته باشند همچون شیردهی گاوها و گاومیش ها ! و تا بلکه مفحوصین از این طریق شهواتِ کفار سکولار جهانی و حکام دست نشانده ی آنها و صهیونیستهای سکولار را رفع نموده و با ارائه‌ی خدمات آنها را خشنود سازند !

🌿و امروز می بینیم که بعد از گذشت هفت سال از انقلاب سوریه، آن فصائل کجا هستند و به چه عاقبتی مبتلا شدند ؟! شهرها را یکی پس از دیگری تسلیم کرده و انبار مهمات و ذخائر و تسلیحات را به نظام تحویل داده و سوار بر اتوبوس به سوی مناطق تحت سیطره‌ی ارتش سکولارترکیه یا سایر مناطق رفتند.

🔸کجاست گروه احرارالشام و جبهة الإسلامية ؟ کجاست جیش علوش و لواء عفش ؟ کجاست گردان های جمال معروف واحزاب حیانی ؟! کجاست فرقه های جیش الحر که مشهور به جیش پنتاگون شدند ؟! کجاست فیلق الرحمن و جیش المجاهدین و لواء الحق ؟! کجاست صقور الشام و فیلق الشام ؟! کجاست نفرات و احزاب جربا و سلیم ادریس ؟!

 

دیدگاهتان را بنویسید