یک بام وچند هوای بلندگوی رسانه ای تمکین در برخورد با دیدگاههای ابوقتاده ی فلسطینی (قسمت اول)

یک بام وچند هوای بلندگوی رسانه ای تمکین در برخورد با دیدگاههای ابوقتاده ی فلسطینی (قسمت اول)

به قلم : ابوخالد کردستانی

حکومت سکولار و طاغوتی ترکیه با کارنامه ی سیاهی که در اشغال و کشتار مسلمین در صومالی، لیبی، افغانستان، سوریه،عراق و… دارد به عنوان یکی از اعضای فعال و بازوان اصلی ارتش سکولاریستهای کافر اتحادیه ی اروپا( ناتو) در سرزمینهای مسلمان نشین عمل کرده است. بر این اساس، تا به حال، با توجه به عقاید کفری و ارتدادی حکومت سکولار ترکیه و شرکت در ارتش کفار در جنگ برعلیه مسلمین و پیمانهای امنیتی با رژیم صهیونیستی و حدیث « مَنْ تَشَبَّهَ بِقَوْمٍ فَهُوَ مِنْهُمْ »[۱] هیچ شریعت گرا و مجاهدی در کفر و ارتداد این حکومت سکولار و طاغوتی شک نکرده است .

در این زمینه لازم می دانم تنها به فتواهای ابوقتاده ی فلسطینی در این زمینه اشاره کنم که در کتابی  تحت عنوان «لماذا کفرت الحکومات» به صورت مفصل به علت تکفیر حکومتها می پردازد. در این کتاب به دلایلی در تکفیر حکام اشاره می کند که مهمترین آنها را می توان چنین برشمرد:

  • ارتکاب کفر بواح توسط حاکم به دلیل ورود حکومت و دولت ها  به تشکلات سکولاریستی بین المللی[۲]
  • التزام حکومت به شریعت کفری سکولاریستی [۳]
  • عدم فرق بین مسلمان و غیر مسلمان در کشورهای تحت حاکمیت این حکام[۴]

ابوقتاده فلسطینی، در توضیح علت کفر بواح این حاکمان مسلط بر سرزمینهای مسلمان نشین که حول و حوش قوانین سکولاریستی و بشری آنها می چرخد می گوید: «آیا کفری آشکارتر از این است که حاکمان ملتزم به قوانین بشری و غربی شده‌اند که به هر وجهی با اسلام مخالف است و با حکم خدا تعارض دارد؟    [۵]

در اینجا واضح است آنچه سبب ارتداد این حکومتها می شود قوانین سکولاریستی و غیر شرعی است که این حکام برای خود انتخاب کرده اند و ابوقتاده به این دلیل تمام این حکومتها را تکفیر می کند و حکم ارتداد آنها را صادر می کند و می گوید: «هنگامی که حاکم مرتد شود بر همه مسلمانان واجب است علیه او خروج کنند و این حکمی است که همه مذاهب اهل سنت بر آن متفق‌اند.[۶] و در جای دیگری  در مورد تمام حکامی که قانون شریعت الله را با قوانین سکولاریستی و بشری عوض نموده اند می گوید: «نعتقد أن الحاکم و طائفته المبدلین للشریعة هم کفار مرتدّون والخروج علیهم بالسلاح والقوّة فرض عین علی کل مسلم؛ ما معتقدیم حاکم و گروه وابسته به او، که مبدل شریعت هستند، کافر و مرتدند و خروج با سلاح و قوا علیه آنها بر هر مسلمانی واجب است[۷]  

ابوقتاده در مورد حکومتهای مختلفی به صورت معین و مشخص صحبت کرده است اما آنچه در «وضع موجود» لازم است به آن اشاره شود موضع گیری های او در برابر حکومت سکولار و کافر ترکیه و حتی شخص اردوغان می باشد . او «در برهه ای از زمان» در مورد رجب طیب اردوغان سکولار می گوید: او از اسلام چیزی نمی فهمد[۸].  و در جای دیگری باز در مورد وی و ارتش سکولار ترکیه و تمام مزدورانی که در صف آنها می جنگند می گوید:  ” افرادی که تلاش می کنند اردوغان را به اسلام ملحق کنند، جاهل هستند و کلام آنها باطل است و در علم ارزش ندارد. بنابراین همه کسانی که زیر پرچم ترکیه قتال می کنند مرتد و کافر هستند و کسانی که ارتداد اردوغان را رد می کنند نسبت به شرع جاهل بوده و اصحاب هوی هستند. ما این افراد را آزمایش کردیم و  آنها جاهلانی هستند که به این افراد ملحق شده اند و برای آنها اوصافی مانند شهامت، دین و تقوی بیان می کنند.”

 

ادامه دارد ….. إن شاء الله

 

………………

[۱] رواه أبو داود (اللباس / ۳۵۱۲) قال الألباني في صحيح أبي داود : حسن صحيح . برقم (۳۴۰۱)

[۲] ابو قتاده فلسطینی، لماذا کفرت الحکومات، ص ۷٫

[۳] ابو قتاده فلسطینی، لماذا کفرت الحکومات، ص ۱۰٫

[۴] ابو قتاده فلسطینی، لماذا کفرت الحکومات، ص ۹٫

[۵] «ألم یروا دلائل الکفر المبین البواح فاشیا؟ ماذا یسمی هؤلاء دخول هؤلاء الحکام و هذه الحکومات منظمات الکفر التی التزموا قوانینها التی تخالف الإسلام من کل وجه و تعارض حکم الله و تعارض دینه و تعارض أحکام الشریعة التی لا یختلف فیها المسلمون؟» (ابوقتاده فلسطینی، «لماذا کفّرت الحکومات»، ص۶).

[۶] ابو قتاده فلسطینی، معالم الطائفة المنصورة فی عقر دار المؤمنین  (بلاد الشام ص۱۵٫

[۷] همان، ص۵٫

[۸] http://www.watanserb.com/2016/07/30/% … D8%AF%D9%91-%D9%88%D8%A7/

دیدگاهتان را بنویسید