اجلاس علمای دین فروش طواغیت حاکم بر سرزمینهای مسلمان نشین در عربستان بر علیه جهاد افغانستان و واکنش طالبان به آن

اجلاس علمای دین فروش طواغیت حاکم بر سرزمینهای مسلمان نشین در عربستان بر علیه جهاد افغانستان و واکنش طالبان به آن

ارائه دهنده: ابوصلاح الدین الکوردی

به خاطر داریم که در زمان جهاد مردم مسلمان افغانستان بر علیه کفار سکولار و کمونیست اشغالگر خارجی به رهبری شوروی  طواغیت حاکم بر سرزمینهای مسلمان نشین که در سازمانی تحت عنوان « سازمان همکاری اسلامی » جمع شده اند همگی در کنار مردم افغانستان و بر علیه شوروی قرار گرفتند. چرا؟ چون آمریکا بر علیه دشمنش این را می خواست . اما زمانی که شوروی ها بیرون رانده شدند و آمریکا به اشغال افغانستان پرداخت و جای اشغالگران روس را گرفت اینبار همین سازمان « سازمان همکاری اسلامی » بر علیه مجاهدین ایستاده و هر گونه جنگی بر علیه اشغالگران آمریکائی و متحدین آن در افغانستان را نامشروع و غلط می دانند.!! این یعنی چه؟ یعنی اینکه سازمانی به نام همکاری اسلامی وجود ندارد بلکه سازمان همکاری با آمریکا وجود دارد که در مسیر منافع آمریکا عمل می کند .

همین سازمان در یکی دو روز گذشته اجلاسی را در جده و مکه در راستای ایجاد جنگ روانی بر علیه ملت مسلمان و مجاهد افغانستان و خدمت به اشغالگران آمریکائی و نوکران محلی آنها برگذار کردند.

در این نشست که با عنوان “سازش در اسلام، نقش علما در صلح و ثبات افغانستان” برگزار شده، حدود صد عالم دین فروش درباری از ۳۷ کشور مسلمان نشین عضو این سازمان حضور دارند. شوقی ابراهیم عبدالکریم علّام، مفتی خائن و رسوای مصر هم از شرکت‌کنندگان این اجلاس است.

هدف تمام این ملاهای دین فروش این است که مشروعیت جهاد در افغانستان را زیر سوال ببرند و ایمان مسلمین به جهاد در برابر کفار سکولار خارجی به رهبری آمریکا را ضعیف کنند و ملت مسلمان افغانستان را با شعار دروغین «صلح» در برابر دشمنان کافر اشغالگر خارجی و نوکران محلی آنها وادار به «تسلیم» کنند .

به همین  دلیل است همچنانکه انتظار می رفت مثل نشست این دین فروشان در اندونزی  نشست آنها در عربستان هم جنگ  مجاهدین بر علیه اشغالگران کافر خارجی در افغانستان را نامشروع عنوان کردند. علاوه بر این دین فروشان موجود در این جلسه ی رسوائی از دیگر دین فروشان سرزمینهای مسلمان نشین درخواست کردند که به یاریشان بشتابند و از رهبران طاغوت و دست نشانده ی سرزمینهای مسلمان نشین هم درخواست کردند که هیأتی را برای گفت‌وگو با طالبان تعیین کنند  .

این یعنی عین ذلیلی و شکست آشکار در عرصه ی نظامی که کفار سکولار و اشغالگر جهانی به رهبری آمریکا در افغانستان در آن افتاده اند که اینچنین ذلیلانه درخواست هر گونه گفتگو و سازشی با مجاهدین افغان را مطرح می کنند .

در این نشست خفت بار نوکران آمریکا همچنانکه انتظار می رفت هیچ نماینده ای از جانب ایران حضور نداشت .

در برابر این توطئه ی حساب شده  طالبان  با نشر بیانیه‌ای گفته‌اند که جنگ در افغانستان علیه “اشغال آمریکاست و “بین‌الافغانی” و بین مسلمانان نیست. این گروه همچنین افزوده “هر کسی اگر تلاش کند تا به خاطر خوشحالی آمریکا احکام دینی را باطل اعلام کند، کمکی است به اشغال آمریکا در افغانستان”.

بخشی از متن اعلامیه ی امارت اسلامی در مورد گردهمایی این علمای دین فروش در عربستان به شرح زیر است:

راپورها به نشر می رسد که به زودی یک گردهمایی در رابطه به افغانستان در شهر جدهء عربستان سعودی برگذار می شود.

امارت اسلامی نکات ذیل را در رابطه به این گردهمایی قابل توجه می داند :

از دیدگاه اسلام، جهاد جاری افغان ها در برابر امریکایی های محارب و اشغالگر فرض عین و جهاد دفاعی در برابر کافران مهاجم است. همه اصول دین و مذاهب فقهی ما اتفاق دارند که در صورت تجاوز کفار محارب، جهاد بر مسلمانان فرض عین می گردد. این حکم واضح الهی است که هر صاحب ایمان بر آن باور و قناعت دارد.

جهاد جاری در افغانستان جنگ بین الافغانی و یا قتال بین المسلمین نیست. این جنگ ۱۷ سال پیش زمانی آغاز شد که امریکا با نیروهای زمینی و هوایی خود بر افغانستان یورش آورد و بالمقابل ملت مجاهد افغانستان به جهاد دفاعی پرداخت. پلان گذاری، استراتژی، اکمال و پیش برد این جنگ از همان روز اول به دوش امریکایی ها است. اگر این جنگ بین الافغانی می شد یک و نیم تریلیون دالر امریکایی ها صرف نمی شد، هزاران تن عساکر امریکایی درین جنگ کشته و ده ها هزار آنان زخمی نمی شدند.

اکنون استراتژی تازهء این جنگ نیز از سوی رییس جمهور امریکا ترامپ طرح گردیده و عملی می شود و بودجهء نظامی برای تدوام این جنگ از سوی کنگرهء امریکا تصویب می گردد. ملت ما به چشم سر مشاهده می کنند که هلی کوپترها، طیارات بی پیلوت و طیارات جیت امریکایی بر سرهای شان چرخ می زنند. ملت ما حضور نظامی امریکایی های متجاوز را به چشم خود تماشا می کنند. از واقعیت بسیار دور است که این مسئله در کشوری دیگری برای شان، قضیهء بین الافغانی معرفی شود.

افغان های که از اشغالگران در افغانستان پشتیبانی می کنند و در برابر دین، ملت، کشور و ارزش های ملی شان می جنگند و از سوی امریکایی ها اکمال می شوند  موجودیت آن ها در پهلوی اشغالگران نمی تواند ماهیت جنگ را تغییر بدهد. زیرا ایشان مستقل نیستند، بلکه از سوی امریکایی ها بر افغان ها تحمیل شده اند و استراتژی امریکایی ها را تطبیق می کنند. این جنگ در اصل بر علیه ایشان آغاز نگردیده است، ایشان اجیران اند. چنانکه کمیونست های افغانی در زمان شوروی تاثیری بر جهادِ آن زمان نداشت. فرامین صریح خداوندی موجود است که اگر کسی بر ضد مسلمان ها در طرف کفار قرار بگیرد مقابله با وی جهاد است.

امارت اسلامی افغانستان کدام گروه باغی و یا به اصطلاح تروریستی نیست. بلکه امارت اسلامی عبارت از مبارزهء اسلام خواهی و استقلال خواهی مردم سی ملیونی افغانستان است. امارت اسلامی ریشه های عمیق در جامعهء افغانی دارد. همین اکنون بر ۷۰ در صد خاک کشور کاملا کنترول دارد. آوردن نظام آزاد و اسلامی موافق با خواسته های ملت افغانستان هدف امارت اسلامی است. در روشنی شریعت اسلام به مناسبات بین المللی، همسایگی خوب، روابط دوستانه و زندگی مشترک و صلح آمیز ملت ها ارج می گذارد و خواهان روابط مثبت با جهان است. این بسیار نا عادلانه و غیر منطقی است که یک ملت بزرگ در حالی که تاریخ آن پر از افتخارات است تروریست و باغی نامگذاری شود. هیچکسی چنین حقی را ندارد و نه هم باید چنین بکند.

با توجه به توضیحات فوق الذکر، اگر باز هم کسی تنها برای خوشحالی رییس جمهور امریکا دونالد ترامپ و رفقای وی حکم صریح دین را باطل اعلان می کند و ملت مجاهد راه خدا را باغی و تروریست می خواند. این در حقیقت همکاری با امریکایی های متجاوز برای تداوم اشغال و از پا درآوردن مسلمانان مستضعف است و خداوند تعالی می فرماید : وَلا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لا تُنْصَرُونَ ( هود ۱۱۳ ).

همچنان رسول الله صلی الله علیه وسلم فرموده است : من مشى معَ ظالِمٍ ليُقَوِّيَهُ وهوَ يعلمُ أنَّهُ ظالِمٌ ، فقد خرجَ مِنَ الإسلامِ. رواه البیهقی

… کنفرانس اسلامی چنانکه در جهاد بر ضد کمیونزم از ملت مجاهد افغانستان پشتیبانی کرد و افغان ها هنوز هم احسان این سازمان را می پذیرد، باید در فاجعهء کنونی نیز در پهلوی ملت مسلمان افغانستان قرار بگیرد و از مبارزهء بر حق آن ها پشتیبانی بکند.

در اخیر، به ملت مسلمان و مجاهدین اطمینان می دهیم که ما بر پروردگار ناصر و قادر خود باور داریم، چنانکه در جنگ مقابل انگلیس ها و کمیونست ها پیروزی را نصیب ما نمود، ابر قدرت های زمان صفر شدند و همه دسایس شان خنثی گردید، اشغالگران کنونی به سرکردگی امریکا نیز ناکام و ذلیل می شوند، دسیسه های شان هرگز تاثیر منفی بر مبارزهء مشروع ما نخواهد داشت و بالمقابل جهاد کنونی ما به پیروزی نائل خواهد گردید. ان شاء الله و ما ذالک علی الله بعزیز.[۱]

 

 

[۱] امارت اسلامی افغانستان

۱۴۳۹/۱۰/۲۵هـ ق

۱۳۹۷/۴/۱۸هـ ش ــ ۲۰۱۸/۷/۹م

 

 

2 دیدگاه دربارهٔ «اجلاس علمای دین فروش طواغیت حاکم بر سرزمینهای مسلمان نشین در عربستان بر علیه جهاد افغانستان و واکنش طالبان به آن»

 1. مفتی مصر، مفتی اردن هم شرکت داشتند . یعنی اردن حیات خلوت اسائیل هم نماینده داشه … واقعا اینها خودشان را مسخره کرده اند و خیال می کنن مسلمین هیچی نمی دونن .

  پاسخ
 2. امارت اسلامی افغانستان این گونه نشست های را که با استفاده از نام علماء صورت می گیرد خالصتاً پروسهء اسلام ستیزانهء امریکا می داند که پلان، اکمال و عملی شدن آن از سوی امریکایی های اشغالگر رهبری می شود ، امریکایی ها می خواهند توسط چنین نشست ها اشغال ظالمانهء نظامی خود را مشروعیت دینی ببخشند و جهاد ملت افغانستان در برابر آن ها را ضعیف بسازند.

  اما امریکایی ها و ائتلافیان و پیروان شان باید بدانند چنانکه تلاش های نظامی، سیاسی و تبلیغاتی آن ها ناکام گردید، خدواند تعالی این دسیسهء اخیر آن ها را نیز با شکست و رسوایی مواجه می سازد، خدواند تعالی می فرماید : يريدون ليطفئوا نورالله بأفواههم والله متم نوره ولو كره الكافرون.الصف ۸ .

  امارت اسلامی در مورد چنین دسایس اشغالگران به عالمان دین اعلان می کند که از شرکت در چنین نشست ها خودداری بکنید،شماری از علماء و مشائخ شاید به این فکر در چنین نشست ها شرکت می کنند که ما دران جا واقعیت را بیان می کنیم و از داعیهء مجاهدین دفاع می کنیم،

  آن ها باید به یاد داشته باشند که امریکا طاغوت بزرگ این عصر است و در هر کنج جهان حقوق مسلمان ها را غصب کرده است، قلبهء اول مسلمان ها را اشغال کرده و بر مسلمان ها در هر جا ظلم می کند، شما ازین هم خبر دارید که مجاهدین افغانستان همچون مردم مظلوم فلسطین با سنگ و چوب در برابر دشمن نمی جنگند، بلکه با آن وسایل پیشرفته می جنگند که از امریکایی ها و مزدوران آنان به غنیمت گرفته اند، با همان سلاح امریکایی ها را به کیفر کردار می رسانند و ما هر روز شاهد فتوحات مجاهدین هستیم، امریکایی ها اعتراف دارند که بیش از ۲۵ هزار عسکر آنان در افغانستان کشته و زخمی شده اند، ده ها هزار عساکر آنان به بیماری های روانی مبتلا شده اند، بناءً شرعا و قانوناً روا نیست که عالمان دین اشغالگران ظالم و محاصره در افغانستان را در کمک بکنند و نجات بدهند، زیرا همکاری با طاغوت امریکایی گناه عظیم و انحراف بزرگی است، خدواند تعالی همهء عالمان ما را ازان مصئون نگهدارد.

  در اخیر یکبار دیگر از علمای افغانستان و همه جهان اسلام احترامانه امیدواریم که به جای شرکت در نشست های استخباراتی دشمن، باید با ملت مسلمان و مجاهدین همکار باشند، تا خدواند تعالی فتنهء اشغال را محو و عزت و استقلال مسلمان ها را اعاده بکند، و ما ذالک علی الله بعزیز.

  امارت اسلامی افغانستان

  ۱۴۳۹/۱۰/۲۲ ه ق

  ۱۳۹۷/۴/۱۵ ه ش – ۲۰۱۸/۷/۶ م

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید