کشتار غیر نظامیان اهرم فشار آمریکا و ناتو بر طالبان و مردم مسلمان افغانستان

کشتار غیر نظامیان اهرم فشار آمریکا  و ناتو بر طالبان و مردم مسلمان افغانستان

به قلم: ابوصلاح الدین الکوردی

  • در حالی که حکومت بدیل اضطراری اسلامی طالبان به نیروهای خود دستور داده است که عملیاتهای استشهادی خود را در شهر ها و روستاها که به کشته شدن غیر نظامیان مسلمان منجر شود را متوقف سازند و عملیاتهای استشهادی را بر اماکن نظامی خارج از مکانهای مسکونی مسلمین متمرکز سازند
  • در حالی که طالبان جهت محافظت از جان غیر نظامیان مسلمان حتی شهرهای بزرگی چون «فراه» را پس از آزادسازی تخلیه می کنند

در چنین شرایطی پیشروهای طالبان در افغانستان و کشته شدن سربازان کفار سکولار جهانی به رهبری آمریکا و مرتدین محلی  در حال افزایش بوده است .

واکنش آمریکای وحشی و متحدین نظامی آن چون انگلیس و ترکیه و فرانسه و آلمان و غیره انتقام از غیر نظامیان و کشتار آنها توسط هواپیماهای جنگی بوده است .  کشتار دهها زن و بچه و پیر و جوان در روستای شهرستان چهاردره استان قندوز  و لوگر، خوست، ننگرهار، میدان وردک و پکتیا و مدرسه دانش آموزان و … نمونه های همین چند روز گذشته هستند . «الله داد» که ۳ فرزند، یک برادر، ۴ خواهر زن، و ۱۷ نفر از اقوام خود را در حمله هوایی نیروهای آمریکایی از دست داده، نیز به نیویورک تایمز گفته بود که حملات هوایی هیچ ارتباطی به طالبان نداشت.

از سال ۲۰۰۱ تا کنون هزاران زن و کودک و پیر و جوان غیر نظامی مسلمان افغانستان توسط آمریکا و متحدینش قتل عام شده اند . ارتش آمریکا و انگلستان یکشنبه شب ۷ اکتبر ۲۰۰۱ برای نخستین بار اهدافی را در ولایت‌های کابل، قندهار، ننگرهار، قندوز، جوزجان، لوگر، تخار، نیمروز، فراه و غزنی با جنگنده‌های B-52 و موشک‌های کروز مورد حمله قرار دادند. در سه هفته اول این حملات بیش از هزار نفر در این مناطق کشته شدند.

خبرگزاری آسوشیتیدپرس آمريكا طى گزارشی در ۳ دسامبر ۲۰۰۱، تحت عنوان «بمب ايالان متحده روستای زراعى را با خاك يكسان کرد» از کشته‌ شدن ۱۵۵ تا ۳۰۰ تن از ساکنان روستای کامه ادو در ننگرهار خبر داد. روزنامه دیلی‌گراف انگلستان نیز به تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۰۱ در گزارشی تحت عنوان «غیرنظامیان بهای بمب‌های منحرف شده آمریکا را می‌پردازند» اعلام كرده كه ده‌ها تن كشته شده اند.

شبکه بی.بی.سی طی گزارشی در ۳ ژانویه ۲۰۰۲ اعلام کرد شمار تلفات غیرنظامیان افغان در حملات هوایی آمریکا از تعداد قربانیان حادثه یازدهم سپتامبر در اين كشور بیشتر است.

رابرت بلز در دادگاه نظامی “سیاتل” در واشنگتن اعتراف کرد که در عملیات یازدهم مارس ۲۰۱۲ پس از خروج از پایگاه نظامی قندهار در افغانستان به ساکنان دو روستای نزدیک این پایگاه حمله کرده و ۱۶ شهروند که بیشترشان زن و کودک بودن را به قتل رسانده است. در این جنایت بیشتر قربانیان از ناحیه سر هدف قرار گرفتند و این سرباز جنایتکار آمریکایی اجساد برخی قربانیان را سوزاند.

براساس يك گزارش تحقیقی تحت عنوان “هزینه‌های جنگ”، كه توسط مؤسسه مطالعات بین المللی واتسون دانشگاه براون ایالات متحده آمریکا درباره تلفات جنگ و آوارگان پاكستان و افغانستان تهيه شده از سال ۲۰۰۱ میلادی که نیروهای تحت رهبری آمریکا حکومت طالبان را ساقط كردند تا اوت ۲۰۱۶ نزدیک به ۱۷۳ هزار نفر در اين كشور کشته و به همین میزان زخمی شده اند.

این جنایات به همین ترتیب و با شدت بیشتری در سالهای ۲۰۰۱۷ و ۲۰۰۱۸ در جلو چشمان تمام دنیا ادامه داشته است.

این نشان از ضعف و وحشی گری آمریکا و تمام متحدین و نوکران محلی آن است . این نشان از آن است که آمریکا هیچ ارزشی برای مردم افغانستان قائل نیست و تنها دنبال منافع خودش است . علاوه بر این سکوت نوکران محلی آن در برابر این جنایات آشکار که ادعای مسلمان بودن دارند برای همه نشان می دهد که این نوکران هیچ ارزشی برای اسلام و مسلمین قائل نیستند و نوکران حلقه به گوش کفار اشغالگر خارجی هستند .

دیدگاهتان را بنویسید