حکومت سکولار و کافر تاجیکستان نزدیک به دوهزار مسجد را تعطیل کرد

حکومت سکولار و کافر تاجیکستان نزدیک به دوهزار مسجد را تعطیل کرد

به قلم : خداداد تاجیکی

در پی امتیاز دادنهای بی شمار ملاها و رهبران به اصطلاح اصلاح طلب و خائن منتسب به اهل سنت حکومت سکولار و کافر تاجیکستان روز به روز فشارهایش را بر مسلمین آن دیار بیشتر کرده است و هر چند وقت یکبار محدودیتهای بیشتری را بر مسلمین بی پناه تاجیکستان تحمیل می کند .

این بار  و در اقدامی جنون آمیز  مسئول کمیته دولتی امور دینی تاجیکستان خبر داد، یک هزار و ۹۳۸ مسجد در این کشور تعطیل شدند.

سلیمان دولت زاده در یک نشست خبری ،افزود: بخشی از این مساجد بنا به تصمیم نهادهای محلی رسمی برای سکونت به خانواده های نیازمند واگذار شده و بخش دیگری نیز بعنوان واحدهای تامین اجتماعی ، فرهنگی و یا کارگاه استفاده می شود.

در چارچوب این برنامه، تنها در قلمرو استان «سغد» در شمال تاجیکستان، در این مدت فعالیت ۱۳۶ مسجد به علت آن چه که «نداشتن اسناد و مدارک رسمی ثبت نام » عنوان می‌شود، ممنوع  شده است. در این میان، تعدادی از مساجد با قدمت بیش از ۱۰۰ سال نیز شامل این ممنوعیت شده است.

این اقدام از طرف مقامات قضایی تاجیکستان در حالی است که اکثر این مساجد با مجوز مقامات محلی در دهه ۱۹۹۰ قرن بیستم، با کمکهای خیریه مردمی ساخته شده و امروز غیر قانونی اعلام شده است.

یوسف رحمان اُف؛ دادستان کل تاجیکستان گفت: تصمیم بستن مساجد مطابق با بررسی نحوه اجرای قانون « آزادی وجدان و اتحادیه های دینی» اتخاذ شده است.

علاوه بر این جهت فشار بیشتر بر خطیبان و ملاهای مساجد باقی مانده آزمونهای سکولاریستی و ضد اسلامی را ترتیب داده اند که هر کسی در این آزمونها موفق نشود باز باید برکنار شود هر چند که همه ی مردم این شخص را بخواهند و عالم بزرگی هم باشد . با همین بهانه هم مسئول بخش تشکل های دینی کمیته امور دینی تاجیکستان از برکناری ۳۵ تن از خطیبان مساجد در تاجیکستان به دلیل موفق نشدن در آزمون های برپا شده از سوی این کمیته خبر داد.

مزید بر این و جهت سانسور بیشتر و محدودیت بیشتر بر مسلمین تاجیکستان هر گونه تحصیل دینی خارج از تاجیسکتان را ممنوع و غیر قانونی نموده اند . این در حالی است که تاجیکهای سکولار برای کثیف ترین کارهای غیر اخلاقی مجوز هر گونه فعالیت در داخل و خارج از کشور را دارند .

سلیمان دولت زاده همچنین اعلام کرد که در حال حاضر ۴۰۵ تن از شهروندان تاجیکستانی بطور غیر قانونی شاغل به تحصیل دینی در خارج از کشور از جمله ایران، پاکستان و عربستان هستند.وی افزود: مجموع افرادی که در خارج از تاجیکستان مشغول تحصیل در علوم دینی بودند، سه هزار و ۶۹۴ نفر بود که سه هزار و ۳۸۸ نفر از آنها به کشور برگردانده شدند که تعدادی از آنها دوباره به بهانه اشتغال عازم کشورهای خارجی شدند .

طی ۵ سال گذشته بیش از ۱۰۰ مدرسه  دینی بسته شده اند. جهت جلوگیری از رواج بیداری اسلامی و شریعت گرائی مقامات سکولار تاجیکستان سعی می کنند اوضاع در مساجد جمهوری و کل سیستم آموزش دینی را تحت کنترل قوانین کفری سکولاریستی خود قرار بدهند.

در این کشور تنها ۶ مدرسه متوسطه اسلامی باقی مانده که از سال ۲۰۱۲ به بهانه تجدید برنامه آموزشی، این مراکز نیز فعالیت نمی‌کنند.

دین سکولاریسم یک دیکتاتوری به تمام معناست که تنها با زور اسلحه خودش را می تواند بر مسلمین تحمیل کند و تنها با زور اسلحه هم کنترل می شود و از بین می رود . وَلَا يَزَالُونَ يُقَاتِلُونَكُمْ حَتَّىٰ يَرُدُّوكُمْ عَن دِينِكُمْ إِنِ اسْتَطَاعُوا. و آنان پيوسته با شما مى جنگند تا اگر بتوانند شما را از دينتان برگردانند.

 

پس مسلمین تاجیکستان تا کی می خواهید فریب  رهبران مذهبی دین فروش و تبلیغات مسموم آنها را بخورید ؟ اینها شرکای این حکومت سکولار و کافر هستند که رسول الله صلی الله علیه وسلم تحت عنوان «ائمه المضلین» و «دعاه علی ابواب جهنم» و «الرویبضه» و علمای سوء از آنان یاد کرده است.

سکولاریستهای کافر تنها با زور اسلحه از بین می روند نه با تبلیغات و کارهای فرهنگی و التماس کردن .

دیدگاهتان را بنویسید