ثمرات و نتایج سکولاریسم کوردی برای کردستان

ثمرات و نتایج سکولاریسم کوردی  برای کردستان

 ارائه دهنده: جعفر بوکانی

▪️کوردهایی که تا سال ۱۹۰۰ میلادی توانستند امارت‌های کوردی تشکیل دهند ، افرادی همانند بدرخان ، شیخ عبیدالله نهری که در کنار سلطان عبدالحمید و شریف مکه به عنوان کاریزماتیک ‌‌ترین شخصیت‌های جهان اسلام شناخته می‌شدند و میرمحمد رواندوز چگونه با افرادی همانند جلال طالبانی قابل قیاس هستند؟!

▫️در صد سال گذشته جنبش سکولاریسم کوردی که در مقابل دین و فرهنگ مردم به تنهایی ایستاده‌اند ، چه نتایجی برای کردستان درپی داشته است؟. پشت بستن به نیروهای اشغالگر آمریکایی باعث پیروزی مردم ما می‌شود؟! آیا ما باید به غرب دلخوش باشیم؟؟

▪️اگر رهبران سکولاریسم کورد ، دیدی تاریخی و نگاهی استراتژیک داشتند باید می‌دانستند که اطمینان به نیروهای خارجی تنها و تنها برای آنان پشیمانی به بار خواهد آورد!

▫️از عجایب تاریخی که نیاز به بررسی و تحقیق دارد این هست چرا در زمان احزاب سکولار ، نیم میلیون مزدور برای صدام حسین بوجود آمد… اینان کرکوک را فروختند تا تخت قدرت خودشان محفوظ شود!

▪️می‌خواهند ما را نزد مردم افرادی بی‌سواد ، تروریست و… نشان دهند در حالی که طرف مقابل ما اینگونه است… ریششان را تراشیده‌اند و کراوات زده‌اند اما درنده هستند… ادعای دموکراسی دارند اما در حزب خودشان در نهایت استبدادگری هستند. یک کودک بارزانی به عنوان یک امیر و فرمانده متولد می‌شود!

 

دیدگاهتان را بنویسید