حربه ی دروغ و اتهام زنی دارودسته ی جولانی و جایگاه اعمال آنها نزد شریعت و مردم

حربه ی دروغ و اتهام زنی دارودسته ی جولانی و جایگاه اعمال آنها نزد شریعت و مردم

 به قلم: ابوعبدالله موکریانی

الله متعال در مورد راستگوئی و جایگاه راستگویان می فرماید :  قال الله هذا یوم ینفع الصادقین صدقهم لهم جنات تجری من تحتها الأنهار خالدین فیها أبدًا رضی الله عنهم ورضوا عنه ذلک الفوز العظیم  [مائده/۱۱۹]  خدا فرمود این روزى است که راستگویان را راستى‏شان سود بخشد براى آنان باغهایى است که از زیر [درختان] آن نهرها روان است همیشه در آن جاودانند خدا از آنان خشنود است و آنان [نیز] از او خشنودند این است رستگارى بزرگ.”

رسول الله صلی الله علیه و سلم هم در این باره می فرماید : تحروا الصدق وإن رأیتم أن فیه الهَلَکَه، فإن فیه النجاه [ابن أبی الدنیا]” راستی پیشه کنید حتی اگر در آن خطری را متوجه خود ببینید، چراکه در آن نجات و رهایی هست.”   همچنین می فرماید :  إن الصدق یهدی إلى البر، وإن البر یهدی إلى الجنه، وإن الرجل لیَصْدُقُ؛ حتى یُکْتَبَ عند الله صِدِّیقًا، وإن الکذب یهدی إلى الفجور، وإن الفجور یهدی إلى النار، وإن الرجل لَیَکْذِبُ، حتى یکْتَبَ عند الله کذابًا  [متفق علیه] همانا راستی انسان را بسوی نیکوکاری رهنمائی می کند، و نیکو کاری انسان را به بهشت رهنمون می گردد، و همانا شخص راست می گوید تا اینکه در نزد خداوند بسیار راستگو و صدیق نوشته می شود. دروغ انسان را به معاصی و گناهان سوق می دهد و گناهان انسان را بسوی دوزخ می کشاند. شخص همانا دروغ می گوید تا که در پیشگاه خداوند کذاب و بسیار دروغگو نوشته می شود. ”

با این وجود ما در میان گروههای مسلحی که هرکدام به جناحی از قدرتهای سکولار دنیا و طاغوتهای مزدور محلی خود را وابسته کرده اند علاوه بر کنار نهادن بسیاری از قوانین شریعت الله (آنهم به بهانه های غیر شرعی ) گرایش به دروغ و اتهام بیشتر از راستگوئی و صدق مورد پذیرش قرار گرفته است.

دارودسته ی جولانی یکی از همین گروههائی است که پیشینه ی زیر پانهادن بیعت، عهد شکنی، غدر و خیانت به رهبران و متحدین خود و پناه بردن به انواع تهمتها و دروغها پس از این غدرها و خیانتها بسیار دیده شده است. بدون ذکر خیانهای جولانی به امیران خودش چون دوله و القاعده و بدون ذکر انهمه عهد شکنی با متحدین سابق او به تنش رسانه ای و اتهامات مستقیمی اشاره می کنیم توسط علی الدج یکی از فرماندهای عالی رتبه ی جولانی  به یکی از فرماندهان برجسته سابقا فیلق الشام ودر حال حاضر الجبهه ملی  به نام عمر حذیفه اشاره می شود  که به دلیل اختلافات کوچکی که با هم دارند این شخص را متهم به سرسپردگی برای روسها و ایرا ن و نظام بشار اسد کرده است .

این در حالی است که هر دوی این گروهها مطیع و فرمانبردار دستورات ناتو(از کانال حکومت سکولار و مرتد ترکیه) هستند . و اختلافات و تخریبات اخیر بین گروه جولانی و فیلق الشام به دنبال رقابت آنان برای ابراز مودت و دوستی با ترکیه است و این نیروهای جولانی و اطرافیانش را وادار کرده است تا برای سرنگونی رقبای احتمالی خود تلاش کنند.  دارودسته ی جولانی و آنهائی که بقای خود را در بقای جولانی غدار و خائن می بینند تعمدا برای سرنگونی دشمنان خود به آنان دروغ و بهتان می زنند تا اعمال خود را تبرئه کنند که این اتهام زنی ها نیز معمولا با چاشنی شرعی و انواع شبهات شبه اسلامی زینت داده می شوند. مثل عملی که اخیرا در قبال یکی از فرماندهان  خود انجام دادند و یکی مهمترین حامیان آنها که او را به اتهام مصالحه دستگیر کردند.

رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید: کَبُرَتْ خیانه أن تحدِّث أخاک حدیثًا، هو لک مصدِّق، وأنت له کاذب  [احمد] چه خیانتی بزرگ تر از آنکه در سخن خویش با برادرت دروغ بگویی؟ او ترا باور داشته و تو با وی دروغ گفته باشی! ”

الله تعالی به صراحت می فرماید: یا أیها الذین آمنوا اتقوا الله و کونوا مع الصادقین [توبه/ ۱۱۹] اى کسانى که ایمان آورده‏اید از خدا پروا کنید و با راستان باشید.”

ما به عنوان اهل سنت ایران برائت خود را از دروغ و دروغگویان اعلام می کنیم و به همه ی دوستانی که به بهانه های مختلفی با این دروغگویان بوده اند یا از آنها حمایتی کرده اند باید بدانند این دروغگویان برخلاف قرآن و سنت صحیح و شریعت الله حرکت کرده اند و دیده ایم که روز به روز بر خلاف تبلیغات رسانه ای که می کنند در حال نابودی و از بین رفتن هستند . الله تعالی هرگز با بیعت شکنان و خیانتکاران و دروغگویان نیست شما نیز با آنها نباشید .

دیدگاهتان را بنویسید