معادله ی صحیح سیاسی در منهج و عمل شیخ اسامه بن لادن رحمه الله  در برخورد با نظام آل سعود

معادله ی صحیح سیاسی در منهج و عمل شیخ اسامه بن لادن رحمه الله  در برخورد با نظام آل سعود

به قلم : ابومصعب سوری

…اسامه‌بن‌لادن به معادله‌ی صحیح سیاسی دست یافت:

۱- روحانیون به خاندان سلطنتی(سعودی) مشروعیت میبخشند.

۲- آل‌سعود به حضور سربازان آمریکایی در شبه‌جزیره عربستان مشروعیت میدهند.

بنا بر این برای مقابله با آل‌سعود دو راه وجود داشت:

۱- “مقابله با آل‌سعود” که در اینصورت مقابله با روحانیون به منظور محو مشروعیت آل‌سعود که با دورویی آشکار از آنها حمایت میکردند، ضرورت می‌یافت. این امر در چشم مردمی که وابسته به قدرت و نفوذ نهادهای مذهبی سعودی بودند که به ‌مدت هفتاد‌سال یا بیشتر به آنها مشروعیت و اعتبار بخشیده‌بود، جنگی از پیش باخته به حساب می‌آمد.

۲- راهی امن‌تر، یعنی “حمله به حضور آمریکا”(در عربستان سعودی). بدین‌ترتیب آل‌سعود ناچار میشدند از آنها دفاع کنند و این به معنی از دست رفتن مشروعیت آنها در چشم مسلمانان بود. این شیوه نهادهای مذهبی را به دفاع(از آمریکایی‌ها) وامیداشت که آنها هم به نوبه‌ی خود مشروعیتشان را از دست میدادند و به این ترتیب جنگ زمینه‌های روشن‌تری در افکار مردم پیدا میکرد.

شیخ‌‌اسامه شق دوم را برگزید و به اعتقاد من تا حدود زیادی راه درست را انتخاب کرد. بعلاوه او فروپاشی اتحاد شوروی و حکومتهای دیکتاتور کشورهای عضو پیمان ورشو و اتفاقات آلمان شرقی، لهستان و کشورهای دیگر را بررسی کرده‌بود و متقاعد شده‌بود که با فروپاشی ایالات‌متحده، رژیم‌های کنونی عرب و مسلمان هم‌پیمان با آمریکا نیز سقوط خواهند‌کرد؛ بنا بر این نتیجه گرفته‌بود که باید تمام تلاش خود را صرف جنگ جهادی علیه آمریکا کند. آنگاه از تمام کسانی که پیرامونش بودند دعوت کرد تا به قول وی بجای جنگ با “دُم‌های متعدد اژدها” با “سر اژدها” بجنگند.[۱]

………………………

 

[۱] #ابومصعب‌_سوری/ #دعوت_بین‌المللی_برای_مقاومت_اسلامی

 

دیدگاهتان را بنویسید