نگرش کلی شیخ اسامه بن لادن رحمه الله به رژیم آل سعود

 نگرش کلی شیخ اسامه بن لادن رحمه الله به رژیم آل سعود

ارائه دهنده: احمد

اسامه بن لادن رحمه می گوید:

” برادر مسلمانم در بلاد حرمین! چه کسی فکرش را میکرد کشور ما به بزرگترین مشتری اسلحه‌ی آمریکا در جهان بدل شود؟ چنانکه بزرگترین شریک تجاری آمریکاییها در منطقه نیز هست بزرگترین شریک تجاری همانها که بلاد حرمین را اشغال کرده‌اند و با پول و سلاح و نفرات برادران یهودیشان را در اشغال فلسطین و کشتار و آواره‌سازی مسلمانان آنجا یاری میدهند.” [۱]

همچنین جهت روشنگری بیشتر توضیح می دهد:

” حکومت قراردادی ست میان امام و امتی که بر آن‌ حکومت می‌کند. این قرارداد متضمن حقوق و وظایفی برای هردو طرف است و شروطی نیز برای لغو آن وجود دارد. از جمله شروط لغو حکومت، خیانت به دین و امت است و این همان چیزی‌ست که شما -یعنی حکومت سعودی- مرتکب شده اید. ملت از خواب غفلت بیدار شده و فساد و تجاوزات شما را علیه دارایی‌های خود دریافته است. مسلمانان در بلاد حرمین شریفین عزم بازپس‌گیری حقوق خود را به هر قیمتی دارند. کشور شما به مستعمره آمریکا تبدیل شده و شما زیر چکمه های آمریکا له شده اید!

شما باید به این سوالات پاسخ دهید:

چه کسی به یاسر عرفات صد میلیون دلار کمک کرد تا انتفاضه فلسطین را سرکوب کند؟ چه کسی با یهودیان در شرم‌الشیخ ۱۹۹۶ هم‌پیمان شد؟ چه کسی اجازه داد پایگاه‌های نظامی آمریکایی در حمله به عراق در عربستان مستقر شود؟ چه کسی هزینه آموزش نیروهای پلیس صدام را برای مقابله با مجاهدین عراقی پرداخت کرد؟ چه کسی اشغالگری اسرائیل در فلسطین و لبنان را به رسمیت شناخت؟ آیا شما کرامت و شرافت انسانی خود را از دست داده اید؟

مردم بیدار شده اند و از شدت ظلم و فساد شما آگاهی یافته اند. شما باید از سرنوشت شاه ایران عبرت بگیرید… ” [۲]

 

…………………

[۱] “اعلان الجهاد علی الامریکیین المحتلین لبلاد الحرمین”/ بیانیه_۲۳_اوت_۱۹۹۶ / اسامه‌_بن‌لادن

[۲] بیانیه ۱۶ دسامبر ۲۰۰۴ ، شیخ اسامه بن لادن تقبله الله

دیدگاهتان را بنویسید