ثمرات عروسکهای خیمه شب بازی ساکن در دارالکفرها که ادای مفتی ها را در می آورند

 ثمرات عروسکهای خیمه شب بازی ساکن در دارالکفرها که ادای مفتی ها را در می آورند

به قلم: ابوعبدالله موکریانی مهابادی

زمانی که نهضتی انقلابی از ضعف ایدئولوژیکی و عقیدتی رنج می برد معمولا سه اتفاق بزرگ می افتد :

  • دشمنان آنها برایشان تئوریسین و مراجع فکری و عقیدتی تولید می کنند
  • عده ای در میان خود آنها این مراجع فکری تولید شده را نمی پذیرند و باسوادهای ضعیف العلم و ضعیف التجربه ای از میان خودشان ادای مفتی و تئوریسین را در می آورند
  • بدون استثناء دچار انشعاب و تفرق می گردند .

«سلفیت خاص نجدیت» به عنوان یک مذهب انعطاف ناپذیر و نوظهور در میان اکثریت مسلمین که معمولا با اسلحه و زور یا خدمت به طاغوتهای حاکم بر مسلمین مذهب خود را به پیش می برد تمام این مراحل را در این دهه ی گذشته تجربه کرده است. از علمای ساکن در دارالکفر و تئوریسین هائی چون ابوبصیر طرطوسی، هانی السباعی ( ساکنین انگلیس) و ابوقتاده فلسطینی و ابومحمد مقدسی و…(ساکنین اردن حیات خلوت اسرائیل و مرکز جاسوسی آمریکا در خاورمیانه) و طارق عبدالحلیم (ساکن کانادا) و  امثال مهدی عبدالرزاق و عرعور و علمای رسمی و درباری آل سعود و کویت و… همگی به عنوان رهبران فکری و مراجع عقیدتی این جریان مسلح خاص نجدیت معرفی و بر جوانان حماسی تحمیل شدند .

اما زمانی که عده ای از این جوانان متوجه خیانت این مراجع ساختگی می شوند خودشان سعی می کنند این خلاء را پر کنند و به سادگی ادای مفتی و شرعی را در می آورند که نمونه های زیادی از این جوانان کم علم و بی تجربه و غیر فقیه را دیده ایم . مصیبت بزرگ و قطعی  که از  جا افتادن این جوانان نا آگاه به عنوان مراجع فکری و عقیدتی حاصل می شود پیدایش تفرق و  انشقاق صفوف و تولید دهها گروه ریز و درشت است که تنها قدرت زبان اسلحه در میانشان حاکمیت پیدا می کند . به نحوی که دیدیم که از ۸۰۰ گروه موجود در سوریه بیشتر از ۷۰۰ گروه آنها انشعاباتی از «سلفیت خاص نجدیت» بودند.  .

اگر در زمین واقع ما شاهد تولید مصنوعی علما و مفتی های تصنعی هستیم در فضای مجازی این روند با شدت بیشتری وجود دارد و گاه دیده میشود هر شخصی چنان دچار غرور و توهم می گردد که خودش را در جای مجتهدین و مفتی های بزرگ جهان اسلام و حتی بالاتر از آنها نیز فرض می کند .

یکی از این افرادی که «سلفیت خاص نجدیت» با فعالیتهای او در فضای مجازی آشنائی دارند  جوان ۲۵ ساله ایست به اسم فرشید که با نامها و کنیه ها و اکانتهای متعددی مثل ابی الحسن شافعی؛ ماموستا علی حیدری؛ ابو الحسن ترکی؛ ابومحمد توحیدی و عبدالسلام احمد زهی  و…  شناخته شده است .

این شخص ادمین اصلی کانال مدرسه ی نجد  و یاوران خلافت است که جوانان را با ادبیاتی حماسی به هجرت به میدانهای جنگ و جهاد و سرزمینهای آزاد شده  و دارالاسلام دعوت می کرد و به صراحت می گفت هر کسی هجرت نکند حداقلش این است که اهل نفاق بوده و جزو فاسقین می باشد و حتی در مورادی که مجبور می شود که به قوانین کفری حاکم بر جامعه پایبند باشد و امکان هجرت هم برایش وجود دارد و می تواند هجرت کند اگر هجرت نکند ممکن است جزو کفار و مرتدین محسوب شود و…

اما جالب اینجاست که خود این شخص بی علم و بی تجربه ای که چند سال است ادای مفتی ها و شرعی ها را در می آورد خودش سالهاست از طریق سازمان ملل متحد( رهبر تمام کفار سکولار و مشرک دنیا) به صورت رسمی پس از پذیرفتن قانون اساسی ترکیه و اقرار به اینکه در راستای پیشرفت حکومت کافر و مرتد ترکیه فعالیت خواهد کرد، تبعه و شهروند حکومت سکولار و کافر ترکیه (دارالکفر) شده است، در حالی که این شخص در کنار عراق و سوریه زندگی می کند و همه ی مریدانش فکر می کردند این شخص در سرزمینهای تحت کنترل دوله به سر می برد و خودش اهل هجرت و جهاد است!!

اینها همچون عبدالحمید عالی و دلقکهای جبهه ی سکولار زده های باسامی و مجریان شبکه های ماهواره ای وابسته به آل سعود و … نمونه هائی از قارچهای سمی هستند که هر یک از جناحهای درگیر در منطقه سعی دارند آنها را در دامان خود پرورش دهند و با سوء استفاده  از جهالت و سادگی جوانان حماسی  این رهبران عقیدتی و فکری را با تبلیغات وسیع بر آنها تحمیل نموده و در نهایت در راستای اهداف خود به کار بگیرند، چون زمانی که عقیده و فکر مخالفین را مدیریت و کنترل کردند عمل آنها را نیز در مسیر اهداف خاص خود هدایت خواهند کرد و اینجاست که می بینیم که جهاد فی سبیل ناتو(از کانال حکومت سکولار و مرتد ترکیه) و جهاد فی سبیل آمریکا ( از کانال حکومت طاغوتی و مرتد آل سعود و کویت و قطر و…) جایگزین جهاد فی سبیل الله می گردد .

به الله پناه می بریم که جهالت و نا آگاهی ما اسبابی شود که مال و ناموس و خون خود را  ناخواسته در راه اهداف و نقشه های دشمنانمان فدا کنیم و با صرف اینهمه هزینه باعث ذلیلی بیشتر مسلمین و قدرت گیری بیشتر کفار و دشمنان اصلی دین و ملت خود گردیم .

 

دیدگاهتان را بنویسید