رهنمودهای منهجی اسامه بن لادن رحمه الله در جهاد با آمریکا و رژیم صهیونیستی  دشمنان شماره یک مسلمین (۴ )

رهنمودهای منهجی اسامه بن لادن رحمه الله در جهاد با آمریکا و رژیم صهیونیستی  دشمنان شماره یک مسلمین (۴ )

نویسنده : امام شهید ـ بأذن الله ـ اسامه بن لادن

 

یکی دیگر از نصوصی که باید در این گونه احوالات بدانها اقتدا نمود این است:

حدیث حذیفه رضی الله عنه که از رسول الله صلی الله علیه وسلم روایت می کند به طوری که وضعیتی شبیه وضعیت کنونی ما به تصویر می کشد. او می گوید: «مردم از رسول الله صلی الله علیه وسلم درباره امور خیر می پرسیدند و من از امور شر از ایشان سؤال می کردم از ترس اینکه مبادا گرفتار آنها شوم .یک بار گفتم: ای رسول خدا! ما در جاهلیت در شر بودیم تا اینکه الله تعالی این خیر را برایمان آورد، آیا بعد از این خیر شری خواهد آمد؟فرمود: بله، گفتم: آیا بعد از آن شر،  خیری خواهد آمد؟فرمود: بله، البته در آن خرده شیشه خواهد بود؟گفتم: چگونه؟فرمود: قومی خواهند بود که به غیر سنت من عمل خواهند کرد و برخی از اعمالشان را موافق شرع و برخی را مخالف خواهی دید، گفتم: آیا بعد از این خیر، شری خواهد بود؟فرمود: بله، دعوتگرانی بر درهای جهنم که هر کس دعوتشان را اجابت کند، او را به جهنم پرتاب می کنند».{متفق علیه} .

این وضعیت بر این زمان که در جهان اسلام شر عظیمی منتشر گشته، منطبق است.شر عظیم یعنی ائمه ای که مردم را به سوی جهنم دعوت می کنند به واضح ترین شکل در حکام منطقه-جهان عربی واسلامی-مجسم شده است.آنها در رسانه ها و دستگاه ها ی حکومتی فاسدشان و از طریق پرورش افکار ویرانگر و از طریق قوانین و ضعی و قوانین کفری مردم را شب و روز به سوی جهنم دعوت می کنند- و لا حول و لا قوة الا بالله-.کفر به الله و کفر به رسولش صلی الله علیه وسلم جلوی گوش و چشم همگان در روزنامه ها و تلوزیون ها و در رادیو و گردهمایی ها، مرتکب می گردد و هیچ کس به آنان اعتراضی نمی کند.اینان همان کسانی هستند که مردم را به سوی جهنم دعوت می دهند.

در وضعیتی چون این، راه حل چیست؟

این صحابی بزرگوار سؤال می کند تا اینکه وقتی به این وضعیت می رسد و می گوید:  آیا بعد از این خیر، شری خواهد بود؟فرمود: بله، دعوتگرانی بر درهای جهنم که هر کس دعوتشان را اجابت کند، او را به جهنم پرتاب می کنند. می پرسد: اگر من در آن وضع باشم مرا به چه چیز امر می کنید؟

این سخن واضح و صریحی است که درباره راه حل در اینگونه حالتی که ما در آن به سر می بریم، می پرسد: ” اگر من در آن وضع باشم مرا به چه چیز امر می کنید؟”او را به یک چیز-علی رغم کثرت واجبات و اهمیت آنان-امر کرد چون در این گونه حالات یک امر واحد برتمام واجبات بعد از ایمان مقدم می شود.فرمود: “همراه جماعت مسلمین و امامشان باش”.

این وظیفه بزرگ که در هر لحظه بر ما فرض است امروزه جایی میان علماء ندارد و از آن سخنی نمی گویند بلکه هر یک -جز آن که خدا بر او رحم آورده باشد-مشغول حمد و ستایش و مدح حاکمان طاغوتی هستند که به الله و رسولش کفر می ورزند.از سوی اینان برای حکامی که به الله و رسولش کفر ورزیده اند و در روزنامه و رسانه هایشان به الله و رسول کفر روزیده می شود، تلگراف مدح و ستایش و تشکر فرستاده می شود و از سوی آن حکامی که کفر می ورزند نیز برای این علمایی که مردم را فریب داده اند،  تلگرامهای مدح و ستایش وتشکر فرستاده می شود!

امت هیچگاه دچار چنین مصیبتی به مانند امروز نشده بود.خللهایی پیش می آمد اما جزئی بود اما خلل امروز با وجود این انقلاب رسانه ای همه مردم را در برگرفته است.رسانه های وارد همه خانه ها شده اند و از این فتنه هیچ خانه ای چه آجری و چه چادری سالم نمانده است و هیچ احدی جان سالم بدر نبرده است.در سابق عالم دچار لغزش می شد و لغزش او در مکان معینی محدود می ماند، امیر و حاکم فسق و فجور می کردند و فسق و فجورش در محدوده قصر او می ماند اما اینکه بیشتر مردم اسیر شغلهایی شوند که به این طاغوت منتهی می گردد چنین چیزی هرگز در تاریخ اسلام پیش نیامده است.

هر گاه در تاریخ عقب ماندگی و دورافتادگی از دین رخ می داد، عده ای شروع به اصلاح کرده و خود را فدای دین می کردند اما هرگز پیش نیامده بود که سواد اعظم امت و فقهاء و علماء همگی اسیر شغلهای حکومتی طاغوت شوند!

برخی از این علماء به من گفتند: «ما نمی توانیم حق را بگوییم چون هرگاه اراده کنیم که حق گویی کنیم به این فکر می کنیم که زنان و بچه هایمان چه باید شوند و کجا باید بروند؟ و خود ما کجا باید برویم؟».

جوانان باید سرشت رابطه بین کارمندان دولت و حاکم را بفهمند. هرکس که کارمند دولت باشد، او کارمند دولت است و نباید جوانان از این سخن ما خشمگین شوند که بگوییم: شیخ فلانی،  کارمند دولت است.

اگر ما بخواهیم آمارگیری کنیم یا اینکه کسی اقدام به آمارگیری کند و پرسشنامه به دست مردم دهد و در این پرسشنامه درباره نام و سن و وضعیت اجتماعی و شغل سؤال شود که آیا تو کارمند حکومتی هستی؟یا شغل آزاد داری و کاسب هستی؟ یا اینکه بیکار هستی؟در این پرسشنامه کارمندان دولت چه خواهند نوشت؟

مدیر خواهد نوشت: من کارمند دولت هستم.

و پلیس خواهد نوشت:  من کارمند حکومت هستم

و قضات خواهند نوشت: ما کارمندان حکومت هستیم.

و علمای دار الإفتاء خواهند نوشت که: ما کارمندان حکومت هستیم!

در فهم جوانان خلل وجود دارد، وقتی اینان را با اوصاف حقیقی شان وصف می کنیم و می گوییم که اینان کارمندان حکومتی هستند می بینیم که جوان خشمگین می شود!

این خلطی عجیب و تناقضی غریب است!تو حاضر نیستی که بپذیری آنها را به این حاکم طاغوتی منتسب کنیم در حالی که این وصف درست آنان است و حقیقت شان همین است.

راه حل بسیار بسیار واضح است و در کتاب الله و سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم بیان شده است.راه حل،  این امور مهم هستند:

۱٫اتحاد برای جهاد

۲٫جماعت و سمع و طاعت و جهاد

۳٫همراه شدن با جماعت مسلمین و امام شان.

اولین وظیفه جماعت مسلمین و امام آن عبارت است از: دفع کفر و دفع دشمن متجاوز. الله تعالی می فرماید: { ‏ فَقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللّهِ لاَ تُكَلَّفُ إِلاَّ نَفْسَكَ وَحَرِّضِ الْمُؤْمِنِينَ عَسَى اللّهُ أَن يَكُفَّ بَأْسَ الَّذِينَ كَفَرُواْ وَاللّهُ أَشَدُّ بَأْساً وَأَشَدُّ تَنكِيلاً ‏:  ‏ در راه خدا بجنگ ( حتي اگر هم تنها باشي و باك نداشته باش . چرا كه وعده نصرت و پيروزي به تو داده شده است ) . تو جز مسؤول ( اعمال ) خود نيستي . و مؤمنان را ( هم به جنگ دعوت كن و بدان ) ترغيب و تحريك نما . تا اين كه خداوند ( در پرتو شجاعت تو و شجاعت مؤمنان ) قدرت‌كافران را باز گيرد و ( شما را برابر اين وعده پيروز و مؤيّد گرداند . از قدرت و شكنجه كافران نترسيد و بدانيد كه ) قدرت خدا بيشتر و مجازات او سخت‌تر است . ‏}{نساء: ۸۴}.پس راه دفع کفار عبارت است از:

۱٫تشویق و تحریک

۲٫جنگ و قتال.

پس چرا مردم هدایت نمی شوند؟چون بر این راه دعوتگرانی قرار گرفته اند که به سوی درهای جهنم دعوت می دهند:

۱٫حکام و دستگاه های حکومتی شان مردم را شب و روز از راه راست منصرف می کنند.

۲٫برخی کارمندان حکومت شغلشان این تعیین شده که جلوی راه خدا را بگیرند.

دولت آنها را با اسمهای مختلفی به کار گرفته است اما حقیقت تمام این شغلها یکی است یعنی کارمندی که گواهی دروغ می دهد و می فریبد.

مثلاً وزیر تبلیغات وظیفه اش این است که گواهی دروغ بدهد، هم او و هم تمام دستگاه و اداره اش هر روز مردم را فریب می دهند ادعا می کنند که مملکت بهترین مملکت است و این حاکم اعجوبه است و هیچ کس همانند او نیست و ….به همین ترتیب.

همچنین وزیر دفاع مردم را می فریبد و گواهی دروغ می دهد و می گوید ما به سلامت و خیر و خوشی هستیم و نیروهای مسلح ما خیلی خوب هستند، در حالی که ما بیشتر از یک دهه است که تحت اشغال هستیم!همه جهان می داند که ما تحت اشغال هستیم، هواپیماهای امریکایی هر وقت که بخواهندچه شب و چه روز بدون اینکه لازم باشد به کسی بگویند، وارد سرزمین ما شده و یا خارج می شوند.با این حال وزیر دفاع به ما می گوید که: “ما مستقل هستیم و هیچ کس از اراضی ما بدون اجازه ما استفاده نمی کند”.اینان هستند که گواهی دروغ می دهند.

به فضل خداوند به خاطر هوشیاری و بیداری که اخیراً میان مردم منتشر گشته، دیگر می دانند که اینان کارمند حکومت هستند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید