معضلي به نام پ‌ك‌ك PKK  و بتي به نام اوجالان 

معضلي به نام پ‌ك‌ك PKK  و بتي به نام اوجالان 

ارائه دهنده: سمکو شکاک

بيش از سه دهه است كه كردها در تركيه و سوریه وعراق و اخیرا در ایران  با معضلي به نام پ‌ك‌ك و بتي به نام اوجالان گريبانگير هستند. اين سازمان مافيايي سکولاریستی از همان روزهاي شروع به كار خود، در ترکیه ی سکولار به هيچ گروه و يا سازمان اسلامی و یا سکولاریستی  اجازه نداد كه كاري انجام دهند و همه را از ميدان به در كردو یک ديكتاتور ی سکولاریستی  به تمام معنا ی محلی را بر مردم دیکتاتور زده ی کرد تحمیل کرد. ملتی که از دست دیکتاتوران سکولاریست ترک گیر کرده اند دیکتاتوری غیر رسمی سکولاریستهای محلی هم بر آن افزوده شد  . حزب سکولاریست پ‌ك‌ك خود را يكه تاز ميدان خواند و بغير از خود را نيز خائن و دشمن كردها معرفي كرد، بدين صورت زمينه‌ را براي اشغالگري‌هاي شخصيتي و فكري فراهم آورد.  هزاران مسلمان مبارز حزب الله ترکیه که علیه سیاستهای سکولاریستی ترکیه قیام کرده بودند توسط همین حزب محلی سکولار ترور شدند . حتی بسیاری از سکولارهایی که با جریان نامبارک اوجالان مخالف بودند نیز به قتل رسیدند و یا آواره گشتند .اين سركوب و خشونت‌ها وكردار و سياست‌هاي ضدبشري و ضدكُردي پ‌ك‌ك باعث شد هزاران انسان کرد مجبور به ترك كيان و سرزمين  خود شوند و نتوانند در وطن خود حتی   افكار مخالف خود را ابراز ‌دارند.دارند.

رهبر سابق حزب سوسیالیت کردستان ترکیه که سی و یکسال از عمر خود را در تبعید به سر میبرده، در گفتگو با خبرگزاری جیهان در آنکارا اعلام کرد: کردهای ترکیه روز به روز بیشتر از اقداماتPKK ناامیدتر می شوند و سیاست های خشونت محور این حزب نمی تواند ضامن آینده روشنی برای کردها باشد.

“کمال بورکای” همچنین به عبدالله اوجالان رهبر زندانی حزب کارگران کردستان ترکیه تاخته و گفت: نمی دانم که اوجالان با چه مجوزی به نمایندگی از طرف همه کردها اظهار نظر و تصمیم گیری می کند. اصلا چه کسی او را انتخاب کرده است تا در مورد سرنوشت کردها تصمیم گیری کند.

این در حالیست که کمال بورکای  و هزاران انسان دیگر کرد زبان، به خاطر اختلاف نظرهایی که با اوجالان دارند، سال هاست در رسانه های منتسب به PKK به نام خائن و دشمن کرد از آنها نام می برند . چرا ؟ چون گوشه ای از واقعیات را گفته اند . فقط به خاطر گفتن واقعیات ..نه  اینکه با اسلحه به مقابله به مثل پرداخته باشند .

اینهم نوعی از آزادی است که سکولاریستهای مرتد ما به تقلید از سکولاریستهای خمرهای سر خ  می خواهند بر مردم ما تحمیلش کنند .

من آزاد نیستم که بپرسم اوجالان سکولاریست مرتد کی و چگونه از جانب ملت کرد به عنوان رهبر انتخاب شده است و خود ملت کرد خبر ندارد ؟ او حتی رهبر سکولاریستهای کرد هم نیست چه رسد به رهبر مسلمانان کرد ستانات که ۹۸ درصد جمعیت کردها را تشکیل می دهند .

من آزاد نیستم  بپرسم چرا هرکسی که مخالف عقاید اوجالان بود حتما دشمن کرد است ؟ کرد در تعریف اینها یعنی خودشان و خودشان یعنی کرد .

ما حق داریم که با دست وزبان جلو تکرار فاجعه ی خمرهای سرخ  کامبوج  در وطنمان را بگیریم .

این فقط برگی از تارخ ننگین یکی از احزاب سکولاریست کرد در کردستان است .حالا شما اگر بخواهید کل تاریخش را بخوانید نتایج بهتری را بدست خواهی آورد مخصوصا اگر تاریخ ننگین سکولاریستهای مرتد کومله ،دمکرات، پارتی ، یه کیه تی ، چریکهای فدائی ، پیکار، حسک و…. را نیز بر آن بیفزایی.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید