پیام اخیر دوله پس از انفجار تجمع انتخاباتی ننگرهار: دوله برای چه کسانی می جنگد ؟

پیام اخیر دوله پس از انفجار تجمع انتخاباتی ننگرهار: دوله برای چه کسانی می جنگد ؟

به قلم : ابوصلاح الدین الکوردی

چنانچه واضع و پیداست جماعت کنونی دوله دارای مذهب سلفیت خاص نجدیت است . این مذهب در مواردی با سایر مذاهب اهل سنت تفاوتهائی دارد . به عنوان مثال:

  • با کنار گذاشتن عذرهای شرعی برای مسلمین ، با عبارتهائی چون قبر پرست و مشرک، اکثریت قاطع مردم افغانستان و پاکستان و… را تکفیر می کنند . به همین دلیل ما می بینیم که به راحتی در تجمعات صوفی ها عملیات انجام می دهند مثل انفجار در مقبره علي هجويري، مقبره صوفي عبدالله غازي و مقبره بابا فريدالدين  و…  که علاوه بر کشته شدن عاملین حمله کننده ، صدها زن و مرد و پیرو وجوان بچه قتل عام  شده اند
  • با کنار گذاشتن عذرهای شرعی برای مسلمین، در حالی که الله تعالی کفار اهل کتاب و مجوس را مشمول حکم مشرکین نکرده است اینها مسلمین خطاکار را مشمول حکم مشرکین می کنند و بی رحمانه به کشتار آنها می پردازند .
  • با کنار گذاشتن عذرهای شرعی برای مسلمین، کسانی که در انتخابات شرکت می کنند را بدون رعایت قواعد تکفیر آنها را مشمول حکم مرتدین قرار می دهند و به قتل عام آنها می پردازند که انفجار اخیر در تجمع انتخاباتی منطقه سنگرسرای ولسوالی کامه ننگرهار نمونه ی نزدیک این نگرش جماعت دوله به مسلمین است .

در اینجا ممکن است برای همه ی ما این سوال پیش بیاید که اگر این مسلمین قبر پرست و مشرک (کافر) هستند، آیا می توان بر یک کافر حکم ارتداد را صادر کرد؟ چون می دانیم که حکم ارتداد مختص مسلمین است نه کفار .

الله تعالی در هر جای قرآن اسم مشرکین را آورده منظور دسته ای از کفار هستند که احکامی سخت تر از سایر کفار اهل کتاب و مجوس دارند . حالا اگر این اشخاص کافر مشرک هستند چگونه می توان بر آنها حکم مرتدین را صادر کرد ؟

این یکی از همان تضادهای عقاید سلفیت خاص نجدیت است که با تمام شاخه هایش به آن اعتقاد دارند . چه سلفیت نجدی درباری و چه سلفیت نجدی علمی و چه سلفیت نجدی جهادی و… در کل همه به این نگرش اشتباه اعتقاد دارند و عبارت مشرک را در جای غیر شرعی آن برای مسلمین خطاکار که مرتد نشده اند به کار می برند، و اگر می بینیم که دوله این عقیده را  تطبیق می دهد به خاطر صداقتش در این زمینه است و کسانی از تفکر نجدیت که دوله را متهم به غلو و زیاده روی و انحراف می کنند درواقع خودشان اهل ریا و تقیه هستند.

سلفیت خاص نجدیت با کنار گذاشتن عذرهای شرعی برای مسلمین و به کار بردن عباراتی چون قبر پرست و مشرک  در واقع عموم مسلمین کنونی را تکفیر می کنند . چون تعداد هم فکرهای آنها در میان مسلمین به ۵ درصد هم نمی رسد . یعنی هرگز از هر ۱۰۰ مسلمان ۵ نفر آنها دارای فکر سلفیت خاص نجدیت نیستند . و حتی در مناطقی چون افغانستان و پاکستان و بنگلادش و… حتی یک درصد از مسلمین هم دارای تفکر آنها نیستند . در این صورت به همین راحتی اکثریت قاطع مسلمین را تکفیر می کنند .

با آنکه در رسانه ها می گویند که تکفیر عام نمی کنیم اما واقعیت آن است که به این شیوه ی غیر مستقیمی که ذکر شد به تکفیر عام مسلمین می پردازند، و زمانی که اسلحه و قدرت در اختیارشان باشد به راحتی این عقیده را با قتل عام کسانی که آنها را با عناوینی چون قبرپرست و … مشرک می دانند تطبیق می دهند .

پس می توان گفت که جماعت دوله همان سلفیت خاص نجدیت بدون تقیه است که به مرحله ی اجرا رسیده است و عملکردهای آن هم تطبیق صادقانه ی مذهب نجدیت است .

در این صورت باید پرسیده شود که شما برای دفاع از چه کسانی می جنگید؟ برای دفاع از کسانی که ابتدا آنها را با دادن حکم مشرک تکفیرشان کرده اید و بعد همین افراد تکفیر شده را نیز باز تکفیر می کنید و ….؟

سلفیت خاص نجدیت هم اکنون یکی از اسبابهای خطرناک آلودگی عقیدتی اهل سنت، و یکی از موانع جدی در راه اتحاد میان مسلمین است، که مسلمین را به مسلمین مشغول کرده و باعث تفرق بیشتر و ذلیلی بیشتر مسلمین می گردد .

با این وجود آیا وقت آن نرسیده است که بار دیگر به منهج صحیح اهل سنت برگردید؟

هرگز از خودتان پرسیده اید که چرا ملت مسلمان افغانستان حکومت و همه چیز خودش را فدای اسامه بن لادن رحمه الله کرد اما هم اکنون در برابر شما ایستاده است و مثل متجاوزین با شما برخورد می کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید