جنایات مرتدین سکولار حزب دمکرات و کومله وعوامل خارجی  در شهر سولدوز

 جنایات مرتدین سکولار حزب دمکرات و کومله وعوامل خارجی  در شهر سولدوز

ارائه دهنده ؛ عمر مکریانی

گروه های مرتد سکولار احزاب دمکرات کردستان و کومله که از حمایت نیروهای چپ مرکز بر خوردار بودند، نقشه مالاخولیایی خود را از شهر سولدوز دروازه آذربایجان آغاز  و  در روز جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۵۸ با برگزاری میتینگ سیاسی نظامی در ورزشگاه شهر سولدوز، جنگ خانماسوز و سکولاریستی خود را علیه ملت ترک و کرد آغاز نمودند.  گروه های مرتد سکولار ابتدا با  حملات وحشیانه به زنان و کودکان معصوم و آتش زدن اماکن عمومی ، منازل و مغازه های ترک ها  فضایی  از رعب و وحشت را بر منطقه غرب آذربایجان مستولی نموند.

گروه های مرتد سکولار حزب دمکرات کردستان و کومله برای پیشبرد اهداف شوم خود احساسات اقلیت مهاجر کرد را تحریک  می کردند. آنها از ساکنان ترک شهرهای پیرانشهر، اشنو، پسوه، محمدیار و سولدوز و…  می خواستند که بدون مقاومت منطقه را تخلیه کنند. در آن سال های تار و کدر هزاران خانوار ترک ساکن منطقه( خصوصا شهرهای خانا، اشنو، پسوه) مجبور به تخلیه اجباری خانه و اراضی خود گردیدند. بسیاری از این خانواده ها بعد از مدت ها اقامت موقت در پادگان جلدیان مجبور به تخلیه آنجا شده و به شهراورمیه و سولدوز نقل مکان کردند. در حالی که جنوب استان آذربایجان غربی در آتش نفرت مرتدین سکولار حزب دمکرات کردستان و کومله می سوخت شهر اورمیه نیز از دوسو هدف حمله مرتدین سکولار کرد قرار گرفته و جنگ شدیدی در کوه های مشرف به شهر( منطقه طرزلو و بند که امروز به شهرک ایثار و خیابان برق و دانشکده معروف است) آغاز گردید که با دفاع نیروهای مردمی مرتدین سکولار مجبور به عقب نشینی شدند.

متاسفانه جنایت ضد انسانی   مرتدین سکولار حزب دمکرات کردستان و کومله بر علیه مردم مسلمان غرب ایران تحت شعاع حوادث انقلاب ایران و اوضاع آشفته سیاسی قرار گرفته و در آن تاریخ  جنگ قدرت بین حاکمیت جدید ایران ومخالفین سیاسی و حمایت های معنوی و نظامی سازمان های سیاسی چپ ایران( سازمان مجاهدین خلق ایران ،راه کارگر ، پیکار ، رنجبر ،سازمان چریک های فدایی خلق ایران و..)  و عراق ( یکیتی جلال طالبانی ، گروه محمود عثمان و…) از مرتدین سکولار حزب دمکرات و کومله   شرایطی را فراهم آورد که جنایت ضد انسانی مرتدین سکولار در هیاهو های سیاسی به فراموشی سپرده شد و تاریخ خونینی از ملت ترک ، شکاک  ، سوران وهورامی  که درس عبرتی برای فرزندان این سرزمین می باشد در زیر خاک مدفون گردید.

مرتدین سکولار حزب دمکرات و کومله از آنجائیکه شهر  سولدوز را دروازه اشغال غرب آذربایجان و اورمیه تلقی می کردند، با آتش زدن خرمن تفرقه بین ساکنان ترک و کرد شهر سولدوز این شهر را هدف حملات تروریستی خود قرار دادند. مرتدین سکولار مسلح حزب دمکرات کردستان و کومله که بی شرمانه مدعی دفاع از حقوق ملت کرد بودند، در جنگی نابرابر خانه  و مغازه های متعلق به ترک های سولدوز را که در مقابل آنها مقاومت می کردند آتش زده و بی رحمانه زنان، کودکان، پیرمردان وپیر زنان را  قتل عام می کردند که بعد از سال ها گورستان کشته شده ها به عنوان سند رسوایی مرتدین سکولار حزب دمکرات کردستان و کومله به یادگار مانده است.

در آن روزهای خونین که یاد آوری اش عرق شرم بر جبین بشریت می نشاند ده ها تن قربانی شهوت قدرت مرتدین سکولار کرد و ترکهای جاهل شدند . ولی مقاومت دلیرانه فرزندان ایران زمین مرتدین سکولار را مجبور به عقب نشینی از سرزمین های تاریخی غرب ایران  نمود اما بعد از گذشت سه دهه  هنوز شهر  سولدوزو خانواده های  ترک و کردی که مجبور به کوچ اجباری از خانه و کاشانه خود از شهرهای خانا، اشنو، پسوه  وجلدیان شدند شاهدان زنده جنایات ضد انسانی مرتدین سکولار کرد هستند و این انسان ها با اینکه مجبورا در شهرهای سولدوز و اورمیه  به زندگی ادامه می دهند ولی خاطرات تلخ آن روزها را فراموش نکرده اند.

یاد قربانیان مرتدین سکولار و مردان و زنانی را گرامی می داریم که با مقاومت سرافرازنه مرتدین سکولار هایی را که به طمع سرزمین های غرب ایران زمین در اندیشه ساختن کردستان بزرگ !!!بودند مجبور به عقب نشینی از خانه و کاشانه خود کردند.  متاسفانه   در حالی که جهان  سکولار مجاهدین مسلمان را تحت پرچم دروغین مبارزه با تروریسم  لعن و نفرین می کند، بار دیگر فرزند ناپاک  سکولاریسم  سر از آستین مرتدین سکولار pkk-pjak درآورده و در اندیشه  کردستان بزرگ سکولاریستی انسان های بی گناه مسلمانان را به قربانگاه خدایان سکولاریسم  کشانده و چشم طمع به دین ، مال ، ناموس ، خاک ، تاریخ  و هستی مسلمین دو خته اند. اینان تحت حمایت سرویس های جاسوسی امریکا و رژیم صهیونیستی و همچنین حکومت مرتدین سکولار اقلیم کردستان دست به چنین جنایتهایی می زنند  است ، با یاد آوری و افشا اسناد جنایات تروریست ها در شهر سولدوز و جدیدترین ترورها و خشونت می زنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید