نمایش خیمه شب بازی ترکیه با دارودسته ی جولانی و  بخشی از حراس الدین در آزادی دختر بچه ی بلژیکی –فرانسوی

نمایش خیمه شب بازی ترکیه با دارودسته ی جولانی و  بخشی از حراس الدین در آزادی دختر بچه ی بلژیکی –فرانسوی

به قلم : ابوخالد کردستانی

واضح و روشن است که گروههای کوچکی چون حراس الدین و انصار الاسلام و… که هم اکنون جبهه ی مشترکی را تشکیل داده اند از دارودسته ی جولانی جدا شده اند . یکی از علل جدائی این گروهها علاوه بر خیانت جولانی به القاعده و ایمن الظواهری و عدم تطبیق قانون شریعت الله در سرزمینهای تحت تصرف آنها به سیاستهای  دارودسته ی جولانی در برابر ترکیه و وارد کردن ارتش ناتو از کانال حکومت سکولار ترکیه به سرزمین شام بر می گردد .

حالا زمانی که :

  • درگیری میان دسته هائی از حراس الدین با دارودسته ی جولانی وجود داشته
  • و دارودسته ی جولانی هم تا کنون چندین نفر از افراد القاعده را تحویل حکومت سکولار ترکیه داده
  • و صدها نفر از طرفداران دوله و حتی مخالفین خود را از درون منازلشان و از میان زن و بچه هایشان کشیده بیرون و آنها را به شیوه ی وحشیانه ای ذبح کرده، و تصاویر این ذبح شده ها را نیز به خانواده و زن و بچه های آنها در رسانه هایش نشان داده، و حتی در بازجوئی هائی که از اسیر شده ها به عمل آورده آدرس زن و فرزندان آنها را خواسته اند و…
  • و تاکنون صدها زن و فرزند مهاجرین و غیر مهاجرین به شیوه های مشکوکی اسیر و حتی به دلیل نبود سرپرست مفقود، مورد سوء استفاده ی جنسی و حتی خرید فروش واقع شده و یا کشته شده اند

در چنین فضائی که دارودسته ی جولانی به وجود آورده مشاهده می شود که با مدیریت حکومت سکولار ترکیه (نماینده ی فعال ناتو در شمال سوریه) دختر بچه ی بلژیکی – فرانسوی را در یک خیمه شب بازی و سناریوی از پیش تعین شده و در جلو دوربینهای خبرنگاران،  آنهم با حضور یکی از اعضای حراس الدین، در قبال وجه و جهت نشان دادن میزان میانه رو بودن و تابع بودن خود، تحویل نیروهای امنیتی حکومت سکولار و مرتد ترکیه می دهند .

این خیمه شب بازی علاوه بر آنکه به وجود شاخه های مختلف در میان حراس الدین اشاره دارد، و نشان می دهد دسته ای همان مسیر جولانی را در پیروی از سایتهای ناتو(از کانال حکومت سکولار ترکیه) را طی می کنند، بلکه علائمی را به ناظر نشان می دهد  که احتمال انشقاق در میان این گروه نیز وجود دارد .  چون هم اعضای این گروه و هم تمام مسلمین ناظرند که سالهای سال است که در خاک سوریه اینهمه بچه و زن و مرد اسیر، ربوده، مفقود، خرید و فروش و کشته می شوند اما نه هیئت جولانی پیگیری  و رسانه ای کرده و نه هیچ یک از  هم مسیران این گروه هم چنین خدمتی را جهت جلوگیری از چنین فجایعی در حق زنان و کودکان سوریه ای و مهاجرین انجام داده اند.

اینکه چرا برای یک بچه ی فرانسوی – بلژیکی اینهمه وقت گذاشته می شود و در سطح وسیعی با دعوت و حضور خبرنگاران مختلف  آنرا رسانه ای می کنند و در این بازی خیمه شب بازی با مدیریت حکومت سکولار ترکیه  اعضائی از هر دو گروه جولانی و حراس حضور دارند جای تامل دارد .

  • آیا ارزش خون و ناموس هزاران بچه ی اهل سنت بی اهمیت تر از خون یک بچه ی فرانسوی – بلژیکی است ؟
  • آیا برای آزاد کردن این بچه ی فرانسوی – بلژیکی پول دریافت شده است؟ یعنی دارودسته ی جولانی به خاطر دریافت دلار حاضرند اینهمه پیگیری و… کنند اما چون برای نجات هزاران بچه ی مسلمان پولی دریافت نمی کنند هیچ اقدامی انجام نمی دهند و فقط نظاره گر هستند؟ یعنی هشتکی که در میان مسلمین سوریه تحت عنوان  ‎#هيئة_الدولار  راه افتاده صحت دارد؟
  • آیا جدائی میان بخشهائی از حراس و دارودسته ی جولانی فقط ظاهریست و ارباب دستور دهنده و هماهنگ کننده ی جنگ و صلح همان ناتو از کانال حکومت سکولار ترکیه است ؟

 

رسول الله صلی الله علیه وسلم فرموده که مسلمان زیرک و هوشیار   است و: لَا يُلْدَغُ الْمُؤْمِنُ مِنْ جُحْرٍ وَاحِدٍ مَرَّتَيْنِ .[۱]

آیا اهل سنت قرار است چند بار از یک سوراخ گزیده شود؟  تا کی قرار است مسلمین با واسطه یا بی واسطه، خواسته یا ناخواسته، با جهالت خود ابزار دست کفار سکولار جهانی و سکولاریستهای مرتد محلی شوند ؟

 

…………………

[۱] رواه مسلم ( ۲۹۹۸ )

دیدگاهتان را بنویسید