آل سعود به عنوان سرکرده جریان ضد اسلامی و سازشکار با کفار   

آل سعود به عنوان سرکرده جریان ضد اسلامی و سازشکار با کفار   

به قلم : عدنان مریوانی

رسول الله صلی الله علیه وسلم زمانی که گفته ی شیطان در مورد اهمیت و جایگاه «آية الكرسي»  را شنید فرمود : صدق و هو کذوب، یعنی  (شیطان) راست گفت در عین حال که دروغگو است .[۱] این یعنی اینکه ما سخنی که برایمان روشن شده که حق است را از هر کسی قبول می کنیم حتی اگر بیان کننده ی این حق دشمنمان باشد .

چند روز پیش دیدیم که جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا در بیانیه خود خطاب به سنا  گفت: “عربستان سعودی به‌خاطر موقعیت جغرافیایی‌اش و همچنین تهدید ایران، اهمیتی اساسی در حفظ امنیت منطقه و اسرائیل و همچنین منافع ما در خاورمیانه دارد. ”

اینجاست که می توان گفت : صدق و هو کذوب .  و می توان فهمید که چرا همین هفته شاهد خشم و انزجار مردم تونس از سفر  ولیعهد عربستان سعودی علیه محمد بن سلمان  از کشوشان بودیم  و معترضین می گفتند که :« سفر این خونریز به تونس را ننگ می دانیم.»

و مردم مراکش نیز با سفر این خائن خونریز به کشورشان مخالفت کردند . به همین دلیل سفر این شخص به مراکش و الجزائر و… که جهت عادی سازی روابط با اسرائیل و فراهم نمودن زمینه های مناسب جهت دیدار مقامات اسرائیلی در هفته ی آینده بود  لغو شد .

اما بر خلاف آنچه در رسانه ها بیان می شود روابط آل سعود  و رژیم صهیونستی به همین چند سال گذشته بر نمی گردد، بلکه روابط این دو بسیار ریشه‌دار و عمیق است که در تمام طول سال‌های گذشته تلاش شده است، مخفی و مکتوم باقی بماند، اما جنگ دوم خلیج فارس و حمله عراق به کویت این روابط را آشکار کرد.

می دانیم که رژیم صهیونیستی و آل سعود بر مهمترین اماکن مذهبی مسلمین و مسیحی ها تسلط پیدا کرده اند و اعطای رسمی فلسطین به صهیونیستها به زمان ملک عبدالعزیز بر می گردد که از آن زمان تا کنون حول منافع مشترکشان بر علیه مسلمین با هم متحد شده اند .

عبدالعزیز در پاسخ به درخواست انگلیس مبنی بر اعطای فلسطین به یهودیان گفت: « بله.. بی‌تردید.. اگر به رسمیت شناختن از سوی من از نظر شما اینقدر اهمیت دارد، هزار بار اعطای وطن به یهودیان در فلسطین و غیر فلسطین را به رسمیت می‌شناسم و این حق و حقیقت است..» وی سپس دست خود را به جیبش برده و برگه کوچکی بیرون آورد و به دستخط خود نوشت: «من سلطان عبدالعزیز بن عبدالرحمن الفیصل آل‌سعود در حضور پرسی کوکس نماینده انگلیس اعلام می‌دارم که از نظر من هیچ مانعی برای اعطای فلسطین به یهودیان یا دیگران وجود ندارد و این تا قیامت باقی خواهد ماند».

این دوستی و ارتباط در زمان تمام زمامداران آل سعود تا کنون ادامه داشته چون ارباب اسرائیل و آل سعود یکی است . انگلیس و آمریکا .

در مورد شاه کنونی آل سعود با رژیم صهیونیستی نیز می توان گفت : تماس‌های سری و محرمانه، بین «سلمان بن عبد العزیز» از زمانی که وی امیر ریاض بود با افرادی همچون «اسحاق رابین» ، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی آغاز شده است.

حتی جهت مقابله با ایران و سایر جریانات اسلامگرای اهل سنت در منطقه ولید بن طلال شاهزاده میلیاردر سعودی طی اظهارات جنجالی گفت: عربستان باید برای مقابله با تهدید ایران، با اسرائیل توافق حمایت متقابل امضا کند. بحران کنونی در خارومیانه برای عربستان مسأله مرگ و زندگی است و من می‌دانم که ایرانی‌ها قصد دارند با برگه برنده‌ای به نام فلسطین، نظام عربستان را خلع کنند، درنتیجه عربستان و اسرائیل باید از طریق تقویت روابط و تشکیل جبهه یکپارچه آنان را رسوا کنند، تا مانع ایران شوند. من در کنار ملت یهود و اهداف دموکراتیک آن در مقابله با آغاز انتفاضه سوم فلسطین ایستاده‌ام، و همه تلاش خود را برای شکست هر ابتکار شوم عربی در خصوص محکوم کردن تل‌آویو به کار می‌گیرم؛ زیرا به نظر من توافق عربی – اسرائیلی و دوستی آینده بین آنها برای مقابله با ایران بسیار ضروری است.”

در همین راستا  اگر «محمد بن سلمان» ولیعهد کنونی آل سعود در گفت و گو با مجله آمریکایی آتلانتیک، می گوید:  ” ریاض منافع مشترک زیادی با اسرائیل دارد و اسرائیلی‌ها حق دارند، سرزمین خودشان را داشته باشند.”  در واقع به بیان یکی از حقایق عصر ما پرداخته است  که طرح به اصطلاح «صلح عربی» در سال ۲۰۰۲ یکی از نمونه های این حقایق است که مضرات آن کمتر از حرکتهای سازشکارانه مصر و اردن در انعقاد توافقنامه سازش با رژیم صهیونیستی نبوده است.

طرح صلح عربی به دلیل نادیده گرفتن بخش اعظم حقوق مردم فلسطین از جمله حقوق آوارگان فلسطینی و بی توجهی به وضعیت اسرای فلسطینی و نیز موضوع به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر قدس به عنوان طرح خائنانه ای علیه آرمان مردم فلسطین شناخته می شود.

و اگر قصد داریم میزان دلبستگی و اعتماد آل سعود به رژیم صهیونیستی را همین الان متوجه شویم کافی است گزارش روزنامه ملی گازته [۲]را مطالعه کنیم که بر اساس این گزارش،عربستان سعودی  در اوایل ماه مارس امسال، فرودگاه‌های خود را بر روی هواپیما‌های اسرائیلی گشود، اکنون با وجود  واکنش و اعتراض‌های حجاج و مسلمانان جهان، سازماندهی و حفظ امنیت مراسم حج تمتع و عمره را به یک شرکت اسرائیلی واگذار کرده است.

به نوشته این روزنامه شرکت بین‌المللی التسهیل[۳] عربستان سعودی به عنوان مسئول امور حج برای تامین امنیت حجاج با شرکت امنیتی اسرائیلی VFS Global قرارداد همکاری امضاء کرده است که بر اساس آن، این شرکت همه اطلاعات حجاج را جمع‌آوری و ثبت خواهد کرد.

روزنامه “الشرق”  قطر بیان می کند که :”  رهبری سعودی از بیم نارضایتی مردم و احتمال خیزش آنان در نظر دارد در اصلی فرار یا همان فوردگاهها را برای خود بازنگاه دارد از همین رو برای تامین امنیت آن دست به دامن شرکت های بیگانه به ویژه صهیونیستی شده است.”

در همین ارتباط پایگاه خبری “مرآة الجزیرة” فاش کرد، دیوان پادشاهی سعودی با صدور یک تصمیم فوری در صدد واگذاری تامین امنیت فرودگاههای عربستان به شرکتهای خارجی است و به احتمال زیادی شرکت ” G4S” وابسته به رژیم صهیونیستی تامین امنیت فرودگاههای سعودی را بر عهده خواهد گرفت.

با تمام این تفاصیل اگر عده ای سعی کنند که دوستی و نزدیکی و میزان اعتماد آل سعود به رژیم صهیونیستی را به حکومت شیعه مذهب ایران گره بزنند و وظایف و شباهتهای بنیادین آنها از زمان نفوذ استعمارگران جهانی در سرزمینهای مسلمان نشین را نادیده بگیرند، باید گفت در اشتباه بزرگی هستند. چرا؟ چون عمر دوستی آل سعود و رژیم صهیونیستی به چندین دهه قبل از به وجود آمدن حکومت شیعه مذهب ایران بر می گردد و در زمان شاه اسرائیل از متحدین استراتژیک شاه ایران بود.

روزنامه الشرق قطر در گزارشی به بازخوانی سندی پرداخت که پیش از جنگ سال ۱۹۶۷ میان اعراب و اسرائیل، ریاض آمریکا را به حمایت از حمله اسرائیل به مصر و سوریه و اشغال اراضی فلسطینی تشویق کرده بود. این روزنامه قطری نوشت: اظهارات «محمد بن سلمان» در گفتگو با مجله آمریکایی آتلانتیک که گفته بود: اسرائیلی ها حق زندگی در سرزمین خود را دارند چندان عجیب نیست چرا که اسناد مربوط به عربستان نشان می دهد، ریاض پیش از جنگ سال ۱۹۶۷ به اسرائیل چراغ سبز داده بود تا اراضی عربی را اشغال کند.

عربستان به عنوان بزرگترین مجری جنگ روانی و نظامی بر علیه مجاهدین اهل سنت و سرکرده جریان سازشکار در منطقه همواره بدنبال ترفندهایی برای عادی سازی روابط میان کشورهای عربی و اسرائیل بوده است و سفرهای اخیر  ولیعهد آل سعود به تونس و غیر در همین راستا صورت گرفته است .

 

 

……………………………..

[۱] بخاری با این لفظ آن را روایت کرده است :  أما إنه قد صدقك وهو كذوب

[۲] ارگان رسانه‌ای حزب سعادت ترکیه

[۳] صاحب شرکت التسهیل، امیر عبدالله بن فیصل است. وی در ماه نوامبر ۲۰۱۷ یکی از ۲۰۰ شاهزاده و مقام عالی رتبه عربستان سعودی بود که به دستور محمد بن سلمان بازداشت شد. امیر عبدالله بن فیصل بعد از واگذاری شرکت به دولت آل سعود آزاد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید