ای مردم : اخبار جهاد ومسلمین را از زبان كفار  ، سکولاریستهای مرتد و فساق باور نكنيد

ای مردم : اخبار جهاد ومسلمین را از زبان كفار  ، سکولاریستهای مرتد و فساق باور نكنيد

ارائه دهنده : محمد دیواندره ای

الله تعالی می فرماید:{ ‏ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن جَاءكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَيَّنُوا أَن تُصِيبُوا قَوْماً بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ ‏:‏ اي كساني كه ايمان آورده‌ايد ! اگر شخص فاسقي خبري را به شما رسانيد درباره آن تحقيق كنيد ، مبادا به گروهي – بدون آگاهي ( از حال و احوالشان و شناخت راستين ايشان‌ – ) آسيب برسانيد ، و از كرده خود پشيمان شويد . ‏}[حجرات/۶].

در این آیه می بینیم که الله عزو جل ما را از پذیرفتن اخبار از فاسقان نهی کرده و فرمان داده که مؤمنان درباره اخباری که فساق به آنها می رسانند باید تحقیق کنند و قبل ازتحقیق و ثبوت خبر، اقدامی نکنند.

برادر وخواهرگرامی….بدان که ما در عصری زندگی می کنیم که غیر از حکومتهای کوچک محلی  چون سومالی ، یمن  و…، هیچ حکومت اسلامی قدرتمند فراگیری  بر منهج اهل سنت در روی زمین وجود ندارد و خلافت اسلامی قصه ای شده که در کتابها خوانده می شود. عصری که تمام سرزمینهای اسلامی از فلسطین گرفته تا ترکستان شرقی در چین و اندلس(اسپانیای امروزی) تحت اشغال کفار خارجی و یا مرتدین داخلی است.

در عصری زندگی می کنیم که جان ومال وناموس مسلمین مورد تجاوز کفار قرار می گیرد. و این همه ذلتی که دچار آن شده ایم بی شک یک علت بیش ندارد و آن، همانطور که  رسول الله صلی الله علیه و سلم برایمان بیان کرده اند،ترک جهاد می باشد. و بدان که متأسفانه بسیاری ازمسلمین در این جرم بزرگ شریکند.اما از دو دهه پیش به این سو اندک اندک امت اسلام بیدار شده و روز به روز مسلمانهای بیشتری به جهاد ایمان آورده وبه مجاهدین می پیوندند.

و این را بدان که کفار بسیار وحشت دارند از اینکه مسلمین فریضه جهاد را احیا کنند. و یکی از توطئه های آنان برای خاموش ماندن شعله جهاد، و دورکردن مسلمانان از مجاهدین،استخدام رسانه های جمعی است تا با تبلیغات منفی و خبر سازی های دروغین و  تحریف اخبار جهاد و مجاهدین،مسلمانان را از مجاهدین متنفر کنند.آنها با استفاده از این رسانه ها مانند ماهواره وتلویزیون واینترنت و روزنامه و…مجاهدین را قاتلانی بی رحم جلوه می دهند که مسلمین و زنان وکودکان را می کشند،در بازارها بمب گذاری میکنند و مردم کوچه وخیابان را به قتل می رسانند.تروریستهای وحشی که به هیچ قاعده واصولی پایبند نیستند.

هر گاه که مجاهدین عملیاتی انجام می دهند حتی اگراین عملیات در صحرایی خارج از منطقه مسکونی صورت گرفته باشد،خبرگذاریها و رسانه ها،در پایان نقل خبر اضافه می کنند،”درمیان کشته شدگان چند زن وکودک نیزدیده می شد”! به همین سادگی مردم را فریب میدهند و کمتر کسی هم به صداقت آنها شک می کند.اگرمجاهدین عملیات بزرگ ومهمی انجام بدهند که ضربه بزرگی برای کفار باشد و نشانه قدرت مجاهدین و ضعف کفار درمقابشان باشد،یا کلاً این خبر را مسکوت می گذارند یا با گفتن چند جمله مختصر آن را بی اهمیت جلوه می دهند و یا اگر صدای آن عملیات چنان بزرگ بوده باشد که گوش کفار را کرکرده باشد وهمه دنیا از اهمیت آن مطلع شده باشند، با تحریف خبر اذهان عمومی را از اصل ماجرا منحرف کرده و آنطور که خود می پسندند،به مردم می فهمانند.

یکی از عوامل اصلی نپیوستن مسلمین(در حد وسیع)به مجاهدین،باور کردن اخبار و تحلیلهای این رسانه ها می باشد و تبعاً تا زمانی که به این رسانه ها کافر نشویم، نجات امت اسلام از این ذلتی که در آن بسر می برد ممکن نخواهد بود.

چنانکه در قرآن می بینیم،قبول خبر از یک مسلمان فاسق هم جایز نمی باشد چه برسد به کافر.چه برسد به اینکه این کافر در خدمت کفار متجاوز به مسلمانان،باشد.کفاری که بزرگترین جنایتها را در حق مسلمین مرتکب شده اند و دشمنی شان با خدا و قرآن و پیامبرصلی الله علیه وسلم از روز روشن است.

طبق این آیه قبول خبر کفار(آن هم در مورد مسلمانان و آن هم در مورد مجاهدینی که با آنها مشغول جنگند)، نافرمانی از الله محسوب شده و حرام می باشد.

آیا این مسلمانی است که خبر کفار را در باره مسلمین قبول کنیم؟!آیا این منطقی است که خبر دشمنی را علیه دشمنش بپذیریم.

و طبق همین آیه قبول خبر مجاهدین واجب  می باشد چرا که آنها بهترین مصداق “عدالت”دراین زمان می باشند .

ازاین رو به تمام مسلمانان توصیه می کنیم که اخبار جهاد را مطلقاً از این رسانه ها دریافت نکنند و نیز سخن کسانی را که تحت تأثیر این رسانه ها هستند را در مورد مسائل جهاد باور نکنند و از آنجایی که تنها رسانه غیر قابل تسلط از سوی کفار،اینترنت می باشد و مجاهدین نیز تنها از این طریق اخبار جهاد را به مسلمانان می رسانند،پس باید اخبار جهاد وتحلیل مسائل جهادی را فقط از سایتهای جهادی متعلق به مجاهدین دریافت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید