خبر دو کشته از حکومت بدیل اضطراری اسلامی طالبان در هلمند و ننگرهار : یکی باعث مباهات و قوت قلب و دیگری باعث شرم و برائت

خبر دو کشته از حکومت بدیل اضطراری اسلامی طالبان در هلمند و ننگرهار : یکی باعث مباهات و قوت قلب و دیگری باعث شرم و برائت

به قلم : ابوصلاح الدین الکوردی

در خبرها آمد که «حاج عبدالمنان آخند»  والی امارت اسلامی افغانستان در استان هلمند شب گذشته در بمباران جنگنده های آمریکایی به شهادت رسید. این فرمانده ی رشید در مدت فرماندهی خود توانست بیشتر از ۹۵درصد از خاک استان هلمند را از کفار سکولار خارجی به رهبری آمریکا و انگلیس و نوکران آنها پاک نموده و این استان را به یکی از مراکز بزرگ پشتیبانی از مجاهدین در خاک افغانستان تبدیل نماید .

مرگ این فرمانده باعث قوت قلب و افتخار برای سایر مجاهدینی است که می بینند فرماندهانشان همچون آنها در میدانهای جهاد و در راه تحکیم شریعت الله کشته می شوند و فرقی بین مجاهد ساده با فرمانده و والی وجود ندارد . به همین دلیل است که در بیانیه ی امارت اسلامی طالبان آمده است که :

«الحاج ملا عبدالمنان آخند به حیث یک قدوه و نمونه در قلب های مجاهدین ما باقی می ماند، دلاوری و شجاعت او برای دیگران درس می باشد، شهید عبدالمنان آخند همچون خودش صدها تن بزرگان و افراد جهادی تربیه کرده است که جهاد و مبارزه در برابر دشمنان اشغالگر و مزدور را به وجه احسن به پیش می برند. و لله الحمد.

دشمن هم باید فکر نکند که با شهادت بزرگان ما، ارادۀ ما را ضعیف می سازند و یا هم پیشرفتی خواهد کردند، بلکه برعکس شهادت بزرگان، احساسات و جذبات مجاهدین ما را دیگر هم به جوش و خروش می آورد و مبارزۀ شان را در برابر اشغالگران و غلامان شان شدت می بخشند. ان شاءالله تعالی »[۱]

در برابر این الگوهای افتخار آفرین ما در همین روز شاهد دستگیری و اعدام جوان مجاهدی توسط «دوله» در چپرهار واقع در استان ننگرهار بودیم  که «دوله» علت اعدام این جوان را عضویت در طالبان بیان کرده بود . و چون طالبان را بدون رعایت ضوابط شرعی و جاهلانه مرتد می دانند پس این جوان هم به جرم واهی ارتداد بدون پذیرش توبه از آن و… اعدام می شود !!

کشته شدن والی هلمند («الحاج ملا محمد رحیم» معروف به «الحاج ملا عبدالمنان آخند ») توسط کفار سکولار جهانی به رهبری آمریکا مایه ی افتخار  و قوت قلب و کشته شدن همزمان و غدرانه ی این جوان مسلمان در ننگرهار توسط جماعت دوله باعث شرم و خجالت و بیزاری از چنین جنایتی است که تنها می توان گفت : اللهم انی ابراء الیک مما صنع الجماعه البغدادی . اللهم أبرأ إليك من فعل هؤلاء، و ابرا الیک ممن قتل المسلمین بغیر حق.

پروردگارا من از  این کار جماعت بغدادی بیزارم و از آن تبراء می کنم . پروردگارا من از این کارهائی که جماعت بغدادی انجام می دهند بیزارم، و از هر کسی که مسلمین را به ناحق می کشد بیزارم و از آن تبراء می جویم .

 

 

……………………..

[۱] امارت اسلامی افغانستان/ ۲۴/۳/۱۴۴۰هـ ق/۱۱/۹/۱۳۹۷هـ ش ــ ۲۰۱۸/۱۲/۲م

 

 

دیدگاه‌تان را بنویسید: