دارودسته ی  جولانی و امثالهم ثمره ی «گناه بزرگ» خود را برداشت خواهند کرد

دارودسته ی  جولانی و امثالهم ثمره ی «گناه بزرگ» خود را برداشت خواهند کرد

به قلم : ابوعبدالله موکریانی

زمانی که گروههای مختلف و متفرق خود را در مسیر وحدت از طریق شورای واحد یکی از « ۳ابزار »[۱]  قرار نمی دهند دیگر نیازی نیست که کسی بین آنها اختلاف و جنگ ایجاد کن،د بلکه به لطف چنین «گناه بزرگی» که در حق خود و دیگران کرده اند تفرق ، در ماندگی، بی ابهتی ، ذلیلی و شکست همیشه وجود خواهد داشت، و شعار وحدت و پیروزی هم در همان حد شعار و آرزو باقی خواهد ماند .

‏الله تعالی می فرماید :  وَأَطِيعُواْ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَلاَ تَنَازَعُواْ فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ وَاصْبِرُواْ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ ‏(انفال/۴۶) و از خدا و پيغمبرش اطاعت نمائيد و ( در ميان خود اختلاف و ) كشمكش مكنيد ، ( كه اگر كشمكش كنيد ) درمانده و ناتوان مي‌شويد و شكوه و هيبت شما از ميان مي‌رود ( و ترس و هراسي از شما نمي‌شود) . شكيبائي كنيد كه خدا با شكيبايان است .‏

در این صورت زمانی که گروههای مختلفی چون دارودسته ی جولانی بر خلاف دستور الله تعالی حرکت می کنند و روز به روز به سمت نابودی و حل شدن پیش می روند هیچ یک از این گروهها حق ندارد دیگری را متهم کند . یعنی زمانی که سامی العریدی مفتی شرعی سابق جبهه النصره و تحریر الشام و  امیر حال حاضر حراس الدین (شاخه القاعده در سوریه) می گوید ابومحمد الجولانی مسیر جماعات جهادی حاضر در سوریه را منحرف کرده است؛ در واقع خود او هم در همین مسیر انحراف قدم بر می دارد،  و اگر دارودسته ی جولانی العریدی را به جرم فتنه انگیزی بازداشت می کنند و درگیریهائی هم پیش می آید در واقع دارند ثمره ی «گناه بزرگ» خود را می بینند .

الله تعالی تفرق و ثمره ی چنین تفرقی را در حد امثال زلزله و طوفان که از بالای سر و زیر پاها بر سر مردم می آید وصف نموده و می فرماید : قُلْ هُوَ الْقَادِرُ عَلَى أَن يَبْعَثَ عَلَيْكُمْ عَذَاباً مِّن فَوْقِكُمْ أَوْ مِن تَحْتِ أَرْجُلِكُمْ أَوْ يَلْبِسَكُمْ شِيَعاً وَيُذِيقَ بَعْضَكُم بَأْسَ بَعْضٍ انظُرْ كَيْفَ نُصَرِّفُ الآيَاتِ لَعَلَّهُمْ يَفْقَهُونَ ‏(انعام/۶۵)

بگو : خدا مي‌تواند كه عذاب بزرگي از بالاي سرتان و يا از زير پاهايتان بر شما بگمارد ( و شما را دچار بلاهاي آسماني و بمبارانهاي هوائي يا بلاهاي زميني همچون زلزله‌ها و آتشفشانها و.. ) و يا اين كه كار را بر شما به هم آميزد و دسته‌دسته و پراكنده گرديد ( و جنگها در ميانتان برپا گرداند ) و برخي از شما را به جان برخي ديگر اندازد و گرفتار همديگر سازد . بنگر كه چگونه آيات ( قرآني و دلائل جهاني خود ) را بيان و روشن مي‌گردانيم تا بلكه ( بينديشند و به خود بازگردند و حقيقت را ) بفهمند .‏

بله لازم است این گروههای گناهکار کمی بیاندیشند .

اگر به کرات دیده می شود که گروهی چون دارودسته ی  جولانی هیچ گاه بر عهد و پیمان خود وفادار نبوده اند و با همپیمانان خود درگیر شده اند این ثمره ی «گناه بزرگ» و تفرقی است که کاشته اند . در این صورت درگیری هیئت با الجبهة الوطنیة التحریر (احرار شام)  در مناطق محرر و شرق ادلب، درگیری با فصایل جیش الحر، درگیری با حراس الدین، عهدی شکنی با انصار التوحید ، هم دستی با کفار و مرتدین بر علیه مسلمین و… بازی مرگباری نیستند که قابل پیش بینی نباشند .

«گناه بزرگ» دوری از شورای یکی از «۳ابزار» تفرق، ذلیلی، درماندگی، بی ابهتی و در نهایت تولید جنگهای داخلی و شکست را خود به خود تولید می کند و هیچ گروهی قادر به پرهیز از این بلاهای ویرانگر نیست مگر اینکه توبه نموده و خود را از این «گناه بزرگ» پاک گرداند .

 

…………………

[۱] ۱- خلافه علی منهاج نبوه . در صورت عدم وجود این ۲- حکومت بدیل اضطراری اسلامی بر اساس هر یک از مذاهب اسلامی ۳- مجلس واحد شورای مجاهدین

دیدگاهتان را بنویسید