آمریکا و غلامانش بدانند در افغانستان صلح به وحشت و درندگی نمی آید

 

آمریکا و غلامانش بدانند در افغانستان صلح به وحشت و درندگی نمی آید

ارائه دهنده: ابوهاجر کندزی
نیروهای اشغالگر خارجی به سرکردگی امریکا در حالی که تلاش های شان را برای صلح شدت بخشیده اند، همزمان عملیات شب هنگام و بمباران کورکورانهء شان را نیز افزایش داده شدت اند.

در ماه جولایی ۲۰۱۸م، رسانه های امریکایی خبر دادند که ترامپ ماموران خود را به آغاز مذاکرات مستقیم با طالبان فرمان داده است.

پس این پنجمین ماه است که امریکا تلاش های گفتگوهای مستقیم خود با طالبان را آغاز کرده است. اما در عین حال بمباران ها و عملیات های شب هنگام خود را به شکل بسیار وحشیانه شدت بخشیده است.

اشغالگران خارجی و مزدوران داخلی از ماه جولایی تا آخر نومبر (در ظرف ۵ ماه) دقیقا ۱۶۶۲ تن غیر نظامیان را که بیشتر شان زنان و کودکان بودند در اثر عملیات های شبانه و بمباران ها در بخش های مختلف کشور به شهادت رسانیده اند، دو چند این تعداد را زخمی و زندانی ساخته اند و مردم را به اندازهء صدها هزار دالر تلفات مالی نیز رسانیده اند.

متاسفانه، از یکسو بسیار به چشم سفیدی دست به کشتارهای دسته جمعی می زنند و از سوی دیگر ادعای دروغین هم می کنند که گویا طالبان را هدف قرار داده اند. در حالی که تمام دنیا تصاویر و ویدیوهای فاجعه های مرگبار را از طریق شبکه های اجتماعی می بینند که قربانیان زنان، کودکان و مردم ملکی اند.

دو هفته پیش، ۲۳ تن را در گرمسیر (هلمند) در اثر بمباران شبانه به شهادت رسانیدند، دشمن مشترک ادعا کرد که مجاهدین را آماج قرار داده اند. اما بعدا یوناما صحنه را دید و تصدیق کرد که هیچ یکی از قربانیان طالب نبود، همه مردم ملکی بودند و ۱۸ آنان زنان و کودکان بودند. با وصف اینکه یوناما حتی الامکان برای پنهان کردن جنایات اشغالگران می کوشد.

همین عصر دیروز، نیروهای امریکایی به همکاری مزدوران شان یک خانهء عروسی را در منطقهء اورموز ولسوالی نوزاد ولایت هلمند بمباران کردندن و شماری زیادی را کشته و زخمی ساختند.

همچنان ۸ تن افراد ملکی را در لوگر شهید و ۷ خانه را با خاک یکسان ساختند.

همچنان در خوست، قندوز، وردک، پکتیا، ننگرهار و……….دست به قتل عام، ویرانی مساجد و مدارس و تباهی املاک مردم زده اند، در حالی که لاف از صلح و مذاکرات هم می زنند.

ما نمی دانیم که دشمن مانند سگ دیوانه به هر سو دهن می زند، آیا اینگونه عملکرد دو رویه، دروغین و وحشیانه می تواند آن ها را به هدفی برساند ؟

با کشتار مردم ملکی تنها چهرهء وحشی خود را رسوا تر می سازند، اما اهداف مذمومی که می خواهند به دست بیاورند، هیچگاه بدست آورده نمی توانند.

حقیقت اینست که شعارهای صلح با چنین وحشت و درندگی اصلا نمی زیبد، با این کار آن ها نمی توانند مجاهدین را وادار به تنزل و یا معامله بسازند. البته، بعید نیست که امارت اسلامی در واکنش به این اعمال وحشیانهء آن ها در مورد قطع مذاکرات با آنان مجدداً فکر بکند.

زیرا از یکسو شعارهای صلح و از سوی دیگر بمباران مردم ملکی و شهید ساختن زنان و کودکان، منافقت، وحشت و درندگی آشکارا است.

دیدگاهتان را بنویسید