اسارت در بند آل سعود یا آل جولانی یا در زندان کفار خونخواری چون امریکا ؟

اسارت در بند آل سعود یا آل جولانی یا در زندان کفار خونخواری چون امریکا ؟

به قلم: ابوخالد کردستانی

اخیرا رسانه ی انگلیسی «بی بی سی » مصاحبه ای را با محمد صالح ناهي الشمري  یکی از اعضای دوله که ازعربستان آمده و در نبردهای اخیر توسط نیروهای مزدور آمریکا («نیروهای سوریه ی  دمکراتیک» ) اسیر شده بود انجام داد . الشمری ده ماه پیش اسیر شده و هم اکنون در یکی از زندانهای حسکه نگهداری می شود .

الشمري  از سربازان قدیمی دوله بوده که قبل از ۲۰۱۳ در  جيش المهاجرين والأنصار  به همراه ابوعمر الشيشاني مشغول نبرد بوده و در اصدارات و فیلمهای مختلفی به تصویر کشیده شده است که می توان به مهترین آنها یعنی “يا عاصب الراس وينك” اشاره کرد. همچنین الشمري مدعی است که چندی قبل از اسارتش با ابوبکر بغدادی ملاقات کرده است . این شخص از سوی مقامات آمریکائی همچنین متهم است که اشخاصی را برای انجام عملیات به فرانسه و آلمان و انگلیس فرستاده است .

با آنکه این شخص مستقیما پس از اسارت در اختیار نیروهای اطلاعاتی آمریکا قرار گرفته بود و بازجوئی های مکرری را تجربه کرده بود، با این وجود هنوز خود را از طرفداران دوله معرفی می کرد.

محمد الشمري یکی از بالغ بر ۹۰۰ اسیر غیر سوری دوله است که به همراه هزاران اسیر سوریه ای در زندانهای یکی از مزدوران آمریکا و تحت فرماندهی آمریکا نگهداری می شود.[۱]  هارگیت ساجان وزیر دفاع کانادا هم بعد از اجتماع بین المللی مسئولین امنی و اطلاعاتی ۱۳ کشور بزرگ دنیا در نزدیک اوتاوا اعلام کرد که آمریکا گفته به دلیل عدم توانائی نیروهای سوریه ی دموکراتیک در نگهداری طولانی این زندانیان، مسیر نزدیک به ۷۰۰ اسیر از جنگجویان خارجی از ۴۰ کشور مختلف را کشورهای مبدا آنها تعیین خواهد کرد .

البته بعضی از دولتهای هم پیمان با آمریکا به کرات اعلام کرده اند که نمی خواهند چنین زندانیانی به سرزمین آنها برگردانده شوند.  از نکات قابل توجه این مصاحبه می توان به واکنش او در بازگشت به عربستان اشاره کرد . الشمري بازگشت به عربستان را به شدت رد نموده و می گوید : مسیر هر کسی که از ولی عهد آل سعود محمد بن سلمان نقد کند « اره یا شمشیر» است و بدون شک او هم (در صورت تحویل به آل سعود) به بدترین شیوه ی ممکن اعدام خواهد شد .

این نمونه ای نزدیک از کسانی است که ماندن در زندانهای کفار خونخواری چون آمریکا را بر ماندن در زندانهای مرتدین و طاغوتهای حاکم بر سرزمینهای مسلمان نشین چون آل سعود ترجیح می دهند . در اینجا باید اندیشید که این طاغوتهای محلی چه باید باشند که در جنایت و وحشی گری رو دست آمریکای وحشی زده اند؟

در سوریه باز صدها مهاجر و غیر مهاجر وجود داشته اند که حاضر بوده اند در صورت ضرورت خود را تحویل کفار اصلی دهند تا مزدوران و یا متحدین افسار گسیخته ی آنها . چون صحوات و مزدورانی که در مواردی دست آنها باز گذاشته شده و مستقیما تحت کنترل نیستند نسبت به اسراء و هم کیشان خود وحشیانه تر از هر وحشیی عمل می کنند . این همان کار کثیف و وحشیانه ای است که کفار سکولار جهانی تمایل دارند دست این مزدوران به آن آلوده شود که با یک تیر  چند نشان زده باشند :

  • هم از شر مخالفین خود با شدیترین شیوه ی  ممکن خلاص شده اند که مایه ی آرامش قلب آنهاست.
  • هم باعث شعله ورتر شدن جنگهای داخلی شده اند که گاه چندین دهه به طول می انجامد
  • هم باعث فرسودگی و ضعیف شدن همه ی گروههای درگیر شده اند، که اکثرا باعث نابودی همه ی طرفهای درگیر شده است (کسی از ۸۰۰ گروه مسلح سوری خبری ندارد که  به تدریج همه توسط هم نابود شده اند تا به این چند گروه رسیده است.حالا کی نوبت نابودی این چند گروه باقی مانده می رسد؟ باید منتظر ماند)
  • هم باعث بد نام شدن به ظاهر اسلامگرایان شده اند
  • و در نهایت باعث دلسرد و جدا شدن مردم از اسلامگرایان و تن دادن دوباره به سکولاریستها شده اند .

آیا هیچ انسان سالمی اینهمه خدمت مجانی را نسبت به دشمن اصلی دین و ملتش و حقارت و روسیاهی نزد الله و ملتش و تاریخ را انجام می دهد؟ بله، خائنین و روسیاهانی هستند که چنین کرده اند .

آیا شما بارها و بارها ندیده اید که مزدورانی چون دارودسته ی جولانی (مزدور ناتو از کانال حکومت سکولار  و طاغوتی ترکیه) چگونه با مهاجرینی که به آنها پناه آورده اند برخورد کرده است؟ مگر ندیده ایم که چگونه آنها را از میان زن و بچه هایشان بیرون کشیده و ذبح می کند و بعد تصاویر این وحشی گری را نیز با افتخار در رسانه هایش نشر می دهد؟

آیا شما در برخورد با مخالفین فرقی بین آل سعود با آل جولانی می بینید؟ بله، هست . آل جولانی در وحشیگری و ذبح بی گناهان گوی سبقت را از آل سعود هم ربوده است . اگر امثال آل سعود به خاطر ملاحضات بین المللی بعضی از جنایات را مرتکب نمی شوند اما گروههای مزدوری چون آل جولانی بدون رعایت این ملاحضات از انجام هر آنچه وحشیگری و جنایت از دستشان بر بیاید کوتاهی نمی کنند .

اینجاست که باید درک کرد چرا اهل سنت سوریه می گفتند جنایاتی که صحوات و مزدوران در حق مردم کرده اند هرگز حکومت مرکزی  با این شدت مرتکب نشده است، و در صورت اختیار ماندن تحت حاکمیت حکومت سکولار بشار اسد را بر ماندن تحت حاکمیت این گروههای مزدور ترجیح می دهند !

این همان مسیر خیانت و وحشی گری است که عده ای چون دارودسته ی فتاحی و امثالهم قصد دارند آن را برای اهل سنت ایران هم  به ارمغان بیاورند.

 

 

………………….

[۱] حالا زندانهای سایر مزدوران ناتو (مثل احرار، زنکی، گروه جولانی و…) به چه میزان از مهاجرین و سوری ها را در خود جای داده است والله اعلم

دیدگاهتان را بنویسید