بمباران نیروهای ایرانی در سوریه توسط رژیم صهیونیستی و سبکهای واکنش به آن

بمباران نیروهای ایرانی در سوریه توسط رژیم صهیونیستی و سبکهای واکنش به آن

ارائه دهنده: ابوعبدالله موکریانی

معمولا در تاریخ بشریت اداره ی  جنگها به صورت سیستماتیک انجام می شده است، یعنی زمانی که طرفهای درگیر سعی در زدن ضربه به دشمن اصلی خود را داشته اند از تمام امکانات موجود خود مثل جنگ روانی، جاسوسی و ضد جاسوسی و کسب بیشترین آگاهایها در مورد دشمن، تجهیزا نظامی، متحدین، عوامل جغرافیائی و… سود می جسته اند .

مدتهاست که شاهد بمباران مراکز نظامی ایران در سوریه هستیم که نزدیکترین آن حملات موشکی دو شب گذشته ی این رژیم اشغالگر به فرودگاه دمشق بود که طی آن هواپیمای باری  ایران صدماتی دید .  البته دو هفته پیش هم حملاتی علیه چند پایگاه نظامی ایران در استان دمشق توسط رژیم اشغالگر اسرائیل صورت گرفت که در مجموع تعداد حملات موشکی و هواپیماهای اسرائیلی به نیروهای وابسته به ایران از مرز ۲۰۰ بار گذشته است . عده ای به این شبهه دامن زده اند که چرا ایران پاسخی نمی دهد و… ؟

اما واقعیت آن است که پس از انجام هر عملیاتی توسط اسرائیل بر علیه نیروهای ایرانی، ما شاهد حملاتی از سوی مبارزین متحد با ایران در فلسطین و لبنان و سایر نقاط دنیا بوده ایم، و معمولا ما حمله ای از سوی اسرائیل ندیده ایم که بدون پاسخ مانده باشد .

به عنوان مثال بعد از حملات موشکی رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق و وارد نمودن صدماتی به یک هواپیمای باری ایران که صدمات جانی در بر نداشت ما شاهد انجام یک عملیات استشهادی توسط جوانی  در شهرک صهیونیست نشین عوفرا در نزدیکی رام الله بودیم. این جوان فلسطینی تجمع صهیونیستها را به گلوله بست که در نتیجه ی  آن ۹ صهیونیست زخمی شدند . یا مشاهده کردیم که تنها در عملیات استشهادی یکی از سربازان حکومت بدیل اضطراری اسلامی طالبان   به نام «محمد کامران معصوم» به یک کاروان نظامی در استان کابل  ۲۳ تن از نظامیان آمریکائی و مزدوران آن کشته و زخمی شدند .   یا شاهد آزاد سازی شهرستان شبیکوه  و فرار مزدوران آمریکائی از این شهر استان فراه و یا شاهد حملات بیشتر یمنی ها به مزدوران آل سعود بودیم  و..

این پاسخی کوبنده بود به سبک جنگهای سیستماتیک امروزین، که معمولا  همه ی طرفهای درگیر از این سبک استفاده می کنند . یعنی ما گروههائی را داریم که متحد ناتو، آمریکا ، اسرائیل و آل سعود هستند و آنها هم بدون حضور فیزیکی  این کشورها بر علیه ایران عملیاتهائی را حتی در مرزها و داخل ایران انجام می دهند، و طرفهای اصلی درگیر به این سبک نیز با هم گفتگو می کنند و به هم پیام می دهند .

در این صورت جنگ با این متحدین و سرکوب آنها جنگ با طرف اصلی است . یعنی زمانی که ایران با فلان گروه می جنگد و می گوید ما ضربات مهلکی به آمریکا و انگلیس و اسرائیل و … وارد کردیم واقعیت جنگ هم  اینگونه است . یا زمانی که اسرائیل و آمریکا و غیره با فلان گروه می جنگند و می گویند ما ضرباتی به ایران وارد کردیم اینها هم بخشی از واقعیتهای جنگهای سیستماتیک امروزین را بیان کرده اند .

دیدگاهتان را بنویسید