اعلامیه  کمیسیون ارشاد ودعوت حکومت بدیل اضطراری اسلامی طالبان در مورد وحدت، بیداری ومقاطعه با اشغالگران  سکولار خارجی به رهبری آمریکا

اعلامیه  کمیسیون ارشاد ودعوت حکومت بدیل اضطراری اسلامی طالبان در مورد وحدت، بیداری ومقاطعه با اشغالگران  سکولار خارجی به رهبری آمریکا

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمد لله وحده والصلوة والسلام علی من لانبي بعده.

اما بعد : قال الله تعالی : لَا يَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنِينَ… الایه – آل عمران : ۲۸ –

ترجمه :  مسلمانان کافران را به دوستی نگيرند ……

وَقَالَ رَسُولُ اللهِ صلي الله عليه وسلم : الدِّيْنُ النَّصِيْحَةُ.

رسول الله صلي الله عليه وسلم فرموده است : دین خير خواهي است.

هموطنان عزيز، مسلمانان جهاد پرور و باشهامت !

السلام عليکم ورحمت الله وبرکاته !

شما شاهد نیازها و چگونگی حاکمیت امارت اسلامی و همچنان عوامل تهاجم امریکایی ها، تبلیغات و وعده های آن ها و در مجموع شاهد تمام صحنه های هفده سال اشغال هستید. شما بهتر از هر کسی دیگری می دانید که هرگاه امریکایی ها و متحدین شان محبوبیت بی نظیر امارت اسلامی و نظام شرعی را در کشور و سطح منطقه مشاهده کردند، برای از بین بردن آن کمر بستند و با زمزمهء بهانه های بی اساس بر کشور ما هجوم آوردند و بجای امارت اسلامی لاف از ایجاد یک نظام سودمند زدند. در حالی که پیش از اشغال، امارت اسلامی به همکاری ملت خود توانسته بود جنجال های کشور را خاتمه بدهد و ادارهء باکفايت، بی مثالی را طبق آرمان دیرین افغان ها به وجود بیاورد.

چند نمونه ای از فعاليت های بی نظير امارت اسلامی پيش از تهاجم امريکايی ها :

طالبان و مجاهدین با قربانی های بی مثال و همه جانبهء شان کشور را از تجزیه و ملوک الطوائفی نجات دادند.

تفنگ سالاری، اختطاف، خانه جنگی ها و پاتک ها را از بین بردند و آرمان بزرگ ملت را با حاکمیت آرامش سراسری برآورده ساختند.

با نافذ شدن شریعت اسلامی در مدت کوتاه از جنايات های بيشتری مانند ، زنا، لواطت، عريانی، دزدی، غصب، کشتن ناحق، رشوت و هر گونه ظلم جلوگيری به عمل آمد. در صورت اثبات جرم شرعی، زورمند و کمزور و امیر و فقیر یکسان مجازات می شدند.

کسی در مورد جاسوسی، بیگانه پروری، زندقیت، تقلید از یهود و نصاری و پذیرفتن فرهنگ بیگانگان فکر هم نمی توانست.

کِشت کوکنار توسط صدور فرمان امير المومنين همزمان به سطح کشور ممنوع قرارد گرفت که هموطنان از ان استقبال تاريخی نمودند.

روی رقابت سالم همه دوائر امارت اسلامی سعی می نمودند تا بدون عرضه رشوت و شفاعت خواهی مسائل وضرورت های مراجعين را به پيشانی باز هر چه زود تر حل نمايند.

نظم، اطاعت و هماهنگی نظام امارت اسلامی از این قرار بود که عزل و تغییر وزیران، والیان و افسران بلندرتبه کار ساده و عادی پنداشته می شد و بدون کدام شکایت و خستگی ده وزیر به یک فرمان تبدیل می شد.

امارت اسلامی هنگام که مزاحمت گروپ های فتنه انگيز وشر طلب را تضعيف نمود بلا تاخير توجه خود را به باز سازی معطوف نمود که چند از نمونه آن را قرار ذيل ياد اور می شويم

امارت اسلامی هرگاه مزاحمت حلقات فتنه انگیز و شر افگن را ضعیف و مهار کرد، بلا تاخير کارهای بازسازی کشور آغاز نمود.

مثلا :

الف : به اعمار و پخته سازی شاهراه ها و جاده ها شروع کرد و وسائل ساختمانی را با گذشت هر روز افزایش داد و توجه بعضی شرکت های معتبر را بخود جلب کرد.

ب : قرارداد برق را با کشور ترکمنستان امضا ءکرد.

ج : گفتگوها در رابطه به پروژهء پایپ لاین «تاپی» مرحله وار جریان داشت.

د : برای تنصیب سیستم تلفون همراه (موبایل) با شرکت ها گفتگو و قراردادها صورت گرفته بود.

هـ : برای تعمیر و بازسازی بندهای بزرگ و کوچک، شرکت های ساختمانی، پروژه های تعمیراتی، فابریکه های برقی و تولیداتی با بعضی شرکت ها گفتگوها جریان داشت و بسیاری مراحل بعضی قراردادها انجام یافته بود.

و : پلان ها و نقشه ها برای آباد سازی زمین های بی حاصل، رشد و توسعهء باغات و جنگلات و ایجاد زمینه های کار برای هموطنان عزیز، به تکمیل رسیده بود. به اساس فرمان های مستقل، تیم های کاری توظیف و در بعضی مناطق دست به کار شده بودند.

ز : امارت اسلامی نسبت جلوگيری بحران اقتصادی کشور توجه خويش را به فعاليت های اساسي مبذول داشت، روی قرار داد،  بانک نوت های تازه در آلمان آمادهء چاپ بود  ، موجودیت برچسپ امارت اسلامی در بانک نوت های اوائل حاکمیت حامد کرزیی، دلیل بزرگ این واقعیت است.

نظر کوتاه بر مشکلات سياسی، اجتماعی و اقتصادی کشور پس از اشغال :

تمام هموطنان اکنون به این باور رسیده اند که امریکایی ها هیچگاه خیر خواه ملت متدین افغانستان نیستند. آن ها یکزمان از روی مردم فریبی، لاف از بشر دوستی و خیرخواهی می زدند، اما در هفده سال اشغال برای هر فرد این کشور ثابت شده است که تمام استراتژی ها و برنامه های آن ها، بر خلاف منافع علیای مذهبی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، علمی، کلتوری و……. کشور ما است. به طور نمونه می توانیم گفت :

امریکایی ها افغانستان را از روی پلان منظم به مرز تجزیه نزدیک ساخته اند.

پیهم تلاش می کنند افغان ها را در دام های احتیاج و غلامی محصور نگهدارند.

می خواهند که ملت مسلمان باید همواره در گرداب فقر و افلاس گرفتار بماند.

توسط هزاران مؤسسات، شبکه ها و چینل ها کوشیده اند مسلمان ها به ویژه نسل جدید و قشر زنان را بی راه و از مذهب و اخلاق شایسته منحرف بسازند.

بر خلاف قوانین جهانی بشری، تولید و استعمال مواد مخدر را رواج داده اند.

بر خلاف منشور حفظ الصحه، آمار معتادان شراب، افیون، چرس و دیگر مواد نشه آور روز به روز افزایش می یابد و همچنان بر اثر افزایش استعمال بارود و مواد کیمیاوی (از سوی نیروهای اشغالگر و مزدور) و نیز زیادت فحشا و مشکلات ناشی از اوضاع جنگی، گراف بیماری های خطرناک بسیار بالا رفته است و هنوز هم به سرعت بالا می رود.

نظامی را در کشور ما مسلط کرده اند که در سطح جهان جایگاه دوم در رشوت و فساد اداری دارد.

به شمول محاکم هیچ یک اداره یی نیست که بدون رشوت کار بکند.

روند اختطاف، اختلاس، غصب و قاچاق را توسط زورمندان و حلقات مافیایی ادامه داده اند.

بين هموطنان عزيز که از قرن های متمادی باهم زندگی برادرانه ومملوء از محبت داشتند، با کاشتن تخم نفاق و عصبیت، ميان شان فاصله ایجاد کرده اند، می خواهند ملت مسلمان را گرفتار خشونت های درازمدت مذهبی و سمتی بسازند.

با ایجاد گروه ها و احزاب باطل، نقش افغان های راستین و اصیل را کمرنگ ساخته اند.

تصمیم دارند افغانستان را در سطح منطقه با وضعیتی دچار بکنند که جز مداخلهء منافقانه آن ها، دیگر راهی باقی نماند.

امریکایی ها به گونهء ارادی، کمیونستان و پاتک سالاران پیشین را به سمت های مهم و بلند گماشته اند، تا توسط آن ها به چوشیدن خون افغان های اصیل و تطبیق پلان های شوم شان ادامه بدهند.

اشخاص پست همت وجنايت پيشه را عمداً در جزوتام های عسکری گماشته تا به استفاده از حماقت وسقاوت قلبی شان ملت بی دفاع را بکوبند.

تلاش می کنند معدنیات کشور را تاراج و افغانستان را در مدت کوتاه از ذخائر بیش بها خالی بکنند.

شخصیت های ملی و مذهبی را بیشتر توسط قتل های مبهم از بین می برند.

مدارس را بمباران می کنند، خانواده های دیندار و شریف را بر اثر عملیات های شب هنگام می کوبند و خانه های شان را با خاک یکسان می سازند.

بازارها، دوکان ها، روستاها، باغ ها و دارایی های افغان های متدین را به اتهام رابطه با «ترویست ها» از بین می برند.

روند فرار و مهاجرت افغان های اصیل و دیندار از مناطق آبایی شان، در نتیجهء وحشت و جنایات امریکایی ها و غلامان شان شدت یافته است.

راه مختصر و معقول برای پايان اشغال و اصلاح اوضاع سياسی، اجتماعی و اقتصادی کشور :

امریکایی ها برنامه های فوق الذکر و دیگر پلان های شوم را توسط افغان های فریب خورده به پیش می برند.

اما چگونه می توان کشور عزیز را ازین بحران و فاجعهء تاریخی نجات داد، یگانه راه معقول و مسلم اینست که تغافل را باید ترک گفت، فرصت ها نباید ضایع گردد و صف های جهاد و مبارزه در برابر دشمنان دین و میهن، باید به گونهء مداوم تقویه گردد.

امریکایی ها در نتیجهء جهاد و قربانی های تاریخی هفده سالهء ما، خسته و شکسته شده اند و در حال منصرف شدن از بعضی پلان های بزرگ خود اند، لازم است که برای نجات از هر گونه شر و ضرر آن ها، به تلاش های خود شدت بخشید و گام های عملی را تند و تیز تر ساخت.

آنعده هموطنانی که هنوز هم در بدل معاش در خدمت اشغالگران قرار دارند و برنامه های آن ها را پیش می برند، باید بدانند و فهمانده شوند که موجودیت آنان در زیر چتر اشغال، عامل بزرگ و اصلی ادامهء جنگ و اشغال است، اگر آنان صفوف اشغالگران را ترک بکنند، اشغالگران در زودترین فرصت جز فرار دیگر راهی نمی یابند.

بناءً ایشان یکبار دیگر تاکیداً دعوت داده می شوند که با مجاهدین امارت اسلامی تماس بگیرند، از ادارهء دعوت، ارشاد، جلب و جذب کارت مصئونیت را بدست آورده، دوباره در پهلوی برادران مسلمان خود به زندگی عادی شان بپردازند.

چنانکه در سالهای گذشته، ده ها هزار نفر از ادارهء کابل فاصله گرفتند، درمیان مردم خود زندگی می کنند و در فضای مطئمن زندگی آرام و خوشحال دارند.

به ایشان نیز اطمینان داده می شود که امارت اسلامی ضامن جان، مال و آبروی شان است و به حیث یک افغان از همه حقوق زندگی آزاد و آبرومندانه برخوردار می باشند.

وَاللَّهُ عَلَى مَا نَقُولُ وَكِيلٌ.  والسلام.

کميسيون د عوت، ارشاد، جلب و جذب

۲۸/۳/‍۱۴۴۰هـ ق

۱۵/۹/۱۳۹۷هـ ش ــ ۲۰۱۸/۱۲/۶م

دیدگاهتان را بنویسید