مفتی دولتی آل سعود درعربستان: جهاد و ادعای تحکیم شریعت الله ، خیانت به امت اسلام است!!

مفتی دولتی آل سعود  درعربستان: جهاد و ادعای تحکیم شریعت الله ،  خیانت به امت اسلام است!!

ارائه دهنده : معتصم هورامی

مفتی عام عربستان عبدالعزیز بن عبدالله آل شیخ، دعوت و پیش­راندن جوانان امت اسلامی برای «جهاد» را از جمله انواع خیانت به امت اسلامی برشمرد.

وی که منصب ریاست «هیئت کبار علما» عربستان را در دست دارد خطبه روز جمعه در مسجد «امام ترکی بن عبدالله» را به سخنرانی در خصوص انواع خیانت اختصاص داد و فراخوان و پیش­راندن جوانان مبنی بر خروج برای جهاد را یکی از اموری برشمرد که سرانجام آن ذلت و بی­آبرویی­ای است که به این جوانان باز خواهد گشت.

او جهاد را عامل باز داشتن جوانان امت اسلامی از کار کردن و خرید و فروش در چنین موقعیتی که به سوی آن پیش­ می­روند، معرفی کرد و اضافه کرد که کسانی که برای این جوانان در خصوص خروج برای جهاد فتوا صادر می­کنند عواقب این امور را نمی­فهمند و قطعا فتوای خروج و دعوت همگانی برای جهاد از سوی این افراد و همچنین اشاعه و پخش کردن سخنان و دروغ­هایی که میان مردم و حکومت تفرقه و گسستگی ایجاد می­کند از جمله انواع خیانت­ها هستند.

عبدالعزیز تأکید کرد که از جمله انواع خیانت­ها وابستگی و ارتباط با کانال­هایی است که دشمنی آنها با امت اسلامی و سران آنها معلوم و مشخص است و نیز نقل اخبار از آنان از جمله انواع خیانت­ها می­باشد و روشن کرد که میهن مسلمان، امانتی است بر گردن امت اسلامی و خیانت کردن از اخلاق ناشایست و مذمومی است که اسلام از آن نهی کرده است چرا که باعث از هم گسیختگی پیوند میان امت اسلامی و تضعیف فرهنگ در میان این اجتماع خواهد شد و آن از جمله اخلاق منافقان است.

وی در گوشه­ای از این سخنان نسنجیده خود اظهار داشت که چنین خیانتی به مانند خیانت تاجر به نگهبانان خود یا بازاریاب­ها می­باشد که طی آن تاجر با استفاده از چسباندن تبلیغات سعی در جلوه دادن کیفیت عالی کالای خود را دارد و در واقع کیفیت آن چیزی خلاف آن می­باشد، چنین خیانتی در اموال به مانند خیانت مدیران شرکت­ها در رابطه با به تأخیر انداختن پرداخت سودشان به کارگران می­باشد، وی در ادامه این سخنان غیر مرتبط، آن را یک امر بسیار مهم و خطرناک توصیف کرد.

و در ادامه گفت: «به خداوند که آسمان­ها و زمین را به وجود آورده است سوگند یاد می­کنیم که هر کس به چنین حرف­های بی­ارزشی گوش فرا دهد و در زمین بر مسئله جهاد و تحکیم شریعت پافشاری کند، به امت محمد صلی الله علیه وسلم خیانت کرده است.»

اظهار این سخنان منفعت­طلبانه در سمت و سوی مقابله با بیدار شدن مردم عربستان و قیام علیه حاکم مرتد این کشور در حالی انجام می­گیرد که گویا این افراد عالِم­نما از وضعیت مسلمانان در اقسا نقاط جهان اسلامیان بی­خبرند، گویا وضعیت مسلمانان در سوریه، میانمار، افغانستان، عراق، یمن، سومالی، چچن، داغستان، مالی و دیگر سرزمین­های اسلامی را نمی­بینند که این چنین در مقابل دعوت برای دفاع از دین و ناموس و جان و اموال مسلمانان ایستاده­اند و دعوت برای جهاد، این فریضه خداوند متعال را خیانت به امت اسلامی معرفی می­کنند.

به راستی که اظهاراتی این چنین از علمای دربار که دین را به بهای دنیا معامله کرده­اند، هرزگاهی داغ امت اسلامی را دو چندان می­کند، اظهارتی که از سوی افرادی بیان می­شود که خود را مدافع حقوق مسلمانان می­دانند و حال آنچه که نمایان است ترک و رها کردن امت اسلامی در دردها و رنج­های بی­شماری است که در عصر حاضر گریبان گیر مسلمانان شده است.

اما خداوند را شاکریم که امت اسلامی را از شیرمردانی که حامیان واقعی این امت شریف هستند، محروم نگردانیده است و در مقابل هر یک از گفته­های این علمای­دربار، هستند شیرمردانی که واقعیت چنین اظهاراتی را فاش و رسوا می­سازند و در تلاش برای بازگشت امت اسلامی به عزت و کرامت گذشته خود، از جان و مال خود گذشته­اند و برای بیداری امت اسلامی خواب و آرامش را از خود سلب نموده­اند.

 

………………………………………………………….

 

 

گوشه ای از نصیحت مجاهد شهید «خطاب» رحمه الله به مسلمانان جهان:

 

«به راستی که بزرگترین مانعی که ما را از جهاد باز می­دارد، خانواده­هایمان هستند. همه ما بدون اجازه و موافقت خانواد­هایمان برای جهاد راهی شده­ایم و اگر به آنها گوش می­دادیم و به خانه­هایمان باز می­گشتیم چه کسی امور این دعوت و این عمل را بر دوش می­کشید؟؟!!

هر بار که با مادرم با تلفن همراه صحبت می­کنم، حتی تا الآن که بیش از ۱۲ سال می­گذرد که او را ندیده­ام از من می­پرسد که ای پسرم کی برمی­گردی؟

اگر برای دیدن مادرم باز می­گشتم چه کسی می­بود که این کاری که آغاز کرده­ایم را کامل می­کرد.»

تقبله الله فی العلیین

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید