بازنگری و نقدی بر دیدگاههای ابوقتاده و نگرش او نسبت به فرق اسلامی و اهل سنت ایران (۱)

بازنگری و نقدی بر دیدگاههای ابوقتاده و نگرش او نسبت به فرق اسلامی و اهل سنت ایران (۱)

به قلم: کارزان شکاک (عضو شورای مدیریت بنیان جهاد علیه دین سکولاریسم )

معمولا مواردی کلی مثل دشمن شناسی شرعی و درجه بندی شرعی دشمنان و روش برخورد با دشمنان صائل جزو موارد عمومی هستند که از بدیهایت تعالیم اسلامی شمره می شود که لازم است هر مسلمانی قبل از بسیاری از احکام فقهی در یاد گیری آن کوشا باشد و گرنه ممکن است در دام منافقین و دشمنان آگاه و دوستان جاهل قرار بگیرد.

در این راستا چندی پیش و در پی اعتراضات خیابانی متفرق در ایران برادران ما در بنیان جهاد علیه دین سکولاریسم و مذاهب مختلف آن پیامی را به این مضمون نشر دادند : پیامی به اهل سنت غرب ایران و هم مسیران بنیان جهاد علیه دین سکولاریسم در مورد فراخوان راهپیمائی کفار سکولار منطقه ای و مرتدین محلی .[۱]

نشر این پیام باعث اعتراضات وسیع و حتی ایجاد شبهات و زدن برچسبهائی از طرف گروههای مختلف اهل سنت و بخصوص دارودسته ی  جولانی  و طرفداران گروههای مسلح بلوچ چون جیش العدل و شبکه های ماهواره ای کلمه و… گردید  . برادران ما در این پیام آشکارا آورده اند که :

” الله تعالی می فرماید : لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ آمَنُواْ الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُواْ (مائده/۸۲) مسلّما سرسخت‏ترين مردم را در دشمنى با كسانى كه ايمان آورده ‏اند، يهود و مشركان(سکولاریستها) خواهى يافت . در این صورت یهود و مشرکین(سکولاریستها) دشمنان شماره یک مسلمین و به همین ترتیب با توجه به آیات اولیه ی سوره ی روم نصرانی ها دشمنان شماره  ۲ و مجوس به عنوان کفار شبه اهل کتاب در ردیف سوم قرار می گیرند، که پیروزی این دشمنان شماره ۲ بر دشمنان شماره ۳ باعث خوشحالی مومنین و شایسته ی نصرت الله می باشد . وَ يَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ . بِنَصْرِ اللَّهِ  …

علاوه بر این الله تعالی به واقعیت دیگری در مورد مشرکین( سکولاریستها) اشاره می کند و پس از سريه عبد اللَّه بن جحش رضی الله عنه بر علیه سکولاریستهای قریش می فرمایند که سکولاریستها (یا همان مشرکین)  به صورت همیشه و پیوسته با مسلمین می جنگند تا زمانی که مسلمین را از محتوای دین اسلام خارج کرده و تابع قانون دین سکولاریستی خود نمایند و مسلمین دست از مفاهیم و محتوای دین اسلام بکشند و تابع حاکمیت، قانون و برنامه ی آنها گردند : … وَلاَ يَزَالُونَ يُقَاتِلُونَكُمْ حَتَّىَ يَرُدُّوكُمْ عَن دِينِكُمْ إِنِ اسْتَطَاعُواْ وَمَن يَرْتَدِدْ مِنكُمْ عَن دِينِهِ فَيَمُتْ وَهُوَ كَافِرٌ فَأُوْلَـئِكَ حَبِطَتْ أَعْمَالُهُمْ فِي الدُّنْيَا وَالآخِرَةِ وَأُوْلَـئِكَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ .

بدین ترتیب الله تعالی هم دشمنان شماره یک ما را معرفی می فرمایند و هم اینکه بیان می کنند که سکولاریستها به صورت مداوم با مسلمین « قتال » می کنند ، یعنی جنگ و کشت و کشتار؛ تا کی؟ تا زمانی که مسلمین دست از مفاهیم چهار گانه ی دین خود یعنی : ۱- حاکمیت و قدرت حکومتی ۲- قانون و شریعت الله  ۳- اطاعت کردن از این حاکمیت و قانون ۴- مجازات کردن و پاداش دادن بر اساس این قانون و توسط این حکومت بکشند و این ۴ مورد در اختیار کفار سکولار و مجریان دین سکولاریسم قرار بگیرد.

بعد از این مقدمه در همین بیانیه آمده است :

این سکولاریستهای مرتد محلی به همراه دین فروشانی که در قالب دموکراسی خواهی خود را در اختیار سیاستهای این نوکران سکولار محلی قرار داده اند چندین بار از مردم درخواست راهپیمائی به نفع خود کرده اند که هر بار با جواب منفی کوردهای اهل سنت ایران مواجه شده اند،  و اگر در سایر مناطق ایران کسانی فریب تبلیغات آنها را خورده و وارد بازیهای خیابانی و تبلیغات دروغین آنها شده اند اکثرا جزو بی اخلاق ترین و فاسد ترین ایرانیانی بوده اند که با توهینهای آنها به الله و قرآن و پیامبر و اسلام و قوانین شریعت الله برای همه شناخته شده هستند؛ و اگر عده ای از مردم نا آگاه و فریب خورده توسط رسانه های ماهواره ای قاطی این زباله ها شده و به دادن شعارهای احساساتی  به خیابانها کشانده شده بودند بعد از برگشت به منزل و بررسی آنچه رخ داده متوجه شده اند که فریب خورده و با کسانی همراه شده اند که تنها دشمن حکومت شیعه مذهب ایران نیستند بلکه دشمن اصلی قانون شریعت بوده و برایشان شیعه و سنی هیچ فرقی ندارد بلکه دشمنی آنها با اهل سنت و مجاهدین شریعت گرای اهل سنت بسیار شدیدتر و کینه توزانه تر است و بدیل اینها نه تنها قانون شریعت الله براساس فقه یکی از مذاهب اهل سنت نیست بلکه جایگزین کردن قوانین کفری دین سکولاریسم و تحمیل دیکتاتوری دین سکولاریسم بر آنها می باشد .

در این صورت با توجه به آیات اولیه  ی سوره ی روم متوجه می شویم که اصحاب رسول الله صلی الله علیه وسلم قبل از احکام مربوط به حجاب و زکات و حج و …. و حدود مربوط به زناکار و مشروب خور و دزد و قاتل و مرتد و … با دشمن شناسی شرعی و درجه بندی شرعی دشمنان آشنائی پیدا کرده بودند . چون تمام این احکام و حدود بعد از آموزش دشمن شناسی شرعی و درجه بندی شرعی دشمنان نازل شده اند . با این وصف اهل سنت کوردستان و هورامان نیز باید همچون سایر مسلمین استراتژی کلان مبارزاتی اش را بر اساس دشمن شناسی شرعی و درجه بندی شرعی دشمنانش قرار بدهد که الله تعالی برایشان مشخص کرده است ”

کوردهای اهل سنت باید مثل گذشته هوشیاری خود را حفظ کنند و به این پیام رسول الله صلی الله علیه وسلم ایمان کامل داشته باشند که می فرماید: مَنْ تَشَبَّهَ بِقَوْمٍ فَهُوَ مِنْهُمْ » رواه أبو داود) و چنانچه لحظه ای بلغزند جزو همین کفار سکولار جهانی و مرتدین محلی محسوب شده و در روز قیامت هم با همین کفار مرتدی که دوستشان دارند حشر می شوند: «الْمَرْءُ مَعَ مَنْ أَحَبَّ».(متفق علیه)

ما بدون شک اختلافاتی با فقه تشیع داریم  همچنانکه اختلافاتی با فقه حنفیت ماتریدی و دیوبندی موجود داریم، همچنین مشکلات اقتصادی و خواسته های اقتصادی زیادی هم داریم و از عملکرد بسیاری از مسئولین اقتصادی و امنیتی منطقه هم راضی نیستیم و خواهان رفع شدن این آسیبها هستیم اما با این وجود از کوردهای اهل سنت ایران طبق معمول انتظار داریم که جهت رفع این بدها و فاسدها فریب کفارسکولار جهانی و مرتدین محلی را نخورند که به بدتر و افسد کشانده شوند و مثل همیشه در این گونه نمایشهای خیابانی که در نهایت به تقویت کفار سکولار جهانی و مرتدین محلی می انجامد شرکت ننمایند .

علاوه بر این به اطلاع تمام هم مسیران خود در تمام شهرهای اهل سنت غرب ایران می رسانیم که علاوه بر عدم شرکت در چنین نمایشهای مخرب خیابانی هیچ برادری طبق همیشه حق ندارد کوچکترین واکنش نظامی در برابر این مزدوران و فریب خوردهای احتمالی از خود نشان دهد. هر گونه جنگ و درگیری با این مزدوران و فریب خورده ها «در وضع موجود» در کوردستان ایران از طرف ما غیر شرعی است. اگر دیدید عده ای فریب خورده قصد دارند همچون یک ابزار در اختیار دشمنان شماره یک دین و ملت و وطن خود قرار بگیرند و این دشمنان در راه اهدافشان خرجشان کنند، ما حق نداریم ابزار دست دیگران شویم، این فریب خورده ها اولین بارشان نیست که دست به دست می شوند و تا هستند مثل زنان هر جائی دست به دست خواهند شد ”

این بخشهائی از آخرین بیانیه ی برادران ما در این پایگاه اطلاع رسانی بود که عرض شد . البته در سالهای گذشته و  قبل از آن نیز در مطالب مختلف دیگری در این زمینه روشنگریهائی ارائه شده است که پس از مسدود کردن سایت اصلی bonyanejihad.com   توسط حکومت فرانسه به جرم مبارزه با تروریسم  این مطالب بعضا در سایت ketabwasaif.com بازنشر شده و یا مطالب جدیدی در این زمینه ارائه شده است که می توان به مقالات زیر اشاره کرد :

–         علت بله گفتن اهل سنت ایران در انقلاب ۵۷ و نه گفتن آنهابه اغتشاشات اخیر [۲]

–         در ناآرامیهای سکولاریستها و کفار آشکار بر علیه حکومت مذهبی ایران چه باید کرد؟ [۳]

–         هوشیاری اهل سنت ایران در پیشگیری از تکرار سناریوی مزدوران آل سعود در عراق، شام، یمن و… [۴]

–         چگونه جنگ مذهبی « خودکشی » مجاهدین و خدمت به اشغالگران خارجی و مرتدین محلی است ؟ [۵]

–         کاربرد ابزارهای انقلاب واصلاحات در کردستان ایران  و اینکه چرا جنگ مسلحانه مذهبی نوعی حماقت و خیانت آشکار است ؟[۶]

–         پذیرش وجود خطر جنگ قومی – مذهبی در کردستان ایران و یافتن راهکار مقابله با آن  [7]

–         سیاست اهل سنت کوردستان ایران در برابر حکومت شیعه مذهب مرکز و سکولاریستهای مرتد محلی [۸]

–         و…

وجود این روشنگریها باعث هدایت عده ای زیاد از برادران و خواهران ما و اصلاح موضع آنها در برابر حوادث روز شد . اما این روشنگریها نمی توانست به  مذاق دارودسته ی جولانی و شبکه های ماهواره ای همسو با کفار سکولار جهانی و گروههای مسلح بلوچی که از ضعف ایدئولوژیکی و منهجی رنج می برند و به نحوی در مسیر کفار سکولار جهانی و سکولاریستهای مرتد محلی قرار گرفته اند، خوشایند باشد؛ به همین دلیل هر یک به سبک خود در برابر این روشنگریها آخرین قدرت خود را جهت خنثی کردن آن و فریب افکار عمومی جوانان اهل سنت به کار بردند .

جدید ترین اقدام دارودسته ی جولانی و گروههای همسو با آن پناه بردن به ابوقتاده ی فلسطینی بود که کفار سکولار جهانی و طاغوتهای محلی در نمایشات خیمه شب بازی خود این شخص ساکن در دارالکفر اردن را همچون ابزاری در برابر بیداری اسلامی و تولید جنگهای داخلی و کشت و کشتار میان مسلمین به کار گرفته اند .

کارنامه ی این شخص در ایجاد جنگ داخلی و فتواهای وحشتناک و غیر شرعی در کشتار زنان و کودکان و پیران و جوانان غیر مسلح اهل سنت در الجزائر[۹] بر کسی پوشیده نیست . همچنین فتواهای این شخص معلوم الحال در ایجاد جنگ مذهبی در سوریه و عراق و ایجاد آنهمه کشتار از میان اهل سنت و بخصوص کشتار مهاجرین اهل سنت را نمی توان نادیده گرفت که تازه ترین دستاورد این انسان نامتعادل و نامیزان ساکن در دارالکفر اردن (حیات خلوت اسرائیل و پایگاه اصلی اطلاعاتی آمریکا در منطقه) بر علیه اهل سنت و ایجاد تفرق و ذلیلی در میان اهل سنت و خرج کردن اهل سنت در راه اهداف کفار سکولار جهانی و طاغوتهای محلی است .  

با این وجود این شخص در واکنش به اقدامات روشنگرانه ی برادران ما، به سبک خودش،  باز از سیاست «یکی به میخ زدن و یکی به نعل» استفاده نموده و ریاکارانه سفارش قرار گرفتن اهل سنت  در مسیر کفار و مرتدین را می دهد؛ که اگر مسلمان هوشیار نباشد به راحتی در این دام شبه جهادی امثال ابوقتاده افتاده یا لااقل نوعی سردرگمی و پریشان فکری را در شخص به وجود می آورد .

با آنکه تناقضات تاریخی و عقیدتی زیادی در این بیانیه ی اخیر ابوقتاده دیده می شود اما در این قسمت ابتدا به موضوع راهپیمائیهای اخیر دین ستیزان ایرانی از نگاه او و راهکارش در این زمینه پرداخته می شود و در قسمتهای بعدی به نقد سایر دیدگاههای این شخص پرداخته می شود. ان شاء الله .

این شخص می گوید :

–         سکولاریزم و دین گریزی در ایران در حال افزایش است و بیشتر کسانی که علیه این رژیم تظاهرات میکنند از این نوع انسانها هستند، کسانی که به کلیت دین و اسلام کافر شده اند

–         مشکل این است که این تظاهراتی که امروز میبینیم به علت خواست و نیاز دشمنان اهل سنت (چه طیف سکولار و چه طیف مذهبی) آغاز شده است و با هدف جمع کردن مردم و نیز با مطرح کردن خواسته هایی که تظاهرات را قابل توجیه کند

–         پس اولین کار واجب و ضروری این است که کسانی که در میان اهل سنت به عنوان نماینده و رهبری دینی مطرح هستند از این تظاهرات دوری کنند اگر چه از علمای رسمی اهل سنت باشند، چرا که با دست بردن در داخل این تظاهرات و دخالت در آن این فکر به دیگران (روافض معترض و سکولارها) القا میشود که آنها هم دارای اجر و پاداش اخروی هستند،

–         موضوعی که برای ما مهم است این است که این تظاهرات با روند طبیعی خودش به پیش برود به دور از شعارهایی که مدنظر ماست، یعنی این لحظات، لحظات برگشتن روافض و سکولارها در ایران به اهل سنت نیست، این یک توهم است و ما وسائل و اسباب این کار را نداریم و عددی پر حجم و مؤثری هم در این معادله نیستیم، فعلا واجب است که از آن دوری کنیم، [۱۰]

–         بهتر است که به آن کاری نداشته باشیم بلکه اجازه دهیم مسیر خود را طی بکند. 

در اینجا این شخص با بیان یکی از قوانین شرعی به اهل سنت ایران سفارش می کند که از این راهپیمائی هایی که به خواست دشمنان اهل سنت و اسلام انجام شده و توسط مرتدین سکولار و افراد فریب خورده انجام می شود دوری کنند، اما این بخشی از سیاست «یکی به نعل و یکی به میخ زدن» و تنها یک طرف سکه ی هدف این شخص و مقدمه ی گفته ی اوست . این شخص در نهایت اهل سنت را به حمایت و پشتیبانی خونین و فداکارانه ی همین دشمنان اهل سنت و کفار سکولار می کشاند اما به سبک خودش و امثال مفتی های ساکن در دالکفرهای انگلیس و کانادا و اردن و آل سعود و غیره .

این شخص در نهایت سفارش می کند :

” و چیزی که از اهل سنت خواسته می شود خصوصاً در ایران و برای کسی که به نقشه نگاه کند میبیند که اهل سنت در مناطق مرزی هستند، در جنوب غربی اهل سنت ساکن اند، در شمال غربی کردها هستند، در شرق قوم بلوچ ساکن اند پس اهل سنت ایران را احاطه کرده اند و این فرصتی است برای آنها که قیام بکنند، باید بسیار مراقب باشند و خود را از وابستگی به هر دولتی که شعار اهل سنت و دفاع از مظلومیت آن را بلند کرده بپرهیزند، مواظب باشند که این دولتها قضایا و جریانات اهل سنت را به گند و فساد نکشند و جنبشهای عدالتخواهی اهل سنت را ساقط نکنند، اهل سنت میتواند که از داخل خودش بر اساس قاعده ی ( رزق و روزی من در زیر سایه ی شمشیرم است) کار را شروع بکند و از این مبدأ و مفهوم میتوانند به خواسته های خود برسند .”

به دقت نگاه کنید که مکر شیطان و دسیسه های دعوتگران به سوی جهنم «دُعَاة على أبواب جهنَّم»[۱۱] و ﺍﻧﺴﺎﻥ ﭘﺴﺖ ﻭ ﺑﯽ ﺍﺭﺯﺷﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻣﺴﺎﯾﻞ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺻﺤﺒﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ (الرویبضه) [۱۲] و علمای سوء که با خون و جان و مال و ناموس و دین مسلمین بازی می کنند چقدر ضعیف بوده و چگونه آشکار می گردد؟

از یکطرف ضمن معرفی جبهه ی راهپیمائی کننده ها و سفارش به دوری از راهپیمائی آنها فتوای هم مسیر شدن با جبهه ی این کفار و مرتدین از طریق نظامی و مسلحانه و تولید جنگی مذهبی را صادر می کند که در نهایت سود تمام این اقدامات به جیب کفار سکولار جهانی و مرتدین محلی واریز می شود .  این است هدف نهائی این فیلمنامه و سناریوئی که ابوقتاده در الجزائر و سوریه و عراق از بازیگران اصلی آن بوده است .

برای یک ناظر بی طرف فقط کافی است که در این زمینه از خود بپرسد : آیا شعار دادن خیابانی به کفار سکولارجهانی و دشمنان اسلام و اهل سنت خدمت بیشتری می کند یا اینکه با برداشتن اسلحه جان و خون و مال و ناموست را در همان جبهه ی کفار و مرتدین فدا کنی؟ آیا خود کفار و  مرتدین محلی تا این اندازه برای هدفشان فداکاری می کنند؟ هدفی که در نهایت به قول عبدالمالک ریگی به «تثبیت دموکراسی» در ایران و تشکیل جامعه ای دموکراتیک و سکولار و …. ختم شود .

اینجاست که باز باید به همان روشنگری برادران ما در« بنیان جهاد علیه دین سکولاریسم»اشاره کرد که در مقاله ای تحت عنوان : ” زمانی که دوری اهل سنت از منهج صحیح آنها را اسباب بازی دست شیوخ ساکن در دارالکفر قرار می دهد ”  [13]  ضمن بیان یکی از بیمارها و ضعفهای جوانان احساسی اهل سنت  به جایگاه حقیقی مریدان امثال ابوقتاده اشاره می کنند .

آیا قرار نیست که اهل سنت به خود آید ؟ چگونه است که خون و ناموس و مال و دنیای اهل سنت تا این اندازه بی ارزش شده است که توسط این مفتی های نامتعادل و نامیزان به صورت مجانی و داوطلبانه از طرق مختلف در راه اهداف کفار و دشمنان اسلام فدا می شود؟

به مریدان این مفتی ها (مجانی های بی ارزش) باید گفت : أَلَیْسَ مِنکُمْ رَجُلٌ رَّشِیدٌ (هود/۷۸) آیا در میان شما مرد راهیافته، عقل رس، شایسته و راهنمائی، پیدا نمی‌شود ؟‏  

 

ادامه دارد …. ان شاء الله


[۱] http://ketabwasaif.com/2018/07/31/%d9%be%db%8c%d8%a7%d9%85%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d9%87%d9%84-%d8%b3%d9%86%d8%aa-%d8%ba%d8%b1%d8%a8-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d9%87%d9%85-%d9%85%d8%b3%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8/

[۲] http://ketabwasaif.com/2018/02/06/علت-بله-گفتن-اهل-سنت-ایران-در-انقلاب-۵۷-و-ن

[۳] http://ketabwasaif.com/2017/12/30/در-ناآرامیهای-سکولاریستها-و-کفار-آشکا

[۴] http://ketabwasaif.com/2017/06/08/%d9%87%d9%88%d8%b4%db%8c%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d9%87%d9%84-%d8%b3%d9%86%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d9%be%db%8c%d8%b4%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%aa%da%a9%d8%b1/

[۵] http://ketabwasaif.com/2017/02/01/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%ac%d9%86%da%af-%d9%85%d8%b0%d9%87%d8%a8%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af%da%a9%d8%b4%db%8c-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d9%87%d8%af%db%8c%d9%86-%d9%88-%d8%ae%d8%af%d9%85/

–          [۶] http://ketabwasaif.com/2017/02/01/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d8%a7%d8%a8%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%86%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%a8-%d9%88%d8%a7%d8%b5%d9%84%d8%a7%d8%ad%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%b1/

–          http://ketabwasaif.com/2017/02/01/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d8%a7%d8%a8%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%86%d9%82%d9%84%d8%a7%d8%a8-%d9%88%d8%a7%d8%b5%d9%84%d8%a7%d8%ad%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%b1-2/

[۷] http://ketabwasaif.com/2017/02/01/%d9%be%d8%b0%db%8c%d8%b1%d8%b4-%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%af-%d8%ae%d8%b7%d8%b1-%d8%ac%d9%86%da%af-%d9%82%d9%88%d9%85%db%8c-%d9%85%d8%b0%d9%87%d8%a8%db%8c-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d8%af%d8%b3/

[۸] http://ketabwasaif.com/2017/01/15/%d8%b3%db%8c%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%d8%a7%d9%87%d9%84-%d8%b3%d9%86%d8%aa-%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b1-%d8%ad/

[۹] شهادة الشيخ أبي مصعب السوري في أبي قتادة وقيادته العلمية من لندن للجماعة المسلحة في الجزائر .

هذه جانب من شهادة الشيخ أبي مصعب السوري فك الله أسره في أبي قتادة الفلسطینی : .فالشريعة جعلت الدماء دينا في أعناق أقوام. ما جعلني أكتب هي المراهقات الفكرية لبعض السفهاء وأصحاب الجهالة ممن زورا أنفسهم بالعلم ولبسوا لبوسه، والذين جعلوا مواضيع أبي قتادة وغيره سبيلا لإقصاء الغير و الطعن والتسفيه والتكفير والتضليل، وإقامة مناهج ولاء وبراء وخصومة في الدين على تصوراتهم وأفكارهم وسوء أفهمامهم ومحاكمة غيرهم للازم فهمهم الأخرق وسوء فقههم .وهناك شهود زور على قلب رجل واحد في قلة الأدب وسوء الخلق والصد عن سبيل الله ، ولا تكاد تعرف وضيعهم من فقيههم.وينتسب هؤلاء زورا وبهتا للسلفية الجهادية والجهاد وأهل الثغور منهم براء.ذلك أنهم يصدون عن سبيل الله ويبغون الشريعة عوجا. البراءة لمناهج الشريعة وليس هناك ثمة براءة لأحد وخاصة في أمر الدماء إن كان هناك أقوام يسيرون وفق تلك السنن الضالة ويعظمون فاعلها ويغضون الطرف عن أخطاءه ليصدروه مرة أخرى وتكون الدماء، وقد عودتنا الأحداث أن كثير من تجمعات أمتنا هي حقول تجارب وما ينضج هؤلاء.نهيب بأهل العلم والتقوى والهداية ونصرة الشريعة من شتى التجمعات أن يتفقهوا في الدين وأن يأخذوا مواقعهم لتمكنوا من قيادة الركب كي لا يتمكن أهل السفاهة والحماقة والبلادة – ولا أقصد أبا قتادة -ممن زعموا زورا وبهتا نصرة الجهاد وهم يصدون عن سبيل دعوة الشريعة ويبغونها عوجا ويعادون انفسهم ويتفنون في صناعة العداء لأدنى خلاف أو شبهة وسعتها شريعة الإسلام.
ثم أقول لماذا ينزعج أقوام من قول الحقيقة، وهم لا يألون جهدا في تعرية غيرهم وتتبع عوراتهم وكشف سوءاتهم.هؤلاء وأمثالهم فليلوموا أنفسهم قبل غيرهم، فهم يشوهون سمعة من يدعون إليهم ويصدون عنهم، وهذا شأن أهل الحماقة .

[۱۰] درجه بندی شرعی دشمنان رو اصلا بلد نیست . مهاجرین چگونه با حخکومت کافر نجاشی در برابر مخالفین کافرش برخورد کردند ؟ حالا در برابر یک شیعه و یک سکولار مرتد چه؟ و….نباید ساکت شد بلکه باید واکنش نشان داد

[۱۱] بخاری

[۱۲] ‏ﺍﻟﺮﺟﻞ ﺍﻟﺘﺎﻓﻪ ﺍﻟﺴﻔﻴﻪ ﻳﺘﻜﻠﻢ ﻓﻰ ﺃﻣﺮ ﺍﻟﻌﺎﻣﺔ

[۱۳] http://ketabwasaif.com/2018/06/30/%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%af%d9%88%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d9%87%d9%84-%d8%b3%d9%86%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d9%86%d9%87%d8%ac-%d8%b5%d8%ad%db%8c%d8%ad-%d8%a2%d9%86%d9%87%d8%a7/

دیدگاهتان را بنویسید