ایمن الظواهری در مسیر بازگشت به منهج شیخ اسامه بن لادن یا …؟

ایمن الظواهری در مسیر بازگشت به منهج شیخ اسامه بن لادن  یا …؟

به قلم: ابوخالد کردستانی

چنانچه می دانیم نزدیک به چند دهه است که آمریکا و متحدینش در کنار نوکران محلی  خود به عنوان دشمنان شماره یک مسلمین در سرزمینهای مسلمان نشین اعلام وجود کرده اند. بر این اساس از زمانی که  سید قطب آمریکا را شیطان بزرگ نامیده تا کنون آمریکا همچنان در این جایگاه باقی مانده است .

آیت الله خمینی به عنوان رهبر انقلابی معاصر شیعیان تا آخر عمر همین مسیر دشمن شناسی و تمرکز بر دشمن اصلی را رفت و شیخ اسامه بن لادن هم عملا همین مسیر را پیمود و از هر گونه جنگ مذهبی و یا دامن زدن به اختلافات مذهبی میان مسلمین و گروههای اسلامی و باز کردن جبهات انحرافی اجتناب ورزید .

انتظار می رفت که بعد از شیخ اسامه جانشین او هم همان مسیر را طی کند اما ظاهرا بیماری «عدم درک دشمن شناسی شرعی و درجه بندی شرعی دشمنان» سراغ این مجاهد کهنه کار هم رسیده و باعث آشفتگی در تصمیمات این شخص در برخورد با دشمنان اصلی و گروهها و مذاهب فقهی اسلامی شده است . به همین دلیل می بینیم که به راحتی ابزار دست خائنی چون جولانی شده و جهاد را از دشمن اصلی منحرف گردانده و باعث ریخته شدن خون هزاران مسلمان بی گناه می گردد .

با آنکه دکتر ایمن الظواهری طی یک پیام صوتی آنلاین ۱۴دقیقه‌ای، با مولوی هیبت‌الله آخندزاده که اخیرا به رهبری طالبان انتخاب شده بیعت کرد اما جماعتهای هم سو با او «عملا» تابع طالبان نیستند . با آنکه در این پیام صوتی می گوید: «بعنوان رهبر جماعت قاعدة الجهاد ، بیعت خود را بار دیگر اعلام می‌کنم که رویکرد شیخ اسامه رحمه الله جهت دعوت از ملت مسلمان برای حمایت از امارت اسلامی است» اما امارت اسلامی طالبان، آمریکا و ناتو را دشمنان اصلی خود می داند و بر این دشمنان اصلی و مزدوران محلی آنها تمرکز نموده است ، در حالی که جماعت وابسته به دکتر ایمن الظواهری در سوریه آمریکا و ناتو و متحدینش را رها نموده و در جبهات دیگری خود را مشغول نموده اند و حتی در مواردی با متحدین ناتو چون جولانی هم پیمان شده و یا با نوکران مستقیم آمریکا چون مزدوران اوجالان پیمان نانوشته ی صلح امضاء کرده و «عملا» به آن پایبند می شوند و…

با این وجود در چند پیام اخیر دکتر ایمن الظواهری نشانه هائی از بازگشت به مسیر اصلی دیده می شود که مستقیما آمریکا و مزدور اصلی آن در منطقه – رژیم فاسد آل سعود- را به عنوان دشمن اصلی و هدف اصلی جهاد معرفی کرده است . به عنوان مثال به مناسبت شانزدهمين سالگرد حملات يازدهم سپتامبر در واشنگتن، نيويورک و پنسیلوانیا آشکارا از آمریکا به عنوان دشمن اصلی یاد می  کند .

همچنین ایمن الظواهری در پیام خود به نام “آل سعود قتلة المجاهدین” خطاب به مجاهدین می گوید: پیام ما به اهل خود در جزیره العرب، علما، زعما و قبایل سربلند آنها این است: آیا زمان آن نرسیده است که از این نظام متعفن خلاص شوید که دین و دنیای شما را فاسد کرده است….

علاوه بر این در پیام جدید ویدیویی خود تحت عنوان «صهیونیست های جزیره» مسلمین شبه جزیره را به هجرت و جهاد بر علیه حکام مزدور و دست نشانده خود دعوت می کند.  حکام فاسدی که بقول ایشان با کفار سکولار(مشرک) جهانی  بر علیه دولت عثمانی متحد شدند و  فلسطین را تسلیم صهیونیستها کردند و با قرار دادن پایگاههای آمریکا در خاک خود باعث تسلط آمریکا بر سرزمینهای مسلمین و قتل عام مسلمین از طریق این پایگاهها شدند و…

در پایان همین پیام تصویری امت اسلامی را به اتحاد و همبستگی با هم دعوت می کند .

تمرکز بر دشمن اصلی و پرهیز از تفرق و جنگ داخلی میان مسلمین (با تمام تفاسیر و مذاهبی که دارند) مسیر صحیحی است که دعوتگران اصلاحگر آن را پیموده اند و با این نشانه هائی که اخیرا در پیامها دیده و شنیده ایم امید است که دکتر ایمن الظواهری هم به همان مسیر بازگشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید