فصل زمستان در افغانستان و گرم شدن تنور دروغپردازی دستگاه تبلیغاتی حکومت دست نشانده و برادران متشدد دوله (داعش)

فصل زمستان در افغانستان و گرم شدن تنور دروغپردازی دستگاه تبلیغاتی حکومت دست نشانده و برادران متشدد دوله (داعش)

به قلم : عبدالله مسلم

می دانیم دشمنان قانون شریعت الله غیر از جنگ نظامی جنگهای دیگری مثل جنگ دیپلماسی و سیاسی و جنگ اقتصادی و بخصوص جنگ فکری و عقیدتی را علیه تمام مسلمینی که با یکی از مذاهب اسلامی در حال قدرت گیری هستند راه انداخته اند . در این میان جنگ فکری و عقیدتی بسیار خطر ناکتر از سایر جنگهاست. چون در این جنگ ایمان و اراده ی مسلمین مورد حمله قرار می گیرد .

پس جنگ فکری و عقیدتی در واقع جنگ اصلی و حقیقی دشمنان بر علیه مسلمین بوده است که جنگ نظامی هم برای همین مسائل فکری و عقیدتی بوده و از ۳ طریق انجام گرفته است . یکی از طریق خود کفار (مثل بی بی سی و صدای آمریکا و…) و دومی از کانال منافقین که این عقاید آلوده ی کفار را با عقاید اسلامی قاطی کرده و باعث شبه و فریب مسلمین و به انحراف کشانیدن افکار و عقاید  شده اند و آخرین مورد غلاة، متشددین و تندروانی هستند که با مشغول کردن مسلمین به مسلمین و بر هم زدن درجه بندی شرعی دشمنان اغلب ناخواسته توسط گروه اول و دوم مورد سوء استفاده قرار می گیرند .

این جنگ عقیدتی و فکری بر خلاف جنگ نظامی تنها زمانی خاتمه می یابد که فکر مخالف به صورت همه جانبه شکست خورده و بیرون رانده شود . این جنگ همان جنگی است که با آمدن فصل زمستان و برف و کولاک تنور آن از طرق حکومت دست نشانده ی افغانستان و متشددین و تندروان دوله (داعش) گرم شده است .

فصل زمستان در بسیاری از مناطق افغانستان مساوی است با بارش برف و بسته شدن راهها و سرمای شدید که بر روی تمام بخشهای زندگی تاثیرات مستقیمی می گذارد، از جمله جهاد .از این رو همانند دیگر بخش های زندگی، فعالیت های جهادی مجاهدین نیز در زمستان کمبود نسبی را شاهد است و این معمول هر ساله است. البته سخن غیر عادی و قابل تعجب در این باره اینست که مقامات رژیم مزدور کابل که یک سال تمام را تحت حملات کوبنده مجاهدین می گذرانند، هنگامیکه فصل زمستان فرا می رسد و به سبب عوامل طبیعی در حملات مجاهدین کمی می آید ، در این وقت مقامات و سخنگویان ادارات مختلف رژیم بیدار شده و لاف از موفقیت ها، پیشرفت ها و عملیات های خود می زنند که در میدان نبرد پیشرفت های قابل توجه یی کرده و ماشین جنگی مجاهدین و امارت اسلامی را فلج کرده اند و…

کسی نیست از این دروغپردازان دست نشانده بپرسد که در این ۱۸ سال ۴۸ کشور نتوانسته اند ماشین جنگی طالبان را از کار بیاندازند و به پیشرفتی دست پیدا کنند حالا چگونه است که با بارش برف و برقرار شدن سرمای زمستان و مسدود شدن راههای مواصلاتی این حکومت لرزان و پوسیده توانسته است در مدت ۳ هفته ماشین جنگی طالبان را فلج کند و…؟!!!

 خود سازندگان دروغ به این دروغها باور ندارند و تنها برای فریب مسلمین و دلگرم کردن نوکرانشان از آن استفاده می کنند، چون :

  1. به دلیل شرایط جغرافیائی حاکم بر افغانستان کم شدن تحرکان نظامی ، اقتصادی و… از مشخصه های زمستان است
  2. طالبان فعلا با عدم تنازل از ارزشهای اسلامی خود، یعنی:  پرچم اسلام و مردم در افغانستان . و تا زمانی که پرچم اسلام و مردم افغانستان وجود دارد طالبان و مجاهدین هم وجود دارند چون این قیام سرتاسری برخاسته از میان ملت است، که ریشه های عمیق و بنیاد محکمی دارد.

 در این صورت باید متوجه شد که کم شدن نسبی عملیاتهای نظامی مجاهدین و حتی قطع شدن حملات زمینی دشمنان آن چون آمریکا و حکومت فاسد و لرزان کابل و حتی دشمنان جاهلی چون متشددین دوله (داعش) بخاطر عوامل طبیعی است که این بر حسب معمول هر ساله چنین بوده و همه آگاه هستند، اما حکومت دست نشانده که حیا ندارد و از هیچ دروغ و خیانتی کوتاهی نکرده است با دروغپردازی رسانه ای خود را مسخره ی خاص و عام افغانستان نموده و تنها شایسته است چون رسول الله صلی الله علیه و سلم به این دسته از انسانها گفته شود  : إنَّ مما أدرك الناس من كلام النبوة الأولى: إذا لم تستح فاصنع ما شئت . (صحیح بخاری شریف)  یکی از سخنانی که مردم از پیامبران گذشته دریافته اند این است که: اگر حیا نداری، هرچه خواهی کن.

دیدگاهتان را بنویسید