بمباران وحشیانه ی هوائی غیر نظامیان افغانستان تلاشی برای تحمیل صلح و ایجاد جنگ داخلی

 بمباران وحشیانه ی هوائی غیر نظامیان افغانستان تلاشی برای تحمیل صلح و ایجاد جنگ داخلی

به قلم : عبدالله مسلم

حملات نظامی آمریکا و ناتو (که حکومت سکولار ترکیه عضو فعال ناتو است ) با مزدوری نیروهای حکومت دست نشانده و اربکی ها و میلیشاهای ساخته شده توسط اشغالگران سال ۲۰۱۸ را تبدیل به خونین ترین سال برای مسلمین افغانستان نمودند . در این حملات اکثریت قاطع کشته شده ها از افراد غیر نظامی بخصوص کودکان و زنان و مردان و دانش آموزان بود .

آمریکا و متحدینش در این سال برای هر انسانی که نسبت به وقایع افغانستان خودش را به حماقت هم زده بود ثابت کردند که قادراند جهت حفظ منافعشان از هر جنایتکاری بیشتر خون ریزی و جنایت بیافرینند . مگر  جنایتی بالاتر از قتل عام زنان و کودکان و پیر مردان و جوانان بی دفاع و حتی حیوانات توسط جنگنده های آمریکا و متحدینش و ریختن هزاران بمب چند تنی و فسفری و … می تواند وجود داشته باشد ؟  اما آمریکا و متحدینش این جنایات آشکار را در جلو تمام مجامع بین المللی سکولاریستی در سرزمینهای زیادی چون ژاپن، ویتنام، پاناما، سوریه، عراق ، یمن، سومالی ، افغانستان، پاکستان و غیره آفریده اند .

در این زمینه مجلۀ امریکایی فوربس به تازه‌گی گزارشی را به نشر رسانده که نشان می‌دهد؛ نیروهای امریکا و ناتو از ماه جنوری تا سپتمبر ۲۰۱۸ حدود پنج هزار و ۲۱۳ عملیات بمباران هوایی در افغانستان انجام داده ‌اند. درحالیکه جزئیات ابعاد تخریبی و شمار کشته و زخمی این بمباران‌ها مشخص نشده؛ اما این بیشترین میزان بمباران هوایی در هفده سال گذشته بوده که سال ۲۰۱۸ یکی از خونین‌ترین سال‌ها در افغانستان لقب گرفته است.

هدف از تشدید حملات نظامی آمریکائیان و متحدینشان علیه غیر نظامیان افغان و کشتار آنهمه غیر نظامی در قدم اول این است که به عنوان یک گزینه ی فشار از این جنایات برای فشار بر طالبان جهت کشاندنش به پای میز مذاکرات استفاده کند و راه را برای صلح تحمیلی آمریکائی همار ساز. صلحی که به قیمت قتل عام مردم مسلمان افغانستان، پایگاه‌های بزرگ امریکا را در منطقه حفظ نماید، اما معنی خاتمه جنگ را نداشته باشد. هدف و قدم بعدی  کفار سکولار اشغالگر خارجی به رهبری آمریکا این است که تعدادی از رهبران طالبان را از تمام ارزش‌هایی که برای آن بیشتر از ۱۸ سال جنگیده و قربانی داده‌اند جدا سازد و سربازان بدون رهبری آنان را به سمت وسوی دیگر گروه‌های مسلح جنگی مانند گروه دوله متحد سازد و با حفظ تعادل میان  حکومت طالبان و گروه دوله و دامن زدن به جنگهای فرسوده ی داخلی  سناریوهای چچن و عراق و سوریه و… را در افغانستان هم پیاده نموده و با نابودی مجاهدین و دلسرد کردن مردم از مجاهدین و جدا کردن مردم از مجاهدین بتواند اهداف استراتیژیک خود را در منطقه تامین کند .

دیدگاهتان را بنویسید