دوله یا طالبان ، کدامیک در افغانستان در مسیر حرکت به سمت خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ در حرکتند؟

دوله یا طالبان ، کدامیک در افغانستان در مسیر حرکت به سمت خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ در حرکتند؟

به قلم : ابوبکر الخراسانی

   ما برای مقابله با دشمنانمان و برای پیش بردن جهادمان و مبارزاتمان و رسیدن به اهدافمان به سه ابزار مهم و سه کانال مهم نیازمندیم :

۱-  خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ که اولین و مهمترین ابزار و وسیله ست

۲-  حکومت بدیل اضطراری اسلامی که در زمان نبود خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ انجام وظیفه می کند

۳-  شورای واحد مجاهدین که در صورت نبود خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ و حکومت بدیل اضطراری اسلامی انجام وظیفه می کند.

غیر از این «سه ابزار» که همه یک رای واحدی را بر اساس اجماع واحدشان ارائه می دهند و امت واحدی را تشکیل می دهند و جماعت واحدی را تشکیل می دهند دیگر هیچ ابزار دیگری برای مسلمین وجود ندارد که بتواند به پیروزی و نصرتی که الله وعده اش را داده دست پیدا کند، و هر چه بعد از این «سه ابزار» آگاهانه، هدفمند و حرکتی وجود دارد کلا تفرق و سستی و ذلیلی و هدر رفتن انرژی مسلمین است.

حرکت از شورای واحد مجاهدین به حکومت بدیل اضطراری اسلامی و حرکت از حکومت بدیل اضطراری اسلامی به خِلاَفَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ  آرزوی هر مومن و مجاهد است؛ زیرا مدافع اصلی و قدرتمند حقوق مسلمانان و مستضعفین در دنیا خواهد بود؛ آنهم خلافتی که محور اتحاد و قدرت برای همه ی مسلمین با تمام مذاهب و فرق آن باشد، که خبری از تعصب و دیکتاتوری یک تفسیر یا مذهب بر سایر مذاهب و تفاسیر در ان دیده نمی شود بلکه ملک همه ی مسلمین می گردد نه بخشی از آنها.

خداوند متعال امر میکند ” اُدعُ الی سبیلِ ربّک بِالحِکمة ” بطرف پروردگارت با حکمت دعوت بده….. جهاد نیز یکی از انواع دعوت است که به آن دعوت قهریه میگویند…و پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم نیز فرموده‌اند: الحربُ خَدعة ” جنگ فریبکاری و گول زدن است.

نظر به آیات الهی، احادیث و سیرت نبوی علیه الصلوة و السلام باید هر کاری را با حکمت و چاره اندیشی پیمود و نه اینکه بدون ملاحظهء گذرگاه در رودخانه، خود را به آب بزنیم، تا غرق شویم… پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم نیز از طرف الله متعال امر شده بودند ” لِیُظهره عَلی الدّینِ کُلّه” تا دین اسلام را بر همهء ادیان دیگر غالب نمایند، اما سیرت گرامی ایشان صلی الله علیه و آله و سلم را ورق بزنید، که چطور شروع کردند؟

ایشان در ابتدای کار فقط عفو می‌کردند؛ شکنجهء دشمنان را تحمل می‌کردند، اما ياران خود را امر به جنگ و مقابله نمی‌کردند. دوّما، روی به هجرت آوردند، به حبشه و سپس به مدینه منوره. سوّما، زمانیکه در مدینه منوره، آزادانه بنای حکومت خود را قائم کردند، ابتداءً حملات خود را بر قریشیان و اقوام خود شروع کردند، آنهائیکه ایشان را از خانه‌های شان بیرون کرده بودند… اما با یهود مدینه و مشرکین و قبایل مشرک اطراف، تعهدنامهء عدم جنگ و عدم پشتیبانی از دشمن را امضاء کردند.

رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم گسترهء تعیین دشمنان خود برای جنگ و آغاز حملات بیشتر را، تدریجا و پس از سالها جلو بردند؛ پس آیا اگر طالبان حالا اعلان بکنند که  پاکستان، چین، روس و فلان و فلان دشمن ما بوده و اعلام جنگ است!!!!!

پس آیا این اعلان، موافق با سنت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم است؟!!!

آیا این اعلان، آوردن خلافت است؛ یا ریشه کن کردن همین حکومت بدیل اضطراری اسلامی و حتی مجلس شورای مجاهدین؛ چنانچه در عراق دیدید ؟!!!

آیا این اعلان، پر از حکمت است؛ یا نهایت بی تجربگی و کم علمی را نسبت به سیرت ثابت می‌کند؟

تنظیم دوله با چنین اعلانی، به چه جایی رسید؟

از هم پاشید؛ اتحاد مجاهدین را به هم زد؛ به دشمنان فرصت داد؛ ووو.

✅اما طالبان، با حکمت عملی خویش، طبق سیرت سرور کائنات صلی الله علیه و آله و سلم، به جایی رسیدند که با اتحاد با تمام فرق اسلامی شیعی و سنی و به وجود اوردن قدرتی برتر برای مسلمین،  تمام قدرتهای  سکولار و اشغالگر غربی دارند در آتش داغ ذلت میسوزند و دارند زاری میکنند که بیائید تا با هم صلح کنیم.

🔹  قُلِ اللَّهُمَّ مَالِکَ الْمُلْکِ تُؤْتِی الْمُلْکَ مَن تَشَاء وَتَنزِعُ الْمُلْکَ مِمَّن تَشَاء وَتُعِزُّ مَن تَشَاء وَتُذِلُّ مَن تَشَاء بِیَدِکَ الْخَیْرُ إِنَّکَ عَلَىَ کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ ‏( آل عمران آیه  26)

ترجمه : ‏بگو : پروردگارا ! ای همه چیز از آن تو ! تو هر که را بخواهی حکومت و دارائی می‌بخشی و از هر که بخواهی حکومت و دارائی را بازپس می‌گیری ، و هر کس را بخواهی عزّت و قدرت می‌دهی و هرکس را بخواهی خوار می‌داری ، خوبی در دست تو است و بیگمان تو بر هر چیزی توانائی .‏

آیا جماعت دوله با تحمیل مذهب سلفیت خاص نجدیت بر مسلمین و کشتار مسلمین مخالف خود به بهانه های واهی و باز گردن صدها جبهه ی مختلف در مسیر حکومت اسلامی بر منهاج نبوی و عزت مسلمین در حرکت است یا طالبان با وحدت با تمام مذاهب اسلامی و تمرکز بر دشمن اصلی که آمریکاست ؟

دیدگاهتان را بنویسید