عوض کردن پی در پی شیوخ نشان از فقر منهجی دارودسته ی جولانی

عوض کردن پی در پی شیوخ نشان از فقر منهجی دارودسته ی  جولانی

به قلم : ابوخالد کردستانی

گروه کوچک فتاحی که هم اکنون نگهبانی چند تپه را برای دارودسته ی جولانی بر عهده گرفته به عنوان بخش کوچکی از این مجموعه  همچون سایر اعضاء در تزلزل و فقر شدید منهجی به سر می برد . این اشخاص با برجسته کردن یکی از علمای ساکن در دارالحربها و دارالکفرها دوله را متهم می کردند که خالی از علمای معتبر است.

زمانی که جنگ با دوله در جریان بود گفته های ابومحمد مقدسی و طارق عبدالحلیم و هانی السباعی و حتی ابوبصیر طرطوسی را نشر می دادند و آنها را به عنوان شیوخ خود می شناختند . اما به تدریج این شیوخ ساکن در دارالکفر هم جهت حفظ اعتبار خود از این گروه مجرم جولانی فاصله گرفته و گروه جولانی را به خاطر خیانت به جهاد و مسلمین سوریه و نوکر ترکیه و… به عنوان گروهی مجرم شناساندند .

با فاصله گرفتن این دسته از شیوخ  و جنگ روانی آنها بر علیه جولانی و اطرافیانش، دارودسته ی  جولانی تصمیم گرفتند شخصی را  به عنوان عالم خود نشان دهند که حداقل ساکن سوریه باشد نه ساکن دارالکفرهای انگلیس و کانادا و اردن و…  به همین دلیل عبدالرزاق المهدی را علم کردند و رسانه های آنها پر بود از گفته های این شخص. عبدالرزاق مدتها از دارودسته ی جولانی و احرار الشام حمایت می کرد، اما چند ماه نگذشت که موضع خود را عوض نموده و از جیش الحر که آشکارا طرفدار سکولاریسم و دموکراسی کفری است حمایت می کند، به همین دلیل می بینیم که اسم عبدالرزاق هم در رسانه های وابسته گروه فتاحی گم می شود .

دارودسته ی جولانی همچون زنی مطلقه در آمده بود که به خاطر اعمال زشت و ضد اسلامیش و تغییر سیاست اربابان شیوخش بارها رها شده و طرد شده است. اما این رها شدن هم باز مانع از پناه بردن به یک عالم دیگری نشد که بتواند حداقل خلاء منهجی آنها را به نحوی پر کند . زمانی که در خاک سوریه و میدانهای جها عالمی معتبر و یا شناخته شده پیدا نکردند دوباره به علمای ساکن در دارالحربها و دارالکفرها پناه بردند و اینبار نوبت رسید به انسانی نامتعادل و نامیزان به نام ابوقتاده فلسطینی که سابقه ای خونبار در الجزائر و عراق و سوریه برای ایجاد جنگ میان مسلمین و ضعیف کردن تدریجی آنها دارد .

تنها دلیلی که باعث شده دارودسته ی فتاحی این شخص معلوم الحال را علم کنند – که از هیچ دروغی در راه ترور شخصیتی مخالفین ابائی ندارد-  دشمنی جاهلانه با تشیع و تصوف است .

 ♦️  تنفر نابجا و دوری از عدالت و علم و فقر منهجی گروه جولانی حتی ناظرین بی طرف را نیز به این سوال کشانده است که : الله اعلم این گروه سرگردان به دنبال چیست و چرا لجبازانه مسیر صحیح را رها کرده و از رها شدنهای مکررش عبرت نمی گیرد؟  

🔸 ظاهرا  گروه فتاحی به تبعیت از دارودسته ی جولانی از همان ابتدا مجری طرحهای ناتو (از کانال حکومت سکولار ترکیه) است و اینکه عده ای می گویند اینها حزب باد هستند و باد به هر طرف برود که مطابق میل او باشد او نیز به همان طرف می رود ، می تواند صحت داشته باشد . چون بادی که اینها را می جنباند همان حکومت سکولار ترکیه است که صلح او (مثل حلب، غوطه، آستانه و سوچی و…) صلح اینها و جنگ ترکیه جنگ اینها محسوب می گردد؛  و شیوخ تنها برای توجیه معنوی اعضای جاهل آنها با الفاظی شبه اسلامی جهت اجرائی کردن این اهداف ناتو به کار می روند و این شیوخ هم تا زمانی به این کار ادامه می دهند که منافع اربابان خودشان تامین شود .

آیا اعضای این گروهها که ابزار دست دیگران شده اند بیدار می شوند؟ مگر درها و راه توبه و بازگشت به منهج اهل سنت برای آنها بسته شده است ؟

دیدگاهتان را بنویسید