چرخه ی خطرناک اعدامها و خشونتهای تلافی جویانه ی سلفیت خاص نجدیت از پیدایش آل سعود تا دوله تا دارودسته ی جولانی و…

چرخه ی خطرناک اعدامها و خشونهتای تلافی جویانه ی سلفیت خاص نجدیت از پیدایش آل سعود تا دوله تا دارودسته ی جولانی و…

به قلم: ابوبکر الخراسانی

بسم الله الرحمن الرحيم والصلاة والسلام على أشرف المرسلين سيدنا محمد وعلى آله وصحبه ومن تبعه بإحسان إلى يوم الدين،أما بعد:

در شریعت اسلام مجازات مجرمین و تطبیق شریعت الله بر مجرمین هم میزان آن مشخص شده است و هم آشکارا توضیح داده می شود که این حکم در برابر فلان جرم مشخص قابل اجرا است، و گرنه با کوچکترین شک و شبه ای حدود باید از مسلمین برداشته شوند که رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید : ادرؤوا الحدود بالشبهات [1]و در روایتی دیگر آمده : ادرؤوا الحدود عن المسلمين ما استطعتم [۲]

دو مورد از خطر ناکترین و دقیق ترین احکامی که بر مجرمین تطبیق داده می شود یکی حد ارتداد است و دیگری حد قصاص که  مثل سایر احکام آنچه برای شناخت و قضاوت لازم بوده در اختیار مسلمین قرار گرفته است . در مورد قصاص،  الله تعالی در آیات ۱۷۹ و ۱۹۵ بقره ، ۳۲ مائده ، ۱۵۱ انعام،۳۳ اسراء و ۴۰ شوری ، به قتل عمد و سزای آن  به صراحت اشاره می کند و می فرماید : «وَلَکُمْ فِی الْقِصَاصِ حَیَاهٌ یَاْ أُولِیْ الأَلْبَابِ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ» (بقره: ۱۷۹) «و ای صاحبان خرد برای شما در قصاص حیات و زندگی است، باشد که تقوا پیشه کنید».

مجازات قصاص هم با دیه و یا بخشیدن ساقط می شود. اما آنچه که در قصاص لازم است بیشتر به آن دقت شود اینکه تنها شخص مجرم مشخص و معلوم  مورد مجازات قرار می گیرد که الله تعالی با «ال» معرفه آن را آشکارا و واضح نشان داده است و می فرماید :

‏ وَكَتَبْنَا عَلَيْهِمْ فِيهَا أَنَّ النَّفْسَ بِالنَّفْسِ وَالْعَيْنَ بِالْعَيْنِ وَالأَنفَ بِالأَنفِ وَالأُذُنَ بِالأُذُنِ وَالسِّنَّ بِالسِّنِّ وَالْجُرُوحَ قِصَاصٌ فَمَن تَصَدَّقَ بِهِ فَهُوَ كَفَّارَةٌ لَّهُ وَمَن لَّمْ يَحْكُم بِمَا أنزَلَ اللّهُ فَأُوْلَئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ ‏( سوره مائدة آيه ۴۵)

‏و در آن ( كتاب آسماني ، تورات نام ) بر آنان مقرّر داشتيم كه  نفس در برابر نفس ( كشته مي‌شود ) و چشم در برابر چشم ( كور مي‌شود ) و بيني در برابر بيني ( قطع مي‌شود ) و گوش در برابر گوش ( بريده مي‌شود ) و دندان در برابر دندان ( كشيده مي‌شود ) و جراحتها قصاص دارد ( و جاني بدان اندازه و به همان منوال زخمي مي‌گردد كه جراحت وارد كرده است اگر مثل آن جراحات ممكن گردد و خوف جان در ميان نباشد ) . و اگر كسي آن را ببخشد ( و از قصاص صرف نظر كند ) ، اين كار باعث بخشش ( برخي از گناهان ) او مي‌گردد . و كسي كه بدانچه خداوند نازل كرده است حكم نكند ( اعم از قصاص و غيره ) او و امثال او ستمگر بشمارند .‏

در این آیه واضح و آشکارا مجرمی مشخص و معلوم در برابر گناهی مشخص و معلوم در برابر شخصی مشخص و معلوم مجازات می گردد . نکته ی اساسی اینکه نمی توان به علت جرمی که یک  شخص یا یک دسته از اشخاص در سرزمینی مرتکب شده اند، دیگر هم کیشان آنها در سرزمین دیگر را مجازات نمود؛ چنانچه گفته اند : فلم يتم استهداف يهود المدينة بما فعله يهود خيبر.

یعنی واضح و روشن است که کسی به جای دیگری یا اعضائی به جای اعضای دیگر قصاص نمی شود و الله تعالی بارها ضمن تاکید بر این اصل می فرماید :

‏ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ كُتِبَ عَلَيْكُمُ الْقِصَاصُ فِي الْقَتْلَى الْحُرُّ بِالْحُرِّ وَالْعَبْدُ بِالْعَبْدِ وَالأُنثَى بِالأُنثَى فَمَنْ عُفِيَ لَهُ مِنْ أَخِيهِ شَيْءٌ فَاتِّبَاعٌ بِالْمَعْرُوفِ وَأَدَاء إِلَيْهِ بِإِحْسَانٍ ذَلِكَ تَخْفِيفٌ مِّن رَّبِّكُمْ وَرَحْمَةٌ فَمَنِ اعْتَدَى بَعْدَ ذَلِكَ فَلَهُ عَذَابٌ أَلِيمٌ ‏( سوره بقرة آيه ۱۷۸)

‏اي كساني كه ايمان آوردهايد ! درباره كشتگان ، ( قانون مساوات و دادگري ) قصاص بر شما فرض شده است ( و بايد در آن كسي را به گناه ديگري نگرفت ، و بلكه ) : آزاد در برابر آزاد ، و برده در برابر برده ، و زن در برابر زن است . پس اگر كسي ( از جنايتش ) از ناحيه برادر ( ديني ) خود ، گذشتي شد ( و يكي از صاحبان خونبها كشنده را بخشيد ، و يا حكم قصاص تبديل به خونبها گرديد ، از سوي عفو كننده ) بايد نيك رفتاري شود و ( سختگيري و بدرفتاري نشود ، و از سوي قاتل نيز به ولي مقتول ) پرداخت ( ديه ) با نيكي انجام گيرد ( و در آن كم و كاست و سهلانگاري نباشد ) . اين ( گذشت از قاتل و اكتفاء به ديه مناسب ) تخفيف و رحمتي است از سوي پروردگارتان . پس اگر كسي بعد از آن تجاوز كند (و از قاتل انتقام بگيرد ) او را عذاب دردناكي خواهد بود .‏

این جزو همان حدو مرزهائی است که مسلمین حق ندارند از آن تجاوز کنند و الله تعالی می فرماید : «تِلْکَ حُدُودُ اللهِ فَلاَ تَقْرَبُوهَا کَذَلِکَ یُبَیِّنُ اللهُ آیَاتِهِ لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ یَتَّقُونَ» (بقره: ۱۸۷) «این مرزهای الهی است پس به آن نزدیک نشوید. الله اینچنین آیات خود را برای مردم روشن می‌سازد؛ باشد که پرهیزگار شوند».

 با تعیین این قوانین و حد و مرزهای مشخص است که الله تعالی می فرماید : «الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی وَرَضِیتُ لَکُمُ الإِسْلاَمَ دِیناً ….» (مائده: ۳) «امروز دین شما را کامل کردم و نعمت خود را بر شما تمام نمودم و اسلام را (بعنوان) دین برای شما برگزیدم. »

مجازات شخص مرتد که کشتن است با توبه و بازگشت به اسلام ساقط می شود . الله تعالی فرماید: «فَمَن تَابَ مِن بَعْدِ ظُلْمِهِ وَأَصْلَحَ فَإِنَّ اللهَ یَتُوبُ عَلَیْهِ إِنَّ اللهَ غَفُورٌ رَّحِیمٌ» (مائده: ۳۹) «پس هرکس بعد از (گناه و) ستمش توبه کند و (اعمال خود را) اصلاح و جبران نماید، همانا الله توبه او را می‌پذیرد، بی‌گمان الله آمرزنده‌ی مهربان است».

البته برای تکفیر شخص مسلمان اهل سنت ۴ فیلتر مشخص تعیین کرده اند 👈 ۱- اثبات جرم ۲- تائید جرم توسط الله و رسولش ۳- شروط تکفیر ۴ موانع تکفیر ؛ و اگر شخص از این فیلترها عبور داده شد و باز بدون هیچ شک و شبه ای مرتد تشخیص داده شد آن وقت است که حکم ارتداد بر شخص آنهم توسط مراجع ذی صلاح شرعی تطبیق می گردد .

در این صورت یک مسلمان نرمال و متعادل با آموزه های شرعی به چنین قناعتی می رسد که : شخص مسلمانی که عمل کفری از وی سر می زند و عذر شرعی دارد  را تکفیر نکند تا زمانی که «حجت نبوی» به شخص به ظاهر مجرم  برسد و زمانی که شخص آگاهانه و عمدا و به میل خودش باز دچار چنین کفری شد تکفیر می شود.     

با آنکه این از بدیهیات فقه اهل سنت است اما سلفیت خاص نجدیت در مورد عذرهای شرعی برای اهل قبله و به کاربردن اصطلاحاتی چون مشرک و مشرکین و ارتداد و مرتدین و… دچار اشتباهات فاحشی شده است، به همین دلیل است که به عنوان مثال می بینیم که شیخ صالح الفوزان فتوای کفر تمام شیعیان به صوت عام ،  شیخ ابوبصیر طرطوسی فتوای ارتداد عموم شیعیان ، شیخ ناصر العمر فتوای ذبح و کشتار عمومی شیعیان به جرم شیعه بودن و… را صادر می کنند در حالی که هرگز این اهل قبله را از ۴ فیلتر عبور نداده اند . اما چون در مورد شعیان چنین احکام ضد شرعی صادر شده است همه سکوت می کنند و ردیه هائی از سوی علمای مطرح صادر نمی گردد به همین دلیل با مرگ شیخ ابوانس الشامی رحمه الله مفتی القاعده ی عراق، ابومصعب زرقاوی این فتاوای مفتی های مزدور را جهت کشتار شیعیان می گیرد و چنین فتاوائی تبدیل می شوند به منهج و عقیده ی دوله تا کنون .

 هر چند که شیخ اسامه رحمه الله ابومصعب  را از چنین جنایاتی بر حذر داشت اما تنها به عنوان یک پانسمان بر زخمی عمیق و چرکین عمل نمود که پس از مرگ شیخ اسامه این زخم دوباره سر باز کرد و هزاران مسلمان اهل قبله اعم از شیعه و اهل تصوف و غیره را به  همراه مکانهای عبادی آنها به کام خود فرو برده است .  
اسلام دینی است که سزای کسانی که آگاهانه بی گناهی را به قتل برسانند دوزخ می شمارد. خداوند در قرآن سوره المائده آیه ۳۲ می فرماید: به همین جهت، بر بنى اسرائیل مقرر داشتیم که هر کس، انسانى را بدون ارتکاب قتل یا فساد در روى زمین بکشد، چنان است که گویى همه انسانها را کشته؛ و هر کس، انسانى را از مرگ رهایى بخشد، چنان است که گویى همه مردم را زنده کرده است و رسولان ما، دلایل روشن براى بنى اسرائیل آوردند، اما بسیارى از آنها، پس از آن در روى زمین، تعدى و اسراف کردند.

اما عده ای با داشتن مذهب سلفیت خاص نجدیت و با کنار نهادن تمام اصول اسلامی هم در مساله ی قصاص و هم در مساله ی صدور حکم مشرک بودن و ارتداد بر مسلمین مسیر را اشتباهی رفته و حتی در کمال جسارت از این اعمال ضد اسلامی خود هم فیلم برداری نموده و به نشر جنایات خود می پردازند که  شیخ اسامه بن لادن رحمه الله با اشاره به بخشی از  تبعات  این اعمال در «توجیهات لترشید العمل الاعلامی» می گوید:

” فلابد من مراعاة الدقة في الكلمات والإصدارات حتى لا نثبت في أذهان المسلمين بعض ما اتهمنا الأعداء به من أننا متوحشون مستبدون نستلذ بسفك الدماء ” ما مجاهدان باید در گفته ها و بیانات و کلیپ هایی که صادر می کنیم نهایت دقت را به خرج دهیم تا آنچه را که دشمنان ما را به آن متهم می کنند در ذهن مسلمانان به ثبوت نرسد که ما خود رای و مستبد و وحشی هستیم و از ریختن خون لذت می بریم.”

ما با بررسی کارنامه ی سلفیت خاص نجدیت و ورود آنها به مکانهای حساس رهبری اهل جهاد متوجه می شویم که اینها مرتکب همان اشتباهات و جنایاتی شده اند که کل اهل جهاد چون شیخ اسامه رحمه الله  از پیامدهای چنین جنایاتی واهمه داشتند .

 دوله در زمان قدرت تا توانست از شیعیان افغانستان و نیجریه و عربستان و… به جرم شیعیان عراق کشت و شیعیان غلات عراق هم تا قبل از قدرت گیری ایران در آن سرزمین تا توانستند اهل سنت را به انتقام اعمال دوله و سایر گروهها کشتند و هم اکنون دارودسته ی جولانی عهده دار گرداندن این چرخه ی خطرناک خشونت شده است و این چرخه تا زمانی که غلات وجود دارند به حرکت خونبار خود ادامه خواهد دارد .

دارودسته ی جولانی با افکار سلفیت خاص نجدیت که آشکارا تمام معیارهای شرعی را کنار نهاده و دستش به خون هزاران مسلمان اهل سنت سوریه آلوده شده است همچون یک باند مافیائی عمل می کند تا گروهی که بوئی از شریعت برده باشد .

با توضیحاتی که در مورد قصاص و چگونگی صدور حکم بر مجرمین بیان کردیم روشن شد که نمی توان شخص یا گروهی را به جرم شخص یا گروه دیگری کشت و اعدامهای انتقام جویانه راه انداخت . اما دارودسته ی جولانی از زمانی که زیر چتر حمایتی ناتو(از کنال حکومت سکولار ترکیه) قرار گرفته صدهها فاجعه ی کشتار دسته جمعی و انتقام جویانه از مسلمین به بهانه های مختلف و بخصوص به بهانه ی عضویت در دوله را انجام داده است .

در تازه ترین اقدام آن ما شاهد اعدام ۱۲ نفر از اهل سنت بودیم که آنها را از زندانها بیرون کشیده و به خاطر اینکه در مکانی انفجاری شده و ۱۲ نفر کشته شده اند این ۱۲ نفر زندانی شده را به انتقام آن ۱۲ نفر و در مکان کشته شدن آنها اعدام نمودند که چهره ی بعضی از آنها را نیز پوشانده بودند و اصلا مشخص نبود این مسلمان اعدام شده کیست و …. ؟ و بدتر از همه اینکه در کمال بی شرمی و برای استحمار مخاطبین و مریدانشان این عمل انتقام جویانه ی خود را لباسی شبه اسلامی پوشانده و آن را «قصاص» نامیدند .

با آنکه می دانستند که همه ی مسلمین مثل مریدانشان جاهل به علم شرعی نیستند فورا “أنس الشيخ” مسؤول  امنی دارودسته ی  جولانی با لحنی دیگر اعلام کرد  : “طبق اليوم حد الحرابة بحق ۱۲ عنصرا من جماعة البغدادي الذين تأكدنا من تورطهم في تكفير المسلمين وقتلهم”.

با این وجود این شخص هم نتوانست علت کشتار دسته جمعی این ۱۲ نفر را به خوبی ماست مالی کند و عاقبت دم خروس باعث شک در قسم و گواهی این شخص شد . این شخص در ادامه می گوید : “تم تنفيذ الحكم عليهم بنفس المكان الذي استهدفوه بسيارة مفخخة يقودها أحد انتحارييهم والذي نتج عنه ارتقاء عدد من الشهداء”.

یعنی این ۱۲ نفر به انتقام جرم شخص دیگری کشته اند.!! اما باز از لفظ قصاص استفاده نموده و آنرا عادلانه می داند و  چند برابر آن را نیز انجام دادن باز نزدشان اشکالی ندارد و می گوید:  أن هذا العمل كان جزاء وفاقا وقصاصا عادلا ليعلموا أن كل قطرة دم تراق بسببهم سيدفعون عوضا عنها أضعافا مضاعفة  .

 در واکنش به جنایت انتقام جویانه ی دارودسته ی جولانی و اظهارات امنی های آنها ابو محمود فلسطینی ساکن در انگلیس از شاگردان ابوقتاده فلسطینی ساکن در اردن هم ضمن تائید این اعمال می گوید : ” بارها نصحیت کردیم که این شهر (ادلب) باید از سگان جهنم به شکل عملی و پیشگیرانه پاکسازی شود.اید مقرهایی که تبدیل به محل فعالیت دواعش و مرکز حرکت آنها شده است، از بین برود… این شهر را به شکل صحیح پاکسازی کنید تا غلو از ریشه کنده شود و باید مردم را از حقیقت این سگان مطلع کرد.  دستگاه امنیتی کاری کرده است  که کشورهای بزرگ از آن عاجز هستند بنابراین باید کار پیشگیرانه و پیش دستانه انجام داد. با مشت آهنین آنها را بزنید تا ممانعت از فعالیت آنها محقق شود.”  

بله، در پایان باید گفت دستگاه امنی دارودسته ی جولانی کاری کرده که کشورهای بزرگ مثل آمریکا و روسیه و چین و انگلیس و غیره  و تمام طاغوتهای و مزدوران محلی آنها هم از انجام آن عاجز بوده اند .

جنایاتی که گروههائی چون دارودسته ی جولانی در حق اهل سنت آفریده اند حتی کفار جهانی هم از انجام آن شرم و واهمه داشته اند . چون اگر آنها این جنایات را در حق مسلمین انجام دهند و به این سبک آنها را اعدام کنند دچار  انواع واکنشهای داخلی و بین المللی خواهند شد اما اگر گروههای مافیائی و مزدوری چون دارودسته ی جولانی انجامش دهند چه ؟

در این صورت هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، اگر دوله هزاران شیعه یا سنی را قتل عام کند کسی نیست به دفاع از این مقتولین چیزی بگوید، و اگر هم اکنون هزاران نفر از افراد دوله هم توسط دارودسته ی جولانی قتل عام شوند باز هیچ نهاد و کشوری وجود ندارد که از این اعدام شده ها دفاعی کند، و اینگونه سلفیت خاص نجدیت در لباسها و نقابهای مختلف چرخه ی خطرناک اعدامها و خشونتهای تلافی جویانه ی خاص خود را در میان اهل قبله ادامه خواهد داد . چرخه ای که با ظهور آل سعود و مفتی های درباری تا کنون در شدت و ضعفهای مختلفی به کشتار مسلمین پرداخته است و تا زمانی که این اندیشه ی سلفیت خاص نجدیت به عنوان یک مذهب انعطاف ناپذیر وجود دارد این چرخه ی خونین هم وجود خواهد داشت حالا روزی به نام دوله و روز دیگر به نام گروه جولانی یا ….

اهل سنت ایران باید مواظب باشند این همان سناریوئی است که سلفیت خاص نجدیت از طریق رسانه های ماهواره ای چون کلمه و نور و … و گروههای مسلحی چون دارودسته ی  جولانی و فتاحی و … در راستای اهداف کفار سکولار جهانی و از کانال طاغوتهای منطقه ای و مفتی های مزدور و درباری برای اهل سنت ایران تدارک دیده اند .

این گروههای مزدور باید تاوان این جنایات بزرگی که در طول این چند سال در حق اهل سنت سوریه و خصوصا مهاجرین اهل سنت مرتکب شده‌اند، را بدهند. گروه کوچک فتاحی هم که شریک جرم این مزدوران است بدون شک باید حساب پس بدهد .

 الله و رسولش صلی الله علیه وسلم از جرم این مجرمین بری هستند و ما هم از جرم این مجرمین اعلام برائت می کنیم .


[۱]  أخرجه الهندي في كنز العمال برقم ۱۲۹۵۷، ۱۲۹۷۲، وفي كشف الخفاء برقم ۱۶۶٫

[۲] أخرجه الترمذي في كتاب الحدود، باب ما جاء في درء الحدود، برقم ۱۳۴۴، والبيهقي في السنن الكبرى كتاب الحدود، باب ما جاء في درء الحدود بالشبهات ۸/۲۳۸٫

دیدگاهتان را بنویسید