تلاشهای ایزائی محیسنی، ابوقتاده و… در سرپوش گذاشتن بر شکست فاحش «سلفیت خاص نجدیت» در سوریه

تلاشهای ایزائی محیسنی، ابوقتاده و…  در سرپوش گذاشتن بر شکست فاحش «سلفیت خاص نجدیت» در سوریه  

به قلم : ابوعبدالله موکریانی

دست و پازدنهای شیوخ گروههای مزدور در توجیه آنچه که دهها و بلکه صدها گروه مختلف و متفرق و متضاد در تولید جنایت و خیانت و فروش دین و خون و ناموس نسبت به اهل سنت انجام داده اند، بر همگان واضح و آشکار شده است . از یکطرف ابوقتاده با کارنامه ی سیاهش در الجزائر و سوریه و عراق به سبک خودش به ته مانده های گروه جولانی امید واهی می دهد، و ابومحمد مقدسی هم باز به سبک خودش  ته مانده های انصار و حراس را دلخوش می کند و طارق عبدالحلیم، ابوبصیر طرطوسی، هانی السباعی، عبدالرزاق مهدی و…. و اخیرا محیسنی هم در تلاشی نافرجام سعی در دادن امید کاذب و سرپوش گذاشتن بر شکست و ذلیلی و بی ابهتی موجود در گروههای سوری را دارند .

شما اگر به نقشه ی سالهای قبل و کوچک شدن مناطق تحت کنترل این گروههای مختلف و متفرق نظر بیاندازید متوجه خواهید شد که برای دهها گروه تنها ادلب مانده است، آنهم ادلبی که روسیه و ناتو از کانال حکومت سکولار ترکیه برایش تصمیم گیری می کند .

با آنکه معیار شکست را نمی توان تنها در از دست دادن زمین خلاصه کرد اما اگر در سایر موارد هم کاستی و شکست حاصل شده باشد بدون شک از دست دادن مساحت جغرافیائی نیز بیانگر آشکار سایر شکستها محسوب می گردد .

زمانی که بالغ بر ۸۰۰ گروه و فصیل سوری وجود داشت، غیر از گروه ارتش آزاد که رسما ادعای سکولاریسم و دموکراسی و جایگزین کردن ناتو و آمریکا به جای بشار و روسیه را داشت،  سایر گروهها به خاطر تطبیق قانون شریعت الله بر اساس فقه سلفیت خاص نجدیت قیام کردند . حتی گروهی که به نام اخوان المسلمین هم شکل گرفته بود باز ادعای تطبیق شریعت الله بر اساس فقه سلفیت خاص نجدیت را داشت و تقریبا تمام شیوخ مطرح این گروهها و حتی دوله هم دارای تفکرات سلفیت خاص نجدیت بوده اند . اما نتیجه چه شد ؟

تمام این گروهها با آنکه از یک منهج سلفیت خاص نجدیت پیروی می کردند اما مثل علماهای این منهج هیچ کدام آن دیگری را قبول نداشته و ندارند، و تا به حال هزاران نفر از همدیگر را  به سنگدلانه ترین روش ممکن قتل عام کرده اند . زمانی که کارنامه ی آنها را نگاه می کنیم غیر از دوله سایر گروهها حتی به نوامیس هم فکران خود هم رحم نکرده اند .

به خاطر این تفرق و کشت و کشتار سلفیت خاص نجدیت :

  • ادعاهای وحدت طلبی آنها شعاری تو خالی و دروغ  از آب در آمد و تماما شعار بود و شعار؛ و ثابت کرد فقه و اندیشه ی سلفیت خاص نجدیت حامله ی تفرق و غالی گری است .
  • تطبیق قانون شریعت الله بر اساس همان فقه صورت نگرفت 
  • در عرصه ی نبرد شیعی سنی که علمش کرده بودند کاملا شکست خورده و با فراری دادن اهل سنت به دامان حکومت بشار اسد یا خارج از کشور خود را با سلفیت خاص نجدیتشان چنان تنها و غیر مردمی کرده اند که دلشان به توافقات روسیه و ناتو از کانال حکومت سکولار ترکیه گرم است و موجودیتشان به توافقات این جناحهای کافر جهانی بند است.
  • در عرصه ی نبرد فکری و آگاهی های سیاسی هم چهره ی واقعی سلفیت خاص نجدیت که چیزی غیر از تولید خشونت و تفرق نیست با دادن آنهمه خون و ویرانی و تباه شدن نوامیس اهل سنت بر همگان واضح کردید . تجربه و عبرتی که به نام اهل سنت بهای سنگینی بر دوش اهل سنت گذاشت .
  • در عرصه ی شناخت حیله های اشغالگران و شیوخ ساکن در یکی از دارالکفرها و سایر شیوخ طواغیت و رهائی مسلمین از تبلیغات کاذب و ادعاهای پوچ نیز مسلمین با دو نوع از سلفیت خاص نجدیت آشنا شدند : یکی مخلصین این مذهب که در قالب دوله خودش را نشان داد،  و انجام داده و می دهد آنچه که این مذهب از وی می خواهد؛ و دیگری ریاکاران و دروغگویان مزدوری که در قال صدها گروه چون دارودسته ی  جولانی و شیوخ همسو با طاغوتها که خودشان را به اهل سنت نشان دادند. تشخیص این دو چهره با دادن آنهمه هزینه برای نسل حاضر در نوع خود کم نظیر است به امید آنکه اهل سنت بار دیگر فریب این نوع از سلفیت مسخ شده ی آل سعود را در دیپلماسی داخلی و خارجی خود نخورد .
  • در عرصه ی رهبران و نخبگان و کوادر مخلص هم باید گفت گروههای متفرق و مختلف سلفیت خاص نجدیت در سوریه این سرزمین را تبدیل به کشتارگاهی برای صدها رهبر برجسته چون ابوخالد سوری کردند به نحوی که هم اکنون شغالان و روباهانی چون جولانی و فتاحی و… بر لاشه های شیران ادعای رهبری نظامی و فکری مردم را دارند . کاری که صدها طاغوت هم نمی توانستند تا این اندازه  پیشرفت حاص کنند .
  • در عرصه ی نظامی هم روز به روز این گروهها در حال شکست و پس روی بوده اند و هم اکنون موجودیت آنها در تنها شهر باقی مانده یعنی ادلب هم وابسته به حمایتهای نظامی روسیه و ناتو از کانال حکومت سکولار ترکیه و سیاستها و معاملات آنها شده است . حالا چه زمان مثل حلب و غوطه و … نوبت معامله به ادلب هم می رسد باید منتظر ماند.

اینها بخشی از ثمرات صدهها گروه متفرق از سلفیت خاص نجدیت در خاک سوریه است که امثال محیسنی و ابوقتاده و دیگران سعی در لاپوشانی این حقایق و دادن امید خیالی به پس مانده های این گروهها دارند .  

اگر این تجربیات دردناک و فاجعه بار این همه گروه سلفی خاص نجدیت در سوریه را تنها با حکومت امارت اسلامی طالبان در افغانستان که بر اساس فقه حنفی اداره می شود مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که سلفیت خاص نجدیت یعنی تفرق، تخریب،شکست  و نابودی اهل سنت و مشغول کردن مسلمین به مسلمین و در نهایت کمک به تقویت جبهه ی کفار سکولار جهانی و مرتدین محلی .

اینجاست که باید به صراحت گفت «سلفیت خاص نجدیت» با صدها گروهش شکست خوردند . آنهم شکستی فاحش و وحشتناک که مخلصین اهل سنت قبل از همه خوراک این کارخانه ی ورشکسته و زنگ زده بودند .

اهل سنت حق ندارد از چنین تجربیاتی به سادگی بگذرد، و باید درسهای لازم را بگیرد، و فریب کانالهای سلفیت خاص نجدیت چون کلمه و نور و … و گروههای مسلح این فقه مخرب را تحت عناوین فریبنده ی مبارزه با شرک و تبلیغ توحید و… را نخورد؛ چون واقعیت نشان داده است که کارنامه ی عملی این فقه  از زمان پیدایش آن توسط آل سعود تاکنون زمینه ساز حاکمیت مشرکین(سکولاریستها) و آفتی برای اهل توحید بوده است .

دیدگاهتان را بنویسید