آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ (۶) : ترقه بازی مجاهدان فی سبیل دموکراسی و لیبرالیسم در زاهدان خدمت یا خیانت به اهل سنت ؟

آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ (۶) :  ترقه بازی مجاهدان فی سبیل دموکراسی و لیبرالیسم در زاهدان خدمت یا خیانت به اهل سنت ؟

کاتب: بِراهُندگ بلوچ

  حادثه ی ترقه بازیِ  یکی از پس مانده های دارودسته ی عبدالمالک ریگی تحت عنوان جیش العدل  در اطراف کلانتری ۱۲ واقع در بلوار بعثت شهر زاهدان  واکنشهای مختلفی را در  میان اهل سنت در بر داشت .

 در این حادثه از سه بمب استفاده شده بود . با انفجار بمب اول شیشه های ساختمان های اطراف از شدت انفجار تخریب شده بود.نیروهای انتظامی ابتدا جهت جلوگیری از تجمع مردم عادلی بلوچستان خیابان منتهی به حادثه را مسدود می کنند و موفق به كشف بمب دوم مى شوند که در حين خنثى سازى منفجر و چند نفر مجروح می شوند. با حضور نیروهای چک و خنثی، بمب سوم نيز كه در يك خودرو جاسازى شده بود در محل خنثی شد.

  سازمان جیش العدل طی دو بیانیه ی مقدماتی و تکمیلی مسئولیت انفجار بوسیله ی سه حلب روغن دست ساز را بر عهده گرفت. ۳ نکته ی قابل توجه بیانیه ی این گروه این است که :  به حکومت ایران هشدار داده است که از دمیدن بر اختلافات مذهبی و توهین به مقدسات اهلسنت بپرهیزد و از سرکوب ملت تحت ستم بلوچ و جامعه اهلسنت و همچنین هموطنان عزیز کشورمان باز آیند ….[۱]

صرف نظر از درست یا نادرست بودن این سخنان لازم است به این گروه و چند نفر مریدش گفته شود: شماهائی که به گفته ی عبدالمالک ریگی برای تثبیت دموکراسی در ایران می جنگید و می خواهید از یکپارچگی  این حکومت دموکرات و فدرال ایرانی دفاع کنید، چه ربطی به ملت مسلمان بلوچ، قانون شریعت الله و اهل سنت و حتی ایرانیان شیعه دارید ؟

شما مثل کردهای سکولار بلوچها را از سنی بودن و شیعه ها جدا می کنید . به همین دلیل کلمه ی بلوچ و بعد اهل سنت و بعد سایر هموطنان که شیعه هستند را آورده اید . اگر از کردهای سکولار عراق می پرسیدی شما شیعه هستید یا سنی ؟ می گفتند ما کورد هستیم . حالا این کوردی که نه شیعه است نه سنی پس چه است ؟ معلوم است ، سکولار است و دین سکولاریسم و دموکراسی دارد . این همان بازی تکراری و سناریوی کوردهای سکولار است که گروههای مسلح بلوچ هم تحت عناوین تثبیت دموکراسی و لیبرالیسم و… در حال تکرارش هستند .

مگر در حکومتهای سکولار و دموکراتیک قانون شریعت الله و فقه اهل سنت – نعوذ بالله – ارزش یک سکه ی سیاه هم دارد؟  مگر ظالمی بالاتر از کفار سکولار جهانی و مرتدین سکولار محلی با دموکراسی متعفنشان برای قانون شریعت الله و اهل سنت وجود داشته است ؟

اینها خوب می دانند که سکولاریسم و دموکراسی یک دین است و آشکارا در برابر دین اسلام و قانون شریعت الله اعلام موجودیت کرده و مسلحانه با هر کسی که ادعای قانون شریعت الله را داشته باشد می جنگد. در دین دموکراسی و سکولاریسم فرقی بین فقه شیعه و سنی وجود ندارد بلکه قوانین کل شریعت اسلام و تمام مذاهبش و حتی شریعتهای نسخ شده همچون نصرانیت و یهودیت هم هیچ جایگاهی نزدش ندارند .

پس این گروه و امثال این گروه که با شعارهای شبه اسلامی فی سبیل دموکراسی و لیبرالیسم می جنگند چه ربطی به اهل سنت و مجاهدین شریعت گرا دارند ؟ هیچ ربطی ندارند . بلکه سعی دارند از احساسات دینی و اختلافات مذهبی مردم در راستای اهداف دین سکولاریسم و تثبیت دموکراسی آن استفاده کنند . و این خیانت آشکار به قانون شریعت الله به صورت عام و اهل سنت بلوچستان به صورت خاص می باشد .

به همین دلیل است که می بینیم هیچ عالمی از علمای موجود در بلوچستان اعمال آنها را تائید نمی کند، و علاوه بر آن تا به حال هیچ مجاهد شریعت گرائی چون القاعده و طالبان و غیره هم آنها را تائید نکرده است . چون اینها هم القاعده و هم تمام جماعتهای شریعت گرا را به سبک سکولاریستهای جهانی در ردیف تروریستها قرار می دهند که در شماره های قبلی به آن اشاره کرده ام  و دلایل لازم را ارائه داده ام .

امیدوارم بلوچها بار دیگر به خود آیند و همچون عقلای خود برخورد کنند و اجازه ندهند دیگران از احساسات مذهبی آنها در راه دین کفری دموکراسی و سکولاریسم و لیبرالیسم دموکراسی خواهان سوء استفاده کنند .


[۱] بیانیه ی ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ مصادف با ۳۰ ژانویه ۲۰۱۹

دیدگاهتان را بنویسید