بیانیه ی گردانهای جبهه النصره در حمایت از حکمیت و تحکیم شریعت بین دارودسته ی جولانی و القاعده ی سوریه

بیانیه ی گردانهای جبهه النصره در حمایت  از حکمیت و تحکیم شریعت بین دارودسته ی جولانی و  القاعده ی سوریه

به قلم : ابوعبدالله موکریانی

زمانی که جولانی بیعت خود با القاعده را شکست یکی از مهمترین کارهایش انحلال جبهه النصره و تغییر اسم به جبهه فتح شام و بعد هیئت تحریر شام و هم اکنون زیر مجموعه حکومت نجات ملی بوده است .

اعضای جبهه النصره ی منحل شده به ۳ دسته تقسیم شدند، دسته ای به دوله پیوستند، دسته ای دیگر با گروه جولانی همکاری کردند و دسته ای هم بر همان منهج و اصول جبهه النصره ماندند که هم اکنون نیز کتیبه های آنها تحت همین اسم فعالیت دارند .

كتيبة عبد الله عزّام تابع لواء ترکها و همچنین کتیبه ی قطاع الملاحم و مجموعه ای از مجاهدین جبهه النصره در قاطع درعا و…. از جمله کتیبه و گردانهای تابع جبهه النصره هستند که حمایت خود را از حکمیت علمای مورد پذیرش القاعده ی سوریه و دارودسته ی جولانی جهت برطرف نمودن جنگهای داخلی میان آنها و اختلافات طبق آیه ی {وَمَا اخْتَلَفْتُمْ فِيهِ مِن شَيْءٍ فَحُكْمُهُ إِلَى اللَّهِ} اعلام نمودند .

اعلام حمایت این گروهها از جبهه النصره برای مخاطبین فارس زبان که از وقایع سوریه بی خبر و بخصوص از مکر و فریب تبیلغات دارودسته ی جولانی بی خبر هستند بیانگر دو واقعیت مهم است :

  1. جبهه النصره هیچ ربطی به دارودسته ی  جولانی ندارد و کلیپهائی که توسط گروه جولانی از جبهه النصره نشر می شود نوعی دغل بازی و فریب افکار عمومی است
  2. جنگ بین دارودسته ی  جولانی با القاعده ی سوریه واقعیتی است انکار ناپذیر که رسانه های وابسته به جولانی سعی در لاپوشانی آن به مخاطبین فارس زبان دارند . چون از یکطرف در رسانه های خود از القاعده  و طالبان حمایت می کنند و از سوی دیگر در حال قتال با القاعده مبایع طالبان هستند و این یعنی خیانت آشکار و بازی با شعور مخاطبین .

بارها گفته شده است که گروه مافیائی جولانی که فی سبیل ناتو از کانال حکومت سکولار ترکیه در حال قتال است هیچ ربطی به جبهه النصره و القاعده و طالبان ندارد . بلکه یکی از دشمنان بالقوه ی  آنها به شمار می رود و چنانچه فرصتی پیش بیاید این دشمنی خود را در عمل هم نشان می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید