جمع بندی وضع موجود گروههای مسلح سوری و انقلاب سوریه از نگاه دکتر ایمن الظواهری رهبر القاعده

 جمع بندی وضع موجود گروههای مسلح سوری  و انقلاب سوریه از نگاه دکتر ایمن الظواهری رهبر القاعده

ارائه دهنده : ابوعبدالله جاف جوانرو

دکتر ایمن الظواهری رهبر فعلی القاعده در مورد انقلاب سوریه و مناطق به اصطلاح آزاد بر این باور است که این انقلاب ، که تنها در بخشهائی از شمال سوریه منحصر شده ، تبدیل شده است به بازیچه ای در دستان حکومت سکولار و طاغوتی ترکیه که هر چه بخواهد در مناطق تحت کنترل گروهها انجام می دهد چه این گروهها بخواهند چه نخواهند .

شیخ ایمن الظواهری می گوید :  أصبحت الثورة السورية منحصرة بالشمال السوري تحت سلطان العلماني التركي شاء من شاء وابى من أبى هذه الحقيقة وبرضى من رضى وسخط من سخط .

شیخ  ایمن الظواهری در این اصدار جدیدش  یکی از بزرگترین اسباب فشل و ذلیلی این گروهها را نبود و غیاب عقیده ی ولاء و براء و بنیانهای عقیدتی برای جهاد می داند . و به دنبال آن دنیا دوستی و رسیدن به غنیمت از قبل از دیگران و  غرق شدن در امور دنیوی  و دوری از جهاد مستضعفین را یکی دیگر از عوامل بر می شمارد و بر این باور است که جنگ در سوریه مردمی نیست همچنانکه در افغانستان و هر جائی که پیروزی وجود داشته،  جنگ همیشه مردمی بوده است ،علاوه بر آن این عوامل باعث شده اند که لوله های تفنگها به سمت جنگهای داخلی کشیده شود .

در این صورت با بیان دلایلی به صراحت به فشل و شکست این گروههای متفرق اقرار می کند و آن را تحقق یکی از سنتهای الله تعالی می داند که می فرماید : ‏ وَأَطِيعُواْ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَلاَ تَنَازَعُواْ فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ وَاصْبِرُواْ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ ‏( سوره أنفال آيه ۴۶)

‏و از خدا و پيغمبرش اطاعت نمائيد و ( در ميان خود اختلاف و ) كشمكش مكنيد ، ( كه اگر كشمكش كنيد ) درمانده و ناتوان مي‌شويد و شكوه و هيبت شما از ميان مي‌رود ( و ترس و هراسي از شما نمي‌شود ) . شكيبائي كنيد كه خدا با شكيبايان است .‏

در این صورت از نگاه دکتر ایمن الظواهری گروههای مسلح فعلی سوریه از الله تعالی و رسولش تبعیت نمی کنند و جنگ آنها برای دنیا و غیر مردمی است که نتیجه ی آن فشل و درماندگی و ناتوانی شده است .

آیا متعصبین دست از تعصب جاهلی و حزب پرستی خود بر میدارند ؟ آیا اینها دست از ظلم بیشتر به اهل سنت سوریه و نا امید نمودن بیشتر مسلمین از شریعت گرایان و تخریب بیشتر چهره ی  جهاد و مجاهدین برمیدارند ؟

👈فراموش نکنند که تعصب و حزب گرائی و تفرق باعث تخریب جبهه النصره و تمام جهاد سوریه و کشاندن آن به وضع فعلی شد نه فقط فعالیتهای جاسوسهای خارجی و حتی ارتشهای کفار سکولار جهانی و طاغوتهای محلی ترکیه ای و آل سعودی و قطری و…  

 👈 و هرگز از یاد نبرند که همین تعصب و حزب پرستی و تکبر بود که ابوجهل را به جنگ با رسول الله صلی الله علیه وسلم کشاند در حالی که در درون ایمان داشت که رسول الله صلی الله علیه وسلم پیامبری است مرسل که از جانب الله تعالی آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید