آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ(۷) : انزوای گروههای مسلح بلوچی که قرار است قربانی تثبیت دموکراسی در ایران شوند

آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ(۷) : انزوای گروههای مسلح بلوچی که قرار است قربانی تثبیت دموکراسی در ایران شوند

کاتب: بِراهُندگ بلوچ

زمانی که عبدالمالک ریگی رسما اعلام کرد که برای تثبیت دموکراسی[۱] در ایران و تشکیل جامعه ای فدرال با حکومت شیعه مذهب ایران می جنگد به مجاهدین شریعت گرای اهل سنت و علمای اهل سنت پیام واضحی را رساند و آن اینکه : خواهان تحکیم شریعت الله بر اساس فقه حنفی یا سایر مذاهب اسلامی نیست هر چند که به خاطر جو مذهبی حاکم بر بلوچها از ادبیات شبه اسلامی برای رسیدن به این هدفش استفاده می کند .  

اهل سنت نزدیک به یک قرن است که با چنین اشخاصی آشنائی دارند که برای رسیدن به جامعه ای سکولار و دموکراسی سکولاریستی از شعارهای شبه اسلامی برای بسیج جوانان استفاده می کنند . آتاتورک سکولار – لیبرال در ترکیه ابتدا لباس علمای دینی بر تن می کرد و تسبیح در دست داشت و خانمش هرگز حجاب خود را برنداشت ، اردوغان هم در همان مسیر در حرکت است . قذافی سکولار-  سوسیالیست تفسیر قرآن می کرد و صدام حسین هم حج می رفت و خائن اعظم پاکستان هم در همان مسیر حرکت کرد که هم اکنون الگوی بلوچهای سکولار و دموکراسی خواه شده است .

هدف این گروههای مسلح بلوچ  واضح و آشکار است، به همین دلیل از سوی جماعتهای جهادی بین المللی چون سازمان القاعده و حتی امارتهای اسلامی چون طالبان و حتی سلفیونی مثل دوله هم هرگز مورد تائید قرار نگرفته اند ، با آنکه دشمنی دوله با حکومت شیعه مذهب ایران واضح و روشن است اما هرگز از گروههای مسلح بلوچ حمایت نکرده اند .  هر کسی که الفبای شریعت را فهمیده باشد می فهمد که اینها در راه طاغوت و کفر می جنگند نه در راه الله و تحکیم قانون شریعت الله .

البته گروههای بلوچ هم تمام جماعتهای شریعت گرا مثل القاعده و غیره را گروههای تروریستی می نامند [۲]. چرا؟ چون کفار سکولار جهانی مثل آمریکا و انگلیس و ناتو و غیره به همراه تمام طاغوتهای حاکم بر مسلمین آنها تروریست می نامند .

در کنار گروههای جهادی شریعت گرا و امارتهای اسلامی، علمای برجسته ی اهل سنت بلوچ هم کارهای این گروههای مسلح را تائید نکرده و نمی کنند . چون می دانند که جنگیدن در راه دموکراسی و سکولاریسم یعنی جنگیدن آشکار با قانون شریعت الله و ناموس و دین و هویت اسلامی  اهل سنت.

در این صورت نه جماعتهای اسلامی شریعت گرا از این گروهها حمایت می کنند و نه علمای اهل سنت و تنها حامیان رسانه ای و تبلیغی و.. آنها شبکه های بی بی سی و صدای آمریکا و العربیه ی آل سعود و سایر رسانه های ماهواره ای هستند که به نحوی باز به آمریکا و ناتو از کانال آل سعود و ترکیه و پاکستان گره خورده اند .

این کفار سکولار جهانی و طاغوتهای منطقه ای هم  که این بلوچهای مسلح به آنها دل بسته اند مثل مهره های شطرنج با آنها برخورد می کنند، همچنانکه با عبدالمالک ریگی کردند و با صدها گروه مسلح در سوریه و عراق و سومالی و افغانستان و غیره کرده  و می کنند و هر وقت لازم شود آنها را مورد معامله قرار می دهند .

این واقعیت گروههای مسلحی چون جیش العدل و فرقان و غیره است و اگر کسانی چون عبدالمالک بلوچ بعد از حوادث اخیر می گوید : وابسته بودن به غرب انگی که به جیش العدل نمی چسبد ” باید در پاسخ گفت که : کل منهج و برنامه و اهداف شما در مسیر غرب و دشمنان قانون شریعت الله قرار دارد و مستقیما جهت برآورده کردن اهداف غرب در حرکت هستید حالا با اجرت و مزد این کار را می کنید یا مجانی بحث جداگانه ای است، اما واضح و روشن این است که در مسیر تحکیم قانون شریعت الله و خدمت به دین اسلام نیستید، بلکه در خدمت تحکیم قوانین کفری دین سکولاریسم و دموکراسی هستید، و نمی توانید با جملات احساسی این خیانت به قانون شریعت الله و اهل سنت و خدمت مجانی یا با مزد برای غربیهای کافر و سکولار و طاغوتهای دست نشانده ی غرب را پنهان کنید .

و اینکه در رسانه های خود به خاطر عدم حمایت مجاهدین شریعت گرا از عملیاتهایشان و  محکومیت آن توسط علمای اهل سنت بلوچستان و حتی محکومت آن توسط غربیهای سکولار تحت فشار قرار گرفته و می گویند : “حمله ی سازمان جیش العدل با محکومیت محکوم نخواهد شد” ، لازم است گفته شود : جنگهای شما هم از نگاه قانون شریعت الله محکوم است و هم از نگاه علمای اهل سنت و هم از نگاه هر کسی که به منافع و حقوق حقه ی اهل سنت بلوچ اهمیت دهد .

اهل سنت بلوچستان اهداف و علت انزاوی این گروههای مسلح را دریافته است، و هرگز حاضر نیست دین، جان، ناموس و وطن و مال خود را قربانی اهداف غربی هائی کند که هر وقت لازم دیدند و کارشان تمام شد مثل کالاهای بی ارزش آنها را مورد معامله قرار دهند .

هیج جوان آگاه بلوچی حاضر نیست اهل سنت را قربانی دین دموکراسی و دموکراسی خواهان کند .


[۱] چنانکه در بخش نخست با استناد به سخنان عبدالمالک ریگی رهبر جند الله ذکر شد هدف این گروههای مسلح در بلوچستان تطبیق قانون شریعت الله بر اساس یکی از مذاهب اهل سنت نبوده و نیست ، بلکه به قول عبدالمالک ریگی هدف تشکیل حکومتی است که « مبناش دموکراسی  باشه»  و خواهان این هستند که  یک «حکومت دموکراتیک روی کار بیاد» تا به این شیوه به قول خودش «دموکراسی نهادینه بشه»

[۲] به عنوان نمونه ، محمد سعید ترکمان زهی (ملا معاذ) از قدیمی‌ترین چهره‌های همراه و همگام و مورد اعتماد  عبدالمالک ریگی (رهبر گروه جندالله) و سخنگوی آن زمان جیش العدل،  ضمن تائید افراط گرا و تروریست بودن القاعده و سایر جماعتهای بنیادگرا در مصاحبه با صالحی و تلویزیون سکولاریستها می گوید :

” اینکه ما را نسبت می دهند به القاعده و داعش وسایر گروههای تروریستی…. اینها را ما نباید باور کنیم . همه ی ما برادریم، ایرانی هستیم، وطن دوست هستیم ، و از یک ملت و از یک بدنه هستیم، همه ی ما برادر هستیم و از یک ملت و از یک جامعه هستیم …  ”

دیدگاهتان را بنویسید