آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ (۸/۲): جیش العدل را آنگونه که خود را در رسانه ی رسمی معرفی کرده است بشناس

آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ (۸/۲):  جیش العدل را آنگونه که خود را در رسانه ی رسمی معرفی کرده است بشناس  

کاتب: بِراهُندگ بلوچ

  •  سخنگوی جیش العدل در مصاحبه با برنامه ی دریچه که توسط مهتاب وحیدی ارائه شده است با افتخار بیان می کند که این گروه از قوانین سکولاریستی حقوق بشری و سازمان ملل اطاعت می کنند . لا حول و لا قوه الا بالله .

در این صورت برای بار چندم تاکید می کنند که قانون شریعت الله برای آنها ارزشی ندارد و آنچه برایشان مهم است قوانین سکولاریستی است . مشخص است که اینها کپی گروههائی چون ارتش آزاد در سوریه و دوستم در افغانستان و… هستند که با شعارهای شبه اسلامی برای قوانین کفری دموکراسی و سکولاریسم در حال جنگ هستند .

اگر می بیند که گروه دموکراسی خواه جیش العدل اخبار سازمان ملل طاغوتی و سازمان های طاغوتی کفری را نشر می کند و می گوید فعالین دموکراسی و حقوق بشر ایران از دولت مذهبی ایران به سازمان ملل (راس طاغوت) شکایت می کند! تعجب نکنید ؛ چون مسیر اینها برای اهل عقل و شعور مشخص است .

عقیده و منهج مسلمین مشخص است که تنها برای تطبیق قانون شریعت الله و حکومت اسلامی می جنگند اما این گروه درواقع برای دین سکولاریسم و دموکراسی در حال جنگ هستند و الله تعالی می فرماید :

 وَمَن يَبْتَغِ غَيْرَ الْإِسْلَامِ دِينًا فَلَن يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي الْآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ  ( آل عمران ۸۵) و هر کس که دینی غیر از اسلام بر گزیند، هرگز از او پذیرفته نخواهد شد، و او در آخرت از زیانکاران است.

وَمَن يُشَاقِقِ الرَّسُولَ مِن بَعْدِ مَا تَبَيَّنَ لَهُ الْهُدَىٰ وَيَتَّبِعْ غَيْرَ سَبِيلِ الْمُؤْمِنِينَ نُوَلِّهِ مَا تَوَلَّىٰ وَنُصْلِهِ جَهَنَّمَ ۖ وَسَاءَتْ مَصِيرًا (النساء ۱۱۵)  و کسی که پس از آنکه هدایت (و راه حق) برایش روشن شد؛ با پیامبر مخالفت کند، و از راهی جز راه مؤمنان پیروی کند، ما او را به آنچه پیروی کرده؛ واگذاریم، و او را به جهنم در افکنیم، و بد جایگاهی است.

صرف نظر از طرفداران دارودسته ی جولانی و گروه جیش العدل که مسیرشان مشخص است باید گفت که طرفداران القاعده یا طالبان اگر از این مجرمین حمایت کنند دلیل بر جهلشان به منهج القاعده و طالبان و در کل جهل به اسلام است

  • جیش العدل در کانال رسمی خود (عدالت نیوز ) القاعده ی زمان شیخ اسامه را نیز مثل طالبان گروهی تروریست و وابسته به ایران می داند که ایران به این تروریستها پناه داده چون همسو با این تروریستها است . در این صورت حکم طالبان و القاعده نزد جیش العدل با حکم ایران یکی است .

در کنار این، هر جا عدالت نیوز خبری از ترامپ را منتشر کرده  از این دشمن مسلمین به نام پرزیدنت ترامپ اسم برده است و هرگز نمی بینیم که اسمی از تروریست بودن یا جنایتکار بودن یا حتی کافر بودن این دشمنی اصلی و حتی سایر مرتدین سکولار آورده باشند .

 آیا ممکن است انسان عاقلی هم خود طرفدار القاعده و طالبان بداند و هم طرفدار گروه دموکراسی خواه العدل و…

دیدگاهتان را بنویسید