آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ (۸/۶): جیش العدل را آنگونه که خود را در رسانه ی رسمی معرفی کرده است بشناس

آسیب شناسی گروههای مسلح بلوچ (۸/۶):  جیش العدل را آنگونه که خود را در رسانه ی رسمی معرفی کرده است بشناس  

کاتب: بِراهُندگ بلوچ

  •  جیش العدل ضمن آنکه القاعده و طالبان را از انشعابات جماعت اسلامی مصر می داند بیان می کند که اینها به اضافه ی اخوان المسلمین و حماس  همکار ایران هستندو بیان می کنند با آنکه القاعده در  سراسر دنیا به عنوان گروهی تروریستی شناخته شده اند اما ایران به رهبران آن پناه داده است  و…    

در این صورت باز ضمن آنکه بیان می کنند که طالبان و القاعده و… دوست و همکار ایران هستند حکم آنها را نیز قطعا یکی می دانند . پس از اینکه این گروه خود را از القاعده و طالبان و… جدا دانسته و حتی آنها را تروریست و غیره می داند تعجب نکنید . اگر می بینید فعلا به قول خودشان تنها با این جماعتها نمی جنگد و تنها با همکار این جماعتها یعنی ایران می جنگد چون فعلا مثل ارتش آزاد و غیره دستوری در این زمینه دریافت نکرده است و گرنه حکم همه ی همکارها برایش یکی است .

در پایان رویم را به سوی طرفدارن و مناصرین نا آگاه و حتی فریب خورده ی جیش العدل می کنم و می گویم :

  • شماها با چشم سر می بینید که این گروه برای تطبیق دین سکولاریسم و دموکراسی می جنگد نه تطبیق قاون شریعت الله که در اسلام دموکراسی دین کفری است!، و شماها چون خیال می کنید که این جماعت منهجش صحیح و حق است با او همکاری کرده اید به همین دلیل بر علیه سایر جماعتها یا سخن گفته اید یا دشمنی کرده اید؛ اما دیدید که این گروه در چه مسیری حرکت می کند و هدفش چیست؟
  • شماها با چشم سر می بینید که این گروه حاضر است با معیارهای دموکراسی خواهانه حتی شیعه های سکولار و نصرانی های دموکراسی خواه را نیز در میان گروه خودش قبول کند و آموزش نظامی بدهد تا در کنار همدیگر بر علیه حکومت شیعه مذهب ایران جنگ کنند . چون معیار مشترکی به نام دموکراسی دارند .
  • شماها با چشم سر دیدید که این گروه ملی گرا و ناسیونالیست قصد دارد در چارچوب ایرانی سکولار و دموکرات به بازی های سیاسی بپردازد .
  • شماها با چشم سر می بینید که گروه العدل سازمان بین المللی القاعده و امارت اسلامی طالبان و حماس و اخوان المسلمین و جماعت اسلامی مصر و غیره را همکار ایران و تروریست معرفی می کند، و در برابر ، تمام سکولاریستهای کفار جهانی و مرتدین محلی مثل حزب دمکرات کوردستان ایران و حرکت الاحوازیه ی سکولار و غیره را آزادیخواه و مبارز و غیره می خواند . پس اگر می بیند که فعلا تنها با ایران می جنگد این مساله نباید شماها را خوشحال کند چون نوبت به شماها نرسیده است و حکم شماها نیز نزد او مثل حکم حکومت مذهبی ایران است .

حالا که با چشم سر این واقعیتها را می بینی باید برایت واضح شده باشد که این گروه دموکراسی خواه هر چند شعارهای اسلامی سر می دهد و از ادبیات اسلامی هم استفاده می کند اما هیچ ربطی به اسلام و قانون شریعت الله ندارد، و دارد در مسیر طاغوت و سهیم شدن در قدرت از کانال دموکراسی برای تاراج مسلمین می جنگد نه در مسیر الله تعالی و تطبیق قانون شریعت الله . و بدانید که جنگجوها دو گروه هستند که سومی ندارد . همچنانکه الله تعالی می فرماید :  

الَّذينَ آمَنُوا يُقاتِلُونَ في‏ سَبيلِ اللَّهِ وَ الَّذينَ کَفَرُوا يُقاتِلُونَ في‏ سَبيلِ الطَّاغُوتِ فَقاتِلُوا أَوْلِياءَ الشَّيْطانِ إِنَّ کَيْدَ الشَّيْطانِ کانَ ضَعيفاً  (نساء/۷۶) کسانى که ایمان آورده اند، در راه خدا پیکار مى کنند و کسانى که کافر شده اند، در راه طاغوت مى جنگند، پس با دوستان شیطان پیکار کنید که قطعاً نیرنگ شیطان سست است.

در این صورت نگاه کن با دست و زبان و قلبت در کدام طرف هستی و آخرتت را به این سادگی و بی ارزشی نفروش؛ چون رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید : الْمَرْءُ مَعَ مَنْ أَحَبَّ [۱] انسان همراه کسی است که او را دوست دارد.


[۱]  رواه بخاری  و مسلم

دیدگاهتان را بنویسید