آخرین جزئیات عملیات استشهادی فدائیان امارت اسلامی افغانستان در شوراب ولایت هلمند


آخرین جزئیات عملیات استشهادی فدائیان امارت اسلامی افغانستان در شوراب ولایت هلمند

در عملیات فدایی ۴۶ ساعته، ۳۹۷ تن عساکر خارجی و داخلی کشته شدند و وسائط زیادی دشمن از بین رفت.

آغاز حمله :
ساعت ۱۲ شب جمعهء گذشته، ۹ تن مجاهدین استشهادی در جریان عملیات مبارک الخندق بر میدان هوایی شوراب (کمپ باستن) که ادارهء کابل بحیث قول اردوی ۲۱۵ می شناسد، چاپه زدند و عملیات بزرگی انجام دادند.

جریان حمله :

درین عملیات ۹ تن مجاهدین فدایی هر یک مولوی متوکل بالله از هلمند، حافظ حامد، منتقم، نوید و عبدالرحمان از قندهار، بدرالدین و عمر منصور از غزنی و بدری و هلال از زابل سهم گرفتند. ایشان به سلاح های سبک و سنگین، وسایل لیزری، مهمات، لوازم نظامی و مواد پرتاب شدنی و انفجاری مجهز بودند.

مجاهدین نخست با تاکتیک بسیار خوب توانستند که از ۳ جهت داخل میدان شوراب شوند، در قدم اول خود را به جاهای بود و باش عساکر خارجی، قومندانی کارنیزیون عساکر داخلی و مواضع عساکر کماندو رسانیدند و بطور ناگهانی به فیرها، انفجار های سنگین و حملات پرداختند که تا ساعت ۱۰ شب گذشته ۴۶ ساعت کامل جریان داشت.

مجاهدین در جریان عملیات عساکر دشمن را می کشتند، وسائل، وسائط و تاسیسات شان را از بین می بردند، از طرف شب بر بقایای کماندوهای دشمن عملیات لیزری انجام می دادند و از طرف روز تحرکات دشمن را کنترول می کردند، ذخائر، دیپوها، میدان های هوایی و ورکشاپ ها را آتش می زدند.

تلفات حمله :

در طی این عملیات کامیاب، ۱۳۷ تن عسکر اشغالگر امریکایی که ۱۵ تن شان پیلوت و ۱۸ تن شان انجینران طیارات بودند کشته شدند و ۱۹ تن شان زخمی شده اند. همچنان ۲۶۰ تن عساکر داخلی به شمول قومندان کارنیزیون «سراج» و قومندان عساکر کماندو «منصور» کشته شدند که ۱۴۲ تن آنان کماندوها و ۱۱۸ تن شان عساکر عادی بودند و ۷۳ تن آن ها زخمی شده اند.

همچنان در دو میدان هوایی (مربوط خارجی ها و داخلی ها) ۲ هلیکوپتر داخلی ها و طیارات و هلیکوپتر های زیادی خارجی ها، ۳۳ تانک هاموی، ۱۹ تانک ضربتی، ۲۷ موتر عادی رینجر، ۲۱ عراده موتر انترنیشنل، ۷ عراده امبولانس نظامی، ۱۱ عراده تانکرهای پر از تیل، ۱ دیپوی لوجستیک، ۱ دیپوی پر از مهمات، ۲ ذخیرهء تیل، ورکشاپ بزرگ طیارات، ورکشاپ تانک ها و موترهای رینجر، شماری زیادی کانتینرها، خیمه های ایستاده پر از مواد غذایی و نظامی. یک رادار طیارات و دیگر تاسیسات نظامی دشمن را از روی پلان سپرده شده از بین بردند. تاسیسات نظامی را تقریبا ۴۰٪ ویران کردند و وسایل زیادی دیگری را در برابر دشمن استعمال کردند.

هدف حمله :

این عملیات بزرگ پس ازان تنظیم و انجام شد که امریکایی های اشغالگر و غلامان داخلی شان امسال در سراسر افغانستان چاپه های زیادی بر مردم ملکی زدند، شب هنگام مردم های خوابیده را که بیشتر شان زنان و کودکان بودند شهید و زخمی کردند. خانه های مردم را توسط بمب ها انفجار دادند. مساجد، مدارس، مکاتب، کلینک های صحی، بازارها و مناطق مسکونی را بمباران و ویران کردند و مردم مظلوم افغانستان را بر علاوه از تلفات جانی با تلفات سنگین مالی نیز مواجه ساختند.

از سوی مقام رهبری امارت اسلامی به مجاهدین هدایت داده شد که مخفی گاه های مشترک اشغالگران خارجی و دشمن داخلی، پایگاه های نظامی، دفاتر استخباراتی و مراکزی را که پلان های شوم دشمن دران جا طراحی می شود آماج حملات کوبنده قرار بدهند، تا مجرمین به جزای اعمال شوم شان رسانیده شوند، جنایت کاران با محاسبهء سنگین دچار شوند و باقی مانده گان شان درک بکنند که این ملت با افتخار هیچگاه آمادهء این نیست که کسی آن ها را از مبارزهء شان پشیمان بسازد. حق آزادی شان را غصب و از ارزش های اسلامی منصرف بکند.

پیام حمله :

این عملیات برومند به امریکایی های اشغالگر، شریکان شان و به غلامان کاسه لیس داخلی واضح می سازد که گفتار و کردار ما فرق ندارد، ما تعهدی را که به نمایندگی از ملت غیور و با افتخار افغان کرده ایم حتما وفا می کنیم. ما جنایت کاران را محاسبه می کنیم و انتقام ملت و مقدسات خود را می گیریم.

اگر آن ها پس ازین هم از عقل و منطق کار نگیرند، ظلم و وحشت خود را در برابر مردم مظلوم افغانستان ادامه بدهند، پس وعده می دهیم که در انتظار روز های بدتری ازین باشند، ما با چنین شکل افتخار آفرین و معجزه آسا از حقوق و حدود دین و ملت خود دفاع می کنیم، با زور خود دست دشمن را می بندیم و کشور خود را از اشغال و شر نجات می دهیم. ان شاء الله تعالی.

قاری محمد یوسف احمدی سخنگوی امارت اسلامی

۲۶/۶/۱۴۴۰هـ ق

۱۲/۱۲/۱۳۹۷هـ ش ــ ۲۰۱۹/۳/۳م

دیدگاهتان را بنویسید