دوله ادامه دهنده ی تفکرات زرقاویست یا منهج شیخ اسامه بن لادن تقبله الله؟

دوله ادامه دهنده ی تفکرات زرقاویست یا منهج شیخ اسامه بن لادن تقبله الله؟

به قلم: ابوصلاح الدین الکوردی

ابومصعب زرقاوی زمانی که در افغانستان بود هرگز به القاعده بیعت نداد بلکه با گروههای دیگر بود، و زمانی هم وارد انصارالاسلام  در هورامان غربی شد باز گروهش مجزا بودند . پس از وارد شدن کفار سکولار جهانی به رهبری آمریکا و انگلیس به عراق ایشان  در خلاء قدرتی که به وجود آمده بود جماعت توحید و جهاد را تشکیل داد .

در این گروه شرعی های بزرگی چون هیمن هورامی (بانی شاری) و ابوانس شامی و غیره وجود داشتند که رهبریت منهجی این جماعت را بر عهده گرفته بودند . در این برهه از زمان است که ما می بینیم نیروهای گروه توحید و جهاد به رهبری ابومصعب زرقاوی با سایر گروههای شیعی و سنی در کنار هم در شهرهائی چون نجف و کربلا و  کل عراق (غیر از اقلیم کوردستان عراق) بر علیه آمریکائیان و انگلیسی ها در حال جنگ هستند.

این اتحاد صدمات زیادی را به کفار اشغالگر زد و طبیعی بود که در پی از بین بردن این اتحاد و ایجادتفرق باشند . نشر تفکرات سلفیت خاص آل سعود در میان اهل سنت و به کارگیری تفکرات شیعیان انگلیسی در میان اهل تشیع و انفجار اماکن شیعیان و سنی ها یکی از ابزارهای اختلاف افکنی آنها بود؛ اما با هوشیاری شرعی های اطراف ابومصعب و دستگیری انگلیسی ها با ریش مصنوعی که مشغول بمب گذاری در مساجد و مدارس و بازارها بودند و هوشیاری شیعیان اصولگرا این توطئه هم ثمره ای در بر نداشت .

این مسیر گروه ابومصعب زرقاوی بود تا زمانی که این شرعی ها زنده بود . با شهادت کاک هیمن بانی شاری و ابوانس شامی و… تفکر سلفیت خاص آل سعودی  ونظامی ابومصعب زرقاوی بر کل گروه مسلط شد و از این به بعد است که ما عبارت شیخ در کنار اسم ابومصعب را مشاهده می کنیم . و این شخص درس نخوانده ای که در زندان قرآن را حفظ کرده است و قبلا مرید ابومحمد مقدسی بود یک شبه تبدیل می شود به شیخی که فتوا صادر می کند و…  

ابومصعب از این به بعد رسما اماکن مذهبی ، مدارس و بازارها و تجمعات شیعیان را با پشتوانه ی فتواهای علمای درباری آل سعود به جرم مشرک بودن منفجر می کند؛ در اینجاست که اختلافات شیخ اسامه تقبله الله و القاعده با فکر و اعمال ابومصعب رسما شروع می شود .

 این روند کشتار شیعیان طبق فتوای علمای رسمی آل سعود ادامه پیدا می کند تا اینکه به انفجار اماکن صوفی ها دقیقا به همین اتهام «مشرک بودن» توسط دوله ختم می شود .  البته در کنار این کشتارهای رسمی ما شاهد کشتار مسلمین بی گناه به جرم وجود چند نفر از افراد جولانی یا احرار یا طالبان و… توسط دوله هم بوده ایم .    

اما منهج شیخ اسامه تقبله الله و القاعده ی ایشان چگونه بود ؟

 شیخ عطیه الله تقبله الله می گوید:نؤكِّدُ على تبرُّئنا الكاملِ مِن أيِّ عملياتٍ تستهدفُ المسلمينَ سواءٌ في مساجدِهم أو أسواقِهم وطرقاتِهم أو تجمّعاتِهم, وأنّ تنظيمَ قاعدةِ الجهادِ مُمثّلاً في قيادتِه وعبرَ بياناتِه وعبرَ متحدثيه قد أكّدَ هذا الأمرَ مِرارًا, وبيّنّا هذا الأمرَ من منهجنا وطريقِنا ودعوتِنا .  ترجمه: ما برائت خود از هرعملیاتی که مسلمین را هدف قرار می‌دهد اعلام می‌کنیم و عملیات در مساجد مسلمین، بازارها، راه‌ها و تجمعات آنها تفاوتی ندارد…این است منهج ما، این است طریق و دعوت ما…

در همان زمان که شیخ اسامه تقبله الله زنده بود دکترایمن الظواهری نیز نامه ای به ابومصعب می نویسد و او را از منفجر کردن مساجد و بازارها و اماکن عمومی شیعیان نهی می کند .

این سفارشات تا کنون نتوانسته است جلو انفجار در مساجد شیعیان و صوفی ها و  … را بگیرد و تا به حال آماری از تخریب مساجد مسلمین و قتل عام مسلمین در آنها  در دست نیست تا روشن شود در این جرم آشکار آمریکا و اسرائیل و متحدینش بیشترین مساجد را تخریب کرده اند یا ادامه دهندگان تفکرات سلفیت خاص نجدیت ابومصعب زرقاوی ؟!

بدون شک تمام این جنایات به انحراف فکری ابومصعب زرقاوی به سمت تفکرات سلفیت خاص آل سعود برمی گردد و ریشه ی عقیدتی دارد و عقیده با مرگ یک شخص از بین نمی رود بلکه کج فهمی و عقیده ی اشتباه تنها با عقیده ی صحیح از بین می رود .  

تفکرات سلفیت خاص نجدیت توسط هر کسی پیاده شود به مسلمین صدمه می زند خواه توسط ابومصعب زرقاوی انجام شود یا دوله یا توسط مدخلی های درباری و حزب النور سلفی مصر و …. .  این تفکر خواسته (توسط مدخیلت و..) یا ناخواسته (توسط زرقاوی و دوله و..) در مسیر پیاده کردن اهداف کفار سکولار جهانی و طاغوتهای محلی و خشنودی آنهاست .

چه طاغوت و کافری وجود دارد که از تفرق میان مسلمین و از بین رفتن اتحاد مسلمین و ایجاد جنگ داخلی میان مسلمین و مشغول شدن مسلمین به مسلمین و در نهایت فشل و بی ابهتی و ذلیلی و شکست مسلمین خوشحال نباشد ؟

دیدگاهتان را بنویسید