جایگاه آزادی بیان و امر به معروف و نهی از منکر و روش برخورد با مخالفین خودی و غیر خودی نزد دارودسته ی جولانی

جایگاه آزادی بیان و امر به معروف و نهی از منکر و  روش برخورد با مخالفین خودی و غیر خودی نزد دارودسته ی جولانی

به قلم :  ابوخالد کردستانی

از مانی که جولانی خیانت و بیعت شکنیهای مکرر خود نسبت به مسلمین را شروع و تکرار کرده ، و از زمانی که دست خودش و گروهش به دستور اربابان خارجی به خون هزاران مسلمان و بخصوص مهاجرین اهل سنت آلوده شده است، به تدریج ما شاهد جدا شدن مخلصین و حق طلبان از گروه مافیائیش و نشر انتقادات و افشاگری از طرف اعضای حق گوی این گروه بوده ایم .

روش برخورد این گروه با مخالفینی که تنها از طریق بیان انتقاداتی کرده اند خیلی جالب و قابل تامل است. و جالبتر اینکه برایش فرق نمی کند این مخالف از اعضای وفادار خودش باشد یا متعلق به سایر گروهها و جماعتهای اهل سنت باشد .

همین چند روز پیش بود که همه دیدیم یکی از خواهران مسلمان به نام دکتر علا الشريف که از طرفداران پروپاقرص این گروه بود به سادگی به دلیل نقد یکی از اعضای آنها – آنهم در فضای مجازی – دستگیر و زندانی شد که بعد از تلاشهای مستمر مجاهدین و فشار رسانه ای و افکار عمومی مجبور به آزادی او شدند .

اتفاق دیگری که در این روزها روی داد ترور نافرجام یکی از سربازان با سابقه ی هممسیر با این گروه به نام عبدالباسط ساروت بود که در کلیپی تصویری از خیانت دارودسته ی جولانی به خون شهداء و خطرهای سیاستهای سازشکارانه ی این گروه و خطرهای رهبران فاسد این گروه و… صحبت کرده است . بعد از نشر این کلیپ تصویری این شخص با یک بمب جاسازی شده مورد سوء قصد قرار گرفت که منجر به قتلش نشد و جان سالم به در برد .

عبدالباسط ساروت از کسانی است که در همان ابتدا در راهپیمائی های خیابانی به عنوان یکی از رهبران مخالف در حمص شرکت کرده بود و… و بعد رهبر دو کتیبه به نام   كتيبة شهداء البياضة وفيلق حمص   شد . در اواخر ۲۰۱۴ قصد داشت با دوله جهت جنگ با حکومت بشار اسد به همراه ۱۰۰ نفر از جنگجویانش بعیت دهد به شرطی که از جنگ با سایر گروهها شرکت نکند ؛ اما دوله چنین بیعتی را به دلیل ناقص بودن نپذیرفت به همین دلیل ساروت همچنان مستقل باقی ماند .

در خرداد ۹۶  از طرف گروه جولانی تهدید شد که یا سوریه را باید ترک کند یا خودش را تسلیم گروه جولانی کند . ساروت به میل خود تسلیم نیروهای جولانی شد و حاضر به ترک سوریه نشد. در پی زندانی شدن وی مادرش که مادر ۵ شهید از زمان شروع اغتشاشات در سوریه است تهدید کرد که اگر گروه جولانی این پسرش را آزاد نکند خودش وارد میدان شده و…. که در نهایت گروه جولانی مجبور به آزادی او شد .

 با تمام اختلافاتی که ما با این شخص و امثال این شخص داریم اما لازم است گفته شود این شیوه ی برخورد با منتقدین و کسانی که خواهان امربه معروف و نهی از منکر هستند تنها کار دیکتاتوران مستبد و خون آشام کمونیستی و جوجه طاغوتهای محلی است نه مسلمینی که ادعای تبعیت از قانون شریعت را دارند .  

دارودسته ی فتاحی که بخشی بسیار ناچیز از این گروه مافیائی است – اما در تمام جرمهایش شریک -با چه روئی دم از آزادی بیان و عقیده و احقاق حقوق وغیره می زنند؟

 این است ثمره ی جنگ فی سبیل ترکیه و ناتو و …. و انحراف از جهاد فی سبیل الله و قانون شریعت الله و تبعیت از رهبران فاسد و ساحران توجیه گر و مصلحت تراشی که با ادبیاتی شبه اسلامی به استحمار و فریب مریدان می پردازند .  

دیدگاهتان را بنویسید