سکولاریستهای فاشیست اینبار در نیوزیلند در مساجد مسلمین فاجعه آفریدند و به مسلمین درسهای فراموش شده ای یاد دادند

سکولاریستهای فاشیست اینبار در نیوزیلند در مساجد مسلمین فاجعه آفریدند و به مسلمین درسهای فراموش شده ای یاد دادند

به قلم : ابوصلاح الدین الکوردی

امروز در دو مسجد شهر «کرایست‌چرچ» حملات مسلحانه ای از جانب طرفداران افکار سکولاریستهای فاشیستی چون اسلوالد موزلی رهبر سکولاریست فاشیست‌های بریتانیا در دهه‌های ١٩٢٠ و ١٩٣٠ و اندرس بریویک، عامل کشتار جمعی در نروژ که این شخص هم یک سکولاریست فاشیست بود قرار گرفتند .

حمله به مسجد النور و مسجدی دیگر در محله لینوود شهر کرایست چرچ در حینی که بیشتر از ۲۰۰ نمازگزار در حال اقامه نماز جمعه بودند از جانب سکولاریستهای ملی گرائی صورت گرفت که ما صدها نفر از طرفداران این تفکر را در اطراف خود مشاهده می کنیم .

در این حمله بیش از ۵۰ مسلمان کشته شده و دهها نفر نیز زخمی شدند که در میان کشته شده ها کودکان و نوجوانان نیز مشاهده می شوند .

موریسون نخست وزیر استرالیا  گفته است ، مهاجمان دو سال را صرف برنامه‌ریزی این حمله تروریستی کرده بودند. یکی از مهاجمین که جلیقه ی ضد گلوله به تن داشته در هنگام حمله پوشش زنده ۱۶ دقیقه‌ای حاوی تصاویر دلخراش از شلیک به حاضران در مسجد در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرده بود که فیس‌بوک این ویدئو را حذف کرد. علاوه بر این پلیس نیوزیلند در تلاش است تا تمام تصاویر مربوط به این قتل عام  را از شبکه‌های اجتماعی حذف کند.

در این اتفاق درسهای مختلفی وجود دارد :

۱-      کمک ما به کسانی که در میان مشرکین یا سکولاریستها ساکن هستند بسیار محدود و معین است .

 الله تعالی می فرماید : إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَالَّذِينَ آوَوْا وَنَصَرُوا أُولَٰئِكَ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ ۚ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَلَمْ يُهَاجِرُوا مَا لَكُمْ مِنْ وَلَايَتِهِمْ مِنْ شَيْءٍ حَتَّىٰ يُهَاجِرُوا ۚ وَإِنِ اسْتَنْصَرُوكُمْ فِي الدِّينِ فَعَلَيْكُمُ النَّصْرُ إِلَّا عَلَىٰ قَوْمٍ بَيْنَكُمْ وَبَيْنَهُمْ مِيثَاقٌ ۗ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ (انفال/۷۲)

‏بیگمان کسانی که ایمان آورده‌اند و ( از خانه و کاشانه خویش ) مهاجرت کرده‌اند و با جان و مال خود در راه خدا ( به تلاش ایستاده‌اند و ) جهاد نموده‌اند ( و لقب مهاجرین را برازنده خود گردانده‌اند ) ، و کسانی که ( مهاجرین را در منزل و مأوای خود ) پناه داده‌اند و ( ایشان را با جان و مال ) یاری نموده‌اند ( و از سوی خدا و پیغمبر لقب انصار دریافت داشته‌اند ، ) برخی از آنان یاران برخی دیگرند ( و مسؤول و متعهّد در برابر یکدیگرند ) و امّا کسانی که ایمان آورده‌اند ولیکن مهاجرت ننموده‌اند ولایتی در برابر آنان ندارید تا آن گاه که مهاجرت می‌کنند . اگر ( چنین مؤمنان غیرمهاجری از دست ظلم و جور دیگران ) به سبب دینشان از شما کمک و یاری خواستند ، کمک و یاری بر شما واجب است ، مگر زمانی که مخالفان آنان گروهی باشند که میان شما و ایشان پیمان ( ترک مخاصمه ) باشد .  ( در این صورت رعایت عهد و پیمان ، از رعایت حال چنین مؤمنان بی‌حالی لازم‌تر است . به هر حال ) خداوند می‌بیند آنچه را که می‌کنید ( پس مواظب حال همدیگر و حفظ حدود و عهود باشید ) .‏

۲-      سکولاریستها (=مشرکین)همچنان به همراه یهود دشمنان شماره یک ما هستند و نباید در این حادثه دشمن اصلی را نادیده بگیریم . دشمنانی که در اطراف خودمان نیز وجود دارند و به صورت جنگ سرد و روانی و تبلیغاتی و بخصوص به صورت جنگ مسلحانه همیشه با مسلمین در حال جنگ و نبرد بوده اند .

الله تعالی در مورد این درجه بندی شرعی دشمنان می فرماید : لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا ۖ وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُم مَّوَدَّةً لِّلَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ قَالُوا إِنَّا نَصَارَىٰ ۚ ذَٰلِكَ بِأَنَّ مِنْهُمْ قِسِّيسِينَ وَرُهْبَانًا وَأَنَّهُمْ لَا يَسْتَكْبِرُونَ (مائده/۸۲)

پس در اینجا نباید فکر کرد که این مهاجمین نصرانی بوده باشند ، نه؛ منهج اینها و فکر اینها ثابت کرده است که اینها سکولاریست (َالَّذِينَ أَشْرَكُوا) هستند نه نصرانی یا یهودی و… . پس اگر قصد داریم واکنشی نشان دهیم باید در برابر سکولاریستها(=مشرکین) باشد نه سایر دشمنان و کفار .

۳-      اینها تصویر برداری از چنین فاجعه ای را ممنوع کردند و حتی تصاویر منتشر شده را نیز حذف می کنند، چرا؟ چون هیچ خیری برای جامعه ی آنها در بر ندارد و بلکه تنفر و انزجار بیشتر و حس انتقام جوئی و… را در میان مسلمین اضافه می کند و…

این دقیقا همان کاری است که رسول الله صلی الله علیه وسلم قرنها پیش انجام داد. شیخ ابوحمزه المهاجر هورامی در این زمینه می گوید: “رسول الله صلی الله علیه وسلم در عین شدت  برخورد وقاطعیت با دشمنان جایگاههای ترحم و مهربانی و گذشت وعطوفت و مدارا و نرمش را در جای خودش فراموش نمی کرد. زمان فتح خیبر و اسارت صفیه دختر حُیَّی بن اخطَب یهودی و دخترعمویش، بلال رضی الله عنه که آنان را از داخل قلعه ها بیرون آورد و آنها را از کنار بستگان کشته شده آنها عبورداد. زنی که همراه صفیه بود فریاد کشید و بر صورت خود زد. رسول الله صلی الله علیه وسلم از اقدام بلال رضی الله عنه  ناراحت شد و به او فرمود: مگر رحمت از دل تو بیرون رفته است؟ [۱]

رسول الله صلی الله علیه وسلم با این اقدام و انکار نمایش چنان صحنه های وحشتناکی به بازماندگان، دنیای جدیدی را در دل هزاران نفر مثل صفیه کاشت، و دیدیم به محض ارائه ی اسلام بر صفیه ایشان اسلام را پذیرفت و شد ام المومنین صفیه رضی الله عنها .

این یک طرف قضیه ست که نامشروع و ناپسند بودن نمایش کشته ها بر بازماندگان جامعه ی کفار را نشان می دهد حالا چه رسد به نمایش چگونگی کشتن اسرای آنها در میدانهای جنگ. الان برویم سراغ جامعه ی مسلمین .  الله تعالی به صراحت می فرماید: هَاأَنتُمْ أُوْلاء تُحِبُّونَهُمْ وَلاَ یُحِبُّونَکُمْ (آل عمران/۱۱۹) هان! (ای مؤمنان !) این شمائید که آنان را (به خاطر قوم و خویشی یا دوستی و…) دوست می‌دارید، و ایشان شما را دوست نمی‌دارند .

بر همین مبنای دوستی ماست که کسی چون عمر بن خطاب رضی الله عنه سفارش می کند که اسرای جنگی که از قریش گرفته اند هر کسی قوم و خویشهای خودش را بکشد نه دیگران، و بر اساس همین مبنای دوستی است که کسی چون عبدالله فرزند عبدالله بن ابی به رسول الله صلی الله علیه وسلم سفارش می کند که اگر قصد کشتن پدرش را دارد اجازه بدهد که خودش این کار را بکند نه یک مسلمان دیگر.  چون ممکن است به خاطر شدت دوستیش نسبت به پدرش کینه ی یک مسلمان را به دل بگیرد و در نهایت دستش به خون همان مسلمان آلوده بشود و یک مسلمان را به خاطر یک کافر بکشد و اینطوری قیامت خودش را از دست بدهد .

خوب حالا شما که در جلو دوربینهای فیلم برداری هزاران نفر مثل عبدالله ابن ابی را جلو چشم همسر و فرزند و خواهر و برادر و سایر خویشان مسلمان آنها به فجیع ترین شیوه ی ممکن می کشید چه شفائی برای صدور اینها وجود دارد؟ چرا این بخش از مسلمین را به کلی نادیده می گیرید؟ و کینه نسبت به خوتان را در دلشان می کارید؟ وغیر مستقیم آنها را به جنگ با خودتان و حتی به پیوستن به دشمن هل می دهید؟

در این جور نمایشها نه شفائی برای این دسته از مسلمین وجود دارد و نه پیام خوبی برای جامعه کفار در بر دارد و چهره ای بی رحم از مسلمین را به آنها نشان می دهد که به صراحت توسط رسول الله صلی الله علیه وسلم نهی شده  است و بر این باورم که کاری است که مفاسد آن بیشتر از منافعش است و بر خلاف سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم است .

لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِّمَن کَانَ یَرْجُو اللَّهَ وَالْیَوْمَ الْآخِرَ وَذَکَرَ اللَّهَ کَثِیراً ‏(احزاب/۲۱) سرمشق و الگوی زیبائی درپیغمبر خدا برای شما است. برای کسانی که (دارای سه ویژگی باشند:) امید به خدا داشته، و جویای قیامت باشند، و خدای را (با پیروی از قوانینش در تمام مراحل زندگی) بسیار یاد کنند .”

حالا لازمه که طرفداران این بدعت نامبارک از خود بپرسند که با این تحریفی که انجام داده اند چند سال باید برای اصلاحش تلاش کرد؟ آیا با این کار به جهاد و مجاهدین و تبلیغ برای تطبیق قانون شریعت الله خدمت کردید یا اسبابی شدید برای نشان دادن الگوهای غیر اسلامی از مجاهدین و تنفر بیشتر از جهاد و مجاهدین و نشان دادن تصویری از بی رحمی و تنفر از جهاد و دلسرد شدن عامه ی مسلمین از اهل جهاد؟

مسلمین باید بدانند که این سبک هرگز در منهج اهل سنت وجود نداشته است به همین دلیل است شما هیچ نشانه ای از این رفتارهای ضد اسلامی و بدعی را در کارنامه ی جهادی شیخ اسامه بن لادن و شیخ عبدالله عزام و امثالهم نمی بینید بلکه کارنامه ی کفار سکولار جهانی در الجزائر و لیبی و آفریقا و غیره مملو از این نمایشهای ضد اسلامی است که عده ای  تحت نام جهاد و مجاهد از آن الگو برداری کرده اند .

از الله تعالی خواستارم که این دسته از جنایات سکولاریستها و دموکراسی خواهان ما به دشمن شناسی شرعی و درجه بندی شرعی دشمنان راهنمائی کند و به ما درسهائی از قانون شریعت الله تعالی و سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم را بیاموزد که فراموشش کرده ایم و کفار به این درسها عمل می کنند . حسبنا الله و نعم الوکیل .


[۱] دلائل النبوه، احمد بن حسین بیهقی (م ۴۵۸)؛ ج ۴، ص ۲۳۲٫بیروت، دارالکتب العلمیة، ۱۴۰۵ ق.

دیدگاهتان را بنویسید