اهداف متعالی دوله و… با افکار و برنامه های غیر متعادل سلفیت خاص نجدیت حاصل نمی شود

اهداف متعالی دوله و… با افکار و برنامه های غیر متعادل سلفیت خاص نجدیت حاصل نمی شود

به قلم : ابوعبدالله موکریانی

امروزه غیر از درباریان آل سعود و… در میان جریانات غیر حکومتی به صورت عمده دو جریان مسلح دوله و گروه جولانی سلفیت خاص نجدیت را نمایندگی می کنند.

 سلفیت خاص نجدیت با آنکه دارای دهها فرقه و گروه مختلف است اما هرگز دو فرقه از آنها همدیگر را تحمل نکرده اند مگر اینکه یکی زیر دست آن یکی شده باشد . البته جنگهای میان این گروهها نیز غیر قابل انکار است و تاریخ چند دهه ی اخیر شاهد خونریزیها و جنایات غیر قابل بخششی بوده که جنگ میان دارودسته ی جولانی با دوله برجسته ترین این قتل عامهای وحشتناک بوده است.

این گروهها در شعار ادعای وحدت دارند اما درعمل منظور آنها از وحدت این است که باید صد درصد تابع تفسیر خاص نجدیت آنها باشی و حتی یک درصد اختلاف هم مساوی است با اهل بدعت و ضال و مضل و گاه منافق و مرتد بودن طرف مخالف و در نهایت تحمیل جنگ. اینها نه تنها درد مشترک همه ی مسلمین با تمام مذاهب را حس نمی کنند بلکه حتی درد مشترک سلفیت خاص نجدیت خودشان را نیز درک نمی کنند .

 پیروان این تفکر ادعا دارند که برای اهداف و مقاصد زیر در حال قتال هستند:

۱ – نافذ کردن دین الله عزوجل بر همه دنیا است، و به معنای صحیح دعوت کردن مردم بسوی بندگی الله و بسوی عبادت او میباشد.

ج- اما بر این باورند که این هدف تنها از کانال سلفیت خاص خودشان قابل تحقق است و.. به همین دلیل هرگز موفق به محقق کردن این هدف در میان مسلمین غیر نجدی نشده و نمی شوند چه رسد به تمامم دنیا . 

 2 – عزت مسلمانان، رعب،دبدبه و شان و شوکت شان را پس گرداندن و کفار را ذلیل کردن است.

ج- اما ثمره ی اعمالشان دقیقا برعکس شده، مسلمین را ذلیل کرده اند به کفار و مرتدین سروری و قدرت بخشیده اند

۳ –  تمامی زمین های غصب شده ی مسلمانان را آزاد کردن، زمین های که در تحت سیطره و قلمرو ی دنیای اسلام قرار داشت و حالا در تحت تسلط کفر قرار دارند. نه تنها این، بلکه بر تمام دنیا سیطره و تسلط اسلام و مسلمان را آوردن هدف ماست.

ج- باز می بینیم علاوه بر آنکه قادر نبوده اند به این هدف برسند به دلیل عدم همکاری مسلمین بودمی با آنها کل سرزمینهای تحت تسلط خود را نیز از دست داده اند و…

۴ – انتقام گیری همه مظالمی را که یهود و صلیبی ها با امت اسلامی مرتکب شده اند.

ج-  رهبریت جنگ عالمی بر علیه مسلمین را سکولاریستها یا به زبان فقهی مشرکین بر عهده گرفته اند و این برادران از دشمن شناسی شرعی و درجه بندی صحیح شرعی دشمنان آگاهی ندارند ، به همین دلیل به جای اینکه بر دشمن اصلی و قریش زمان متمرکز شوند نننننناخواسته جنگ خود را به مسیرهای انحرافی می کشانند و گاه با منفجر کردن یک کلیسا یا مرکز صوفی ها یا شیعه ها و… دل خودشان و دشمنان اصلی را شاد و دل کل مسلمین و متضعفین غمگین و متنفر می گردانند .

۵ – از زندان های زمامداران کفر،  جوانان، سالمندان و  زنان امت مسلمه را آزاد کردن.

ج: با این نگرشها و کارهای اشتباهی که مرتکب می شوند زندانها و اسارتکده ها را آباد تر کرده اند و کار را به جایی کشانده اند که نوامیس مسلمین هم به صورت بی سابقه ای در اسارت کفار و مرتدین قرار بگیرند و…

۶ – “و يكون الدين كله لله” این هدف ماست. که بر روی زمین فقط و فقط نظام و فرمانروایی الله حاکم و نافذ باشد.

ج – این هم هدف اصلی مسلمین است اما تاریخ ثابت کرده است که غیر از شورای عموم مسلمین تنها با تحمیل یک مذهب بر سایر مذاهب نمی توان به این هدف رسید آنهم مذهب انعطاف ناپذیر و خشن سلفیت خاص نجدیت .

۷ – یکجا و یکپارچه کردن امت اسلام، نجات امت اسلامی از فقر و بوجود آوردن یک ساختار و نظام مستحکم سیاسی و اقتصادی.

ج – این هم همان شعار اصلی همه ی مسلمین است اما بدون شک این شعار و اهداف متعالی با دیکتاوری  مذهب سلفیت خاص نجدیت بر سایر مذاهب امکان پذیر نیست .

با این توضیحات مختصر و موردی باید به این نتیجه رسیده باشیم که جوانان مسلمان ما اهداف متعالی زیادی را در سر دارند اما ابزار رسیدن به این اهداف را گم کرده اند و به چیزی چنگ زده اند که خودش مخرب و مانع رسیدن به این اهداف متعالی است .

دیدگاهتان را بنویسید