تعلیقی بر انفجار کلیساهای نصرانی ها در سریلانکار از طرف دوله

 تعلیقی بر انفجار کلیساهای نصرانی ها در سریلانکار از طرف دوله

ابواسامه بوکانی

دیدیم که در اقدامی جدید طرفداران دوله در کولومبو پایتخت سریلانکا ۴ حمله  انجام دادند که کلیسای انتونی در شهر کلمبو و ۳ هتل را هدف گرفتند، همچنین دو حمله به کلیسای سباستین در شهر نیجومبو و کلیسای صهیون در شهر باتیکالو انجام شد ، و در دیماتا یکی از طرفداران دوله با افسران و عناصری از پلیس درگیر شد.

در این حمله نزدیک به ۱۰۰۰ نفر کشته و زخمی شدند که در میان این کشته شده ها ۳۹ نفر از اتباع کشورهای مختلف اروپائی و آمریکائی و آل سعود و… ۳ افسر پلیس کشته شدند بقیه ی کشته شده ها همگی از افرادی بودند که در کلیساها برای عید خاص خودشان تحت عنوان «عید پاک» جمع شده بودند .

می دانیم که خداوند در آیه ۳۹ و ۴۰ سوره سوره الحج  می فرماید : به کسانى که ظلم شده ، اجازه جهاد داده شده است؛ چرا که مورد ستم قرار گرفته اند؛ و خدا بر یارى آنها تواناست. همانها که از خانه و شهر خود، به ناحق رانده شدند، جز این که مى گفتند: «پروردگار ما، خداى یکتاست» و اگر خداوند بعضى از مردم را بوسیله بعضى دیگر دفع نکند، دیرها و صومعه ها، و معابد یهود و نصارا، و مساجدى که نام خدا در آن بسیار برده می شود، ویران مى گردد و خداوند کسانى که او را یارى کنند (و از آیینش دفاع نمایند) یارى مى کند؛ خداوند قوى و شکست ناپذیر است.  
در این جا ما آشکارا و به روشنی می بینیم که یکی از اهداف جهاد و جنگ مسلحانه ی مسلمین ، جلوگیری کردن از ویرانی دیرها و صومعه ها، و معابد یهود و نصارا، و مساجدى که نام خدا در آن بسیار برده می شود بیان می گردد .
و در تاریخ غزوات و جنگهای صدر اسلام و حتی پس از آن از ویرا ن نمودن مکانهای عبادی کفار اهل کتاب و مجوس و صابئین – که حتی سرزمینشان دارالحرب و حاکمشان در جنگ مسلحانه با مسلمین بوده اند-  پرهیز شده است ، حالا چه رسد به کفاری که صدها و بلکه هزاران کیلومتر آن طرفتر در دیرها و صومعه ها و معابد شرکی خود مشغول عبادت باشند .

 طرفداران دوله آشکارا در برابر منهج اهل سنت و آیات صریح قرآن قرار گرفته اند و الله متعال هرگز اینها را یاری نخواهد کرد تا زمانی که هواهای نفسانی خود و شیوخشان را جایگزین قانون شریعت الله کرده اند .

بر هر مسلمانی لازم است از این کار دوله در انفجار اماکن مذهبی کفار اهل کتاب و بخصوص منفجر کردن  مساجد متعلق به صوفی ها و شیعیان و … به تهمت واهی مشرک[۱] و قبرپرست بودن و…. اعلام برائت کند تا در جرم اینها شریک نشود .


[۱]  البته لازم به ذکر است که طرفداران سلفیت نجدی هنوز نمی توانند بین کفار مشرک با کفار اهل کتاب و مجوس و صابئین فرق بگذارند  و دوله دارد به منهج این سلفیت نجدی عمل می کند .

دیدگاهتان را بنویسید