نقش ابومحمد مقدسی و ابوقتاده فلسطینی در خیانت به اهل سنت اردن و منطقه و خدمت به طاغوت اردن و متحدین آن

نقش ابومحمد مقدسی و ابوقتاده فلسطینی در خیانت به اهل سنت اردن و منطقه و خدمت به طاغوت اردن و متحدین آن

به قلم : ابوخالد کوردستانی

دقیقا زمانی که دوله در سوریه تبدیل به قدرت برتر شده بود و در اردن عملیاتهائی چون عملیات معان در جنوب اردن را انجام می داد «دادگاه امنیت دولت اردن» در جلسه‌ای غیر مترقبه حکم تبرئه «ابو قتاده فلسطینی» را صادر کرد . ابوقتاده به جرم دست داشتن در قضیه «بمبگذاری‌های الالفیه» در زندان به سر می برد. ابوقتاده اولین کسی بود که فتوای خوارج بودن دوله را صادر کرد و جرقه های جنگ داخلی میان گروههای سوری با دوله را شعله ور ساخت .

به همراه آزادی ابوقتاده چهره ی شناخته دیگری به نام ابومحمد مقدسی نیز آزاد شد که او هم با خوارج خواندن دوله و تکفیر بعضی از گروههای مسلح سوری در کنار ابوقتاده نقش به سزائی در جنگ داخلی و تضعیف گروههای مسلح اهل سنت سوریه ایفاء کرد.

در این ارتباط «محمد ابو رمان»، کارشناس امور جنبش‌ها و حرکت‌های اسلامی می‌گوید که تبرئه ابو قتاده در صورتی که در کنار تبرئه ابو محمد المقدسی صورت گیرد، به این معناست که اردن تلاش می‌کند، خود را با تحولات و تغییرات منطقه‌ای همراه و منسجم کند.

اردن با آزاد نمودن این دو فرد و بعضی دیگر از همفکران اینها در واقع جریانی موازی با دوله را تحت مدیریت و برنامه های خود سازماندهی و اداره کرد تا به این شکل ابتدا به نوعی خود را همراه با اینها نشان دهد و جلو پیوستن مردم اردن به دوله را بگیرد و از دیگر سو  به دوله و سایر گروههای سلفی جهادی در منزل خودشان در سوریه و عراق با جنگ روانی این افراد در کنار جنگ نظامی ضربه بزند .

البته لازم است گفته شود که این اقدام طاغوت اردن که متحد استراتژیک اسرائیل و آمریکا به شمار می رود امر جدید و تازه‌ای نیست بلکه قبلا که  ابومصعب زرقاوی در عراق قدرت گرفته بود و عملیاتهائی را در اردن انجام داد باز ابومحمد مقدسی و بسیاری از همفکرانش آزاد شدند تا با فتواهای شبه انگیزش به این شاگرد غیر قابل کنترلش از پشت خنجر بزند . اردن  به خوبی از این ابزار استفاده کرد .

آمریکا و اسرائیل و طاغوت اردن و تقریبا تمام دوستان و دشمنان اسلامی می دانند که فعالیتهای امثال ابومحمد مقدسی و ابوقتاده فلسطینی و طارق عبدالحلیم و ابوصیر طرطوسی و هانی السباعی و امثالهم در سرزمینهائی که در آن به سر می برند کاملا مسالمیت آمیز و در چارچوب قوانین کفری حاکم بر آن کشورهاست و به نحوی همکاری آشکاری بین این افراد با دستگاههای امنیتی و مدیریتی این کشورها در قانونمند کردن مریدانشان وجود دارد  و به سبک خودشان مریدان را برای طاغوتها رام و قابل کنترل می کنند .

  با آنکه این طاغوتها به موجودیت این اشخاص راضی نیستند، اما چون می توانند از این جریان برای اهداف خود بهره داری کنند، میل به مدیریت و سازماندهی این جریان در آنها را افزایش می دهد؛ بخصو اگر وجود یک دشمن خارجی هم فکر با اینها چون زرقاوی و دوله مشاهده شود.

 به همین دلیل آزادی المقدسی و تبرئه ابو قتاده امری پیش بینی شده بود، چون منطقه در شرایط بسیار حساس و سختی به سر می‌برد و لازم بود که دارالکفر اردن (حیات خلوت اسرائیل و مرکز جاسوسی آمریکا در منطقه) پایگاه‌های اجتماعی و مردمی دوله در داخل این کشور را با تقویت جریان موازی امثال ابوقتاده و ابومحمد مقدسی و.. از بین برده و خشک کند و به طور کامل راه ورود دوله به داخل اردن را ببندد، چون درس‌های لازم را از اوضاع جاری در عراق گرفته بود و علاوه بر آن با فتواهای برنامه ریزی شده ی این مفتی ها و دعواهای زرگری انها، به صورت تدریجی و نوبتی گروههای مسلح سوریه را به جان هم انداخته و با تولید جنگ داخلی از درون آنها را از بین ببرند و به این سبک دشمن را خارج از مرزهای خود نابود کنند .

این ماموریتی است که مفتی های ساکن در دارالکفرهای انگلیس و کانادا و اردن و آل سعود و ترکیه و… با موفقیت انجامش داده اند. آیا قرار نیست اهل سنت بیدار شوند؟

.

دیدگاهتان را بنویسید