طاغوت ها در طول تاریخ این را خوب می فهمند که (لا اله الا الله) یی که مسلمانان می گویند یعنی چه؟! ا

طاغوت ها در طول تاریخ این را خوب می فهمند که (لا اله الا الله) یی که مسلمانان می گویند یعنی چه؟! ا

نوشته: سید قطب

دعوتگران اسلام باید با صراحت معنی لا اله الا الله را بیان کنند ، این امانت خداوند برگردن آنها است. لذا باید مانند بیان و اظهار نوح-علیه السلام- و پیامبران دیگربعد از او بیان کنند.. حقیقت شهادتین را همان طور که هست برای مردم بیان کنند، چون شهادتین زیر بنا و ستون اسلام است. پیامبر گرامی اسلام – صلی الله علیه وسلم- می فرماید: (خیر ما قلت أنا والنبیون من قبلی: لا اله إلا الله وحده لا شریک له له الملک وله الحمد وهو على کل شیء قدیر ) یعنی:بهترین چیزی که من و پیامبران پیش از من گفته باشیم (لا اله إلا الله وحده لا شریک له له الملک وله الحمد وهو على کل شیء قدیر)می باشد.

شهادت (لا اله الا الله) شهادتی است که مردمانی را اندوهگین و نگران می کند و مردمانی را نیز به وحشت می اندازد! اما هر کس می خواهد مسلمان شود باید آن را شهادت دهد و اقرار کند و بگوید. راه دیگری ندارد باید آن طور که باید و شاید آن را برزبان بیاورد ، یعنی به طریقی که خداوند خواسته و به صورتی که محمد آن را اعلان و بیان نموده بدان اقرار نماید. و آنگاه بر سختی های راه شکیبا و دردهایی را که طاغوت ها سر راهش قرار می دهند را تحمل نماید تا زمانی که خدای متعال اوضاع را به صورتی در می آورد که خود آن را ترسیم نموده…

اگر مسلمانان(لا اله الا الله) را به معنی حقیقی آن دریافتند، وارد اسلام می شوند و مسلمان به شمار می آیند.. و آن هنگام است که فرمایش خدای متعال شامل آنها می شود که می فرمایند: ( وَلَن یَجْعَلَ اللّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَی الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلاً ) النساء۱۴۱ یعنی:خدای متعال سرپرستی مسلمانان را به کافران وانمی گذارد. این وعده ی باری تعالی حتمی است، این پیمان خدا است که در این جهان با حقیقت ایمان و حقیقت کفر هماهنگ می باشد.

اما همیشه باید مواظب باشیم حقیقت ایمان را با پوسته و ظاهر ایمان در نیامیزیم. حقیقت ایمان و ظاهر ایمان دو شیء مختلف و جدای از هم می باشند…

حقیقت ایمان یک حقیقت مسلم و ثابتی است مانند سایر قوانین جهان که بر درون و حرکات و رفتار و موضع گیری هایی که از انسان مؤمن صادر می شود تأثیر دارند… حقیقت ایمان حقیقتی بس بزرگ و مؤثر وجود و زندگی است. بخصوص هنگامی که با کفر مواجه می شود، این یکی مسلم و ثابت قدم و ماندگار جهان و آن یکی غربتی و بی پناه و از هم پاشیده است. اگر چه کفر همیشه در تلاش است که ایمان و ایمانداران را زیر سلطه ی خود قرار دهد تا آزادیشان را نابود و به ذلت بکشاند اما هنگامی که حقیقت ایمان تبدیل به پدیده و ظاهر و نما می شود کفر بر آن چیره می شود، چون کشمکش تبدیل به کشمکش میان کفر و نمای ایمان می شود!

پس حقیقت (اگر با خودش صداقت داشته باشد) بر نماد(ظاهر) پیروز می شود، چون نما فقط هیاهو و سخن بی اساس ولاف وگزافه گویی است!

این هم طبیعت هر چیزی است. اگر چه این یکی هم بگوید من ایمان هستم و آن یکی کفر..

از این رو وظیفه ی دعوتگران اسلام این است که حقیقت(لا اله الا الله)را کاملا ً همان طور که هست بیان نمایند چون این اولین پایه گذاری بنیان عقیده و وجدان مسلمان است که خود نیز بنیان گذاری جامعه ی اسلامی است، باز هم این حقیقت است که پایه واساس خلافت اسلامی در روی زمین خواهد شد.

طاغوت ها در طول تاریخ این را خوب می فهمند که (لا اله الا الله) یی که مسلمانان می گویند یعنی چه؟! اما همیشه در حال تلاش برای سرکوبی این اعلان هستند، نمی گذارند این دعوت اسلامی صحیح به گوش مردم برسد. هنگامی هم برسد تلاش می کنند آن را نفهمند، تا مردم را برای همیشه برده ی خود سازند و آنها را به طرف نظام و قانون خود بکشند.

دیدگاهتان را بنویسید